hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“The New York Times”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
The New York Times
Mexikó médiája hallgat a gyilkosságokról
– A nagy filozófiai kérdés ebben a köves határvárosban nem az erdőben ledőlő fákról, hanem a betonon koppanó holttestekről szól: vajon volt-e valóban lövöldözés, ha az újságok semmit nem írnak róla, a rádió- és tévétársaságok egy szót sem közölnek arról, és a hatóságok sohasem erősítik meg, hogy az megtörtént?
2010. március 20.
Külföld
The New York Times
Akinek Líbia „újra kitalálása” a célja
2010. március 14.
Külföld
The New York Times
Láthatatlan repedések fenyegetik Santiagót
Santiago, Chile. – Kívülről semmi jele, hogy a százéves házban, ahol Cecilia Painaqueo a négy gyermekével lakott, kárt okozott a valaha feljegyzett egyik leghevesebb földrengés. Ám belül, első emeleti lakásában a hálószoba falai ledőltek, és a famennyezet beomlott.
2010. március 13.
Külföld
The New York Times
Ki visel szent háborút Pakisztán ellen?
Lahore, Pakisztán –Umar Kundi szüleinek büszkesége volt, ambiciózus kisvárosi fiatalember, aki eljutott a nagyváros orvosegyetemére. Sorsa a munkásosztály sikertörténetének látszott, élő bizonyság ebben az egyenlőtlen társadalomban, hogy egy telefonközpontos fiából is lehet orvos.
2010. március 06.
Külföld
The New York Times
A csatában lemarad az afgán hadsereg
Mardzsa, Afganisztán. – Miközben az amerikai tengerészgyalogosok és az afgán katonák benyomultak a tálibok mardzsai erődítményébe, mód nyílt arra, hogy az afgán csapatok teljesítményén teszteljék: a nem túl távoli jövőben rá lehet-e bízni az ország biztonságát az amerikai pénz és vér árán felállított helyi erőkre.
2010. február 27.
Külföld
The New York Times
Dél-Afrika: új buszhálózat, régi faji ellentétek
Soweto, Dél-Afrika. – Az apartheid óta, amikor a feketéknek még olyan távoli településeken kellett lakniuk, mint amilyen Soweto is, Susan Hanong, 67 éves háztartási alkalmazott naponta jár be Johannesburg gazdagok lakta északi alvóvárosaiba. Egyike azoknak, akik a még sötét utcákon hosszú utat tesznek meg, hogy aztán kimossák a fehérek ruháit és vigyázzanak a gyerekeikre.
2010. február 27.
Külföld
The New York Times
Plágiumbotrány lett az online hírverseny vége
A The New York Times plágiumbotrányai közül a mostani az első, amely közvetlenül az internetes hírversenyre vezethető vissza. Nemrég ezt olvashatták az érdeklődők a Madoff-féle befektetési csalási ügy új fejleményeként a TheWall Street Journal honlapján: „a családtagok beleegyeztek, hogy nem ruháznak át, illetve adnak el több mint ezer dollárra értékelt eszközöket vagy javakat, illetve nem vállalnak ezer dollárnál nagyobb adósságokat és kötelezettségeket a csődgondnok jóváhagyása nélkül.”
2010. február 24.
Külföld
Franciaország
Egy francia imám a burka ellen
Drancy, Franciaország. – A 38 éves Hassen Chalghoumi Nicolas Sarkozy elnök álmainak imámja. Támogatja az arcot teljesen elfedő fátyol, a burka betiltását; ellenzi a vallási radikalizmust, és pártol egy Franciaországra összpontosító „republikánus iszlámot”; ökumenikus személyiség; és párbeszédet szorgalmaz a franciaországi zsidókkal.
2010. február 20.
Külföld
The New York Times
Kínai kikötőépítés, indiai ingerültség
Hambantota, Srí Lanka. – A világ és Kína közötti élénk kereskedelmet bonyolító, olajjal, gépekkel, ruhával és egyéb árukkal megrakott külföldi hajók éveken át elhúztak e kicsiny, Indiához közel eső városka mellett.
2010. február 20.
Külföld
The New York Times
Bolondító bor átka ül a skótokon
Coatbridge, Skócia. – Mi teszi a Buckfast tonik-bort olyan csábítóvá fogyasztói és oly visszataszítóvá a politikusok számára? Talán különleges, a koffeinnel párosított édes bor receptje, amely elvben lehetővé teszi, hogy a kelleténél lelkesebb fogyasztói egyszerre legyenek bódultak és virgoncak. Vagy talán húzós becenevei, mint például a „szétverem a házat lé”, vagy netán különleges eredete, az, hogy egy angliai bencés apátság szerzetesei készítik¹?
2010. február 14.
Külföld
The New York Times
Vihart kavaró titkok Japánban
Tokió. – A legrosszabbul őrzött diplomáciai titkok voltak Tokióban azok, a Washingtonnal a hidegháború idején kötött titkos egyezmények, amelyek Japánt arra kötelezték, hogy állja az amerikai támaszpontok költségeit, és hagyja, hogy nukleáris fegyverzetű amerikai hadihajók fussanak be japán kikötőkbe. Japán vezetők évtizedekig nagy erőfeszítésekkel cáfolták a megállapodások létét, noha mind több, ellenkező értelmű bizonyíték látott napvilágot volt diplomaták tanúságtételeiből és az Egyesült Államokban titkosítás alól feloldott iratokból. (...)
2010. február 13.
Külföld
The New York Times
Leogane élni akar
Leogane, Haiti. – Virágzik a kereskedelem ebben a nyúlketrecre emlékeztető bódévárosban, amely ott kelt életre, ahol egykor a város főtere volt. Cipőtisztítás és frizurakészítés, szén és szappan, Casino márkájú csokoládé és Comme il faut cigaretták, még új otthonok is a romokból kiásott fából és fémlemezekből – bizonyos árért minden kapható itt.
2010. február 07.
Külföld
The New York Times
Merényletek és irodalmi szalonok Bagdadban
Bagdad. – Egy olyan hétnek a végén, amikor két látványos bombamerénylet is történt, Ali al-Nidzsar elindult hazulról, hogy a költészetről beszélgessen. Al-Nidzsarnak, az agrártudományok nyugalmazott professzorának hatvan más vendég között szorítottak helyet egy heti irodalmi szalonban Bagdad Mutanabi utcájában, a tucatnyi ilyen szalon egyikében, amely az utóbbi két évben az erőszak csökkenésével egy időben nyílt meg városszerte.
2010. február 06.
Külföld
The New York Times
Digitális ütközet: van-e elrettentés?
WASHINGTON. – E hónap elején, egy hétfői napon, a Pentagon legfelső vezetői összejöttek annak szimulációjára, miként válaszolnának egy bonyolult cybertámadásra, amelynek célja az ország villamosenergia-hálózatának, távközlési rendszereinek vagy pénzügyi hálózatának megbénítása. Az eredmény csüggesztő volt.
2010. január 31.
Külföld
The New York Times
Hírcsempészet Észak-Koreából
SZÖUL. – Ahhoz képest, hogy újságíróként tavaly neki köszönhette a világ az Észak-Koreából kijutott legnagyobb történetek egyikét, Mun Szong Hi rendkívül tartózkodó. Álnéven mutatkozik be. Nem árulja el, mivel foglalkozott Észak-Koreában 2006-os menekülése előtt, csak annyit mond, hogy „íróasztalmunkát” végzett, így akarja védeni hátra maradt hozzátartozóit.
2010. január 31.
Külföld
The New York Times
Bandanegyedtúra ebéddel, saját felelősségre
Los Angeles. – A túraszervezőt – mint mondja – négy banda biztosította, hogy nem fogják zaklatni a buszt, amikor áthalad a területükön. A fizető utasoknak nyilatkozatot kell aláírniuk, amelyben tudomásul veszik a lehetséges veszélyeket. A szervezők alapos megfontolás után úgy döntöttek, nem kérik meg a helybelieket, hogy vízipuskával lőjék a buszt, és nem fognak „Rám lőttek South Centralban” feliratú pólókat árulni.
2010. január 23.
Külföld
The New York Times
Kína elveszti a Google-nemzedéket?
Peking. – Itt, az elit Tsinghua Egyetemen a napokban egyes diákok azzal tréfálkoztak, hogy jobban tennék, ha letöltenének minden információt az internetről, amit akarnak, arra az esetre, ha a Google kivonul az országból.
2010. január 23.
Külföld
The New York Times
Az Economist a politikai elit Wikipédiája
Ifjúsági- és hangos kiadással, illetve az online tartalom fizetőssé tételével küzdenek a legnagyobb lapok a nyomtatott sajtó válsága ellen. A továbbra is növekvő The Economist szerint a legjobb recept azonban még mindig a minőség.
2010. január 22.
Külföld
The New York Times
Részben fizetős lesz a New York Times online
Az Egyesült Államok vezető liberális napilapja, a The New York Times szerdán bejelentette: részben fizetőssé fogja tenni honlapját, az internetes hozzáférés a túl gyakori látogatók számára pénzbe fog kerülni.
2010. január 20.
Gazdaság
The New York Times
Olasz ostrom Lugano ellen
Lugano, Svájc. – Az utóbbi időben Olaszország és Svájc csendes határháborút vív, és így ez a festői város, amely egy alpesi tó partján fekszik, kereszttűzbe került. Minden a múlt nyáron kezdődött, amikor az örökké magas adókkal és óriási költségvetési hiánnyal küszködő Olaszország elhatározta, hogy felveszi a harcot az adócsalással, amely a labdarúgás mellett az olaszok másik nagy szenvedélye.
2010. január 16.
Külföld
3
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól