hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“Szonda Ipsos”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
MSZP
Lovasberényben szondázza az MSZP a koalíciót
Konszolidáció, akár a koalíciós béke árán is - ez lehet MSZP válasza a Szonda Ipsos sokkoló adataira. A konszolidáció vagy koalíciós béke dilemmája különösön éles hangsúlyt kaphat a hét végén Lovasberényben, ahol a kormányzó pártok többek között az egy, vagy több biztosító kérdését vitatják meg.
Tóth Ákos
2007. május 04.
Archívum
Szonda Ipsos
Szokatlanul nagy Fidesz-előny
A korábbi hónapok stagnálását megtörő markáns változások történtek a pártpreferenciákban. A pártoktól távolságot tartó tömb erőteljes bővülése és az MSZP támogatóinak jelentős megfogyatkozása jellemezte az elmúlt hetek választói viselkedését. A két jelenség erősen összefügg, a választópolgárok nagyjából 6-7 százaléka vált szocialista szimpatizánsból tanácstalanná.
Munkatársunktól
2007. május 03.
Archívum
Szonda Ipsos
Pártválasztó hullámvasút
Závecz Tibor, a Szonda Ipsos kutatási igazgatója kérdésünkre azt közölte: utoljára 1998 nyarán, a Fidesz által megnyert választás után volt ekkora - sőt egy kicsivel nagyobb - különbség a két párt között. Akkoriban az összes megkérdezett körében 39 százalékos támogatottságot tudhatott maga mögött a Fidesz s csak 17 százalékot az MSZP. Egy év múltán kiegyenlítődtek az erőviszonyok közöttük, s 1999 és 2000 fordulóján - amikor már a mostanihoz hasonló pártfelállás volt - viszont sikerült fordítaniuk a szocialistáknak: a Szonda felmérése szerint 26:17-re módosított az MSZP.
Munkatársunktól
2007. május 03.
Archívum
politikusok népszerűsége
Szili és Dávid fej fej mellett az élen
Továbbra is a hónapok óta az élvonalban szereplő politikusok vezetik a népszerűségi listát, némi változást azonban érzékelhetünk. Ilyen például a Szili Katalin-Dávid Ibolya helycsere - derül ki a Szonda Ipsos által a politikusok népszerűségéről készített kutatásból.
Munkatársunktól
2007. április 02.
Archívum
pártpreferenciák
Egységesebb szavazótáborok
A március 15-i események nem vittek el és nem hoztak új szavazókat a pártoknak, de sokféle hatást gyakoroltak a meglévő táborokra. Mind a Fidesz, mind az MSZP támogatói egységesebb képet mutatnak, mint korábban. Az előző hónaphoz képest valamennyire emelkedett az aktivitásuk mértéke: az ellenzékieknél 73-ról 77-ra, a kormánypártiaknál 70-ről 73 százalékra bővült a magukat biztos választási résztvevőknek tartók aránya.
Munkatársunktól
2007. március 28.
Archívum
politikusok népszerűsége
Megállt a politikusok tekintélyvesztése
Az idei év első két hónapjában összességében nem romlott tovább a politikusok megítélése. A tavalyi hatalmas presztízsvesztés után már ezt a hírt is kedvező fejleményként könyvelheti el a közélet, még akkor is, ha a bizalom növekedésének kevés jele van, legfeljebb Gráf József agrárminiszter felzárkózása figyelemre méltó, illetve Molnár Lajos "lemaradása" - ez derül ki a Szonda Ipsos 2007 februárjában, a politikusok népszerűségéről készített közvélemény-kutatásából.
Munkatársunktól
2007. március 05.
Archívum
pártpreferenciák
Csökkent a különbség a Fidesz és az MSZP között
Az MSZP-nek hónapok óta stabil nagyságú a szavazótábora, a Fideszé folyamatosan változó méretű, az SZDSZ - és különösképpen az MDF - erősödni látszik. Ezúttal szűkült a különbség a Fidesz és az MSZP támogatottsága között, az összes választókorú körében az ellenzék januári 13 százalékpontos előnye 10 százalékpontra csökkent, a biztos pártválasztók körében a múlt havi 22 százalékpontnyi fölény 17 százalékpont lett.
2007. február 28.
Archívum
Fidesz
Forró ünnepre számít az ország
Az emberek bő kétharmada szerint elképzelhető, hogy a március 15-i megemlékezések utcai zavargásba torkollnak. Ez a várakozás minden társadalmi csoportban és az összes politikai táborban domináns, különösen magas a fiatalok (80 százalék) és a budapestiek (74 százalék) körében. Az ünnepre demonstrációt hirdető Fidesz táborának többsége, 63 százaléka is lehetségesnek tartja, hogy forró nap lesz március 15-e. A lakosságnak csak nagyjából az ötöde (22 százalék) prognosztizálja azt, hogy nyugodt légkörben zajlanak majd az ünnepi megemlékezések.
2007. február 22.
Archívum
Orbán Viktor
Ki mit vár a kongresszusoktól?
A magyar lakosság szerint a két nagy párt tisztújító kongreszszusai nem hoznak meglepő eredményt az elnöki poszton, nagy valószínűséggel a már megnevezett jelöltek lesznek az első számú vezetők. A választópolgárok 63 százaléka szerint a szocialista párt elnökévé Gyurcsány Ferencet választják a küldöttek, s közel ennyien vélik azt, hogy a Fideszt a továbbiakban is Orbán Viktor irányítja majd (59 százalék). Az MSZP szimpatizánsai valamivel biztosabbak Gyurcsány győzelmében (76 százalék), mint a Fidesz támogatói Orbánéban (69).
Munkatársunktól
2007. február 20.
Archívum
Orbán Viktor
Orbán szamarai
Orbán Viktornak gyorsan megfelelt Hódmezővásárhely. A Fidesz elnöke pénteki évértékelésével kezdte el a mondatot: "Mi magyarok megérthettük, mi történik körülöttünk. Megértettük, hogy a(z egészségügyi - a szerző) reformok mögött pénzéhes csoportok csupa üzleti érdeke rejtőzik. Megértettük, hogy a kórházbezárások mögött ingatlanspekuláció húzódik. Világossá vált, hogy az érthetetlennek látszó reformintézkedések mögött nagyon is átgondolt üzleti törekvések lapulnak. Most már értjük, hogy azért kell vénykötelessé tenni az aszpirint, hogy a rivális, termékeiket vény nélkül terjesztő gyógyszergyártó cégek piacot és luxusprofitot szerezhessenek a kormányzat jótékony és nyilván önzetlen segítségével."
Nagy N. Péter
2007. február 19.
Archívum
Orbán Viktor
Nem sok újat mondtak - Mérlegen az évértékelők
Gyurcsány Ferenc, illetve Orbán Viktor évértékelő beszéde az emberek negyven százalékának figyelmét kötötte le. Ők is inkább csak részleteiben (egyharmadnyian), mint teljes egészében (szűk egytizednyien) követték a két politikus megszólalását - derült ki a Szonda Ipsos felméréséből, melyet a Népszabadság megrendelésére készített február 17-18-án, ötszáz fő telefonos megkérdezésével (a minta a 18 év felettieket reprezentálja). A beszédekre figyelőket egy kicsivel inkább (34 százalék) a miniszterelnök beszéde segítette abban, hogy tisztábban lássanak az ország dolgaiban, a Fidesz-elnök mondandóját 28 százalék minősítette ekként. A válaszadók nagyjából kétharmada viszont nem tudott meg a két politikustól többet és újat hazánk ügyeiről.
Munkatársunktól
2007. február 19.
Archívum
Szonda Ipsos
Az emberek többsége helyteleníti a kordonbontást
A magyar lakosság relatív többsége, 44 százaléka helyteleníti a Fidesz pénteki kordonbontását, és 68 százalék tart attól, hogy a polgári engedetlenségi akció további utcai zavargásokhoz vezethet - derült ki a Szonda Ipsos közvélemény-kutatásából, amit vasárnap ismertettek a Magyar Televízió A szólás szabadsága című műsorban.
2007. február 05.
Archívum
pártpreferenciák
Félmillió új Fidesz-szavazó
Az MSZP-nek az elmúlt hónaphoz képest minimális veszteségei vannak, a Fidesz viszont jelentős mértékben bővítette a táborát. A választásra jogosultak közül 34 százaléknyian (mintegy 2,8 milliónyian) az ellenzéki párttal szimpatizálnak, míg 21 százalékuk (nagyjából 1,7 millió fő) a kormánypárt híve. Az elkötelezett szavazók körében is elszaladt a Fidesz, 22 százalékponttal vezet az MSZP előtt. Előbbinek hozzávetőlegesen kétmillió biztos szavazója van, míg a szocialistákhoz 1,2 millióan ragaszkodnak erősen - ekként foglalhatók össze és értelmezhetők azok az eredmények, amelyek a Szonda Ipsos közvélemény-kutatásából származnak.
Munkatársunktól
2007. január 30.
Archívum
MTV
Új mérési módszer a tévécsatornák nézettségére
A Magyar Televízió (MTV) megbízásából a Szonda Ipsos Média-, Vélemény- és Piackutató Intézet 2006-ban egy olyan kutatást indított el 1.500 magyar háztartás bevonásával, amely a tévénézés minőségi aspektusaira fókuszál - közölte Perjés Tamás médiakutatási helyettes csütörtökön Budapesten.
2007. január 12.
Archívum
Szonda Ipsos
Nincs politikus az ötvenszázalékos határ felett
Csakúgy, mint a tavalyi év java részében, decemberben is csökkent a politikusok iránti rokonszenv a Szonda Ipsos felmérése szerint. Múlt januárban még 47 volt a népszerűségi indexek átlaga, az esztendő utolsó hónapjában minden eddiginél alacsonyabb, 39 pont. 2006-ban legtöbbször - 8 alkalommal - Szili Katalin állt a rangsor elején, Sólyom László 4-szer volt listavezető.
2007. január 07.
Archívum
pártpreferenciák
Téli passzivitásban a választók
Téli passzivitásba fordultak a választópolgárok, jelentős mértékben csökkent a politika iránti érdeklődés és a részvételi hajlandóság. A lakosság negatív hozzáállását mindkét nagy párt megszenvedte, az MSZP 3, a Fidesz 4 százaléknyi támogatót veszített.
Munkatársunktól
2006. december 22.
Archívum
Orbán Viktor
Novemberben Szili a legnépszerűbb
A magyar politikusok ugyan nem szerezték vissza május és október között jócskán megtépázott tekintélyüket, de novemberben legalább nem folytatódott a negatív tendencia.
Munkatársunktól
2006. december 04.
Archívum
régiók-reform
A többség egyetértett a polgármesteri találkozóval
A kormányfő a múlt héten találkozóra invitálta a megyei jogú városok most megválasztott vezetőit. Az esemény kezdeményezőjének - amúgy helyesen - 42 százaléknyian Gyurcsány Ferencet tekintik, míg kéttizednyien a polgármestereknek tulajdonítják a tárgyalás létrejöttét - áll a Szonda Ipsos felmérésében.
2006. november 30.
Archívum
Fidesz
Már a közvélemény-kutatók is egymásnak esnek
A közvélemény-kutató cégekkel bővült a politikai viták szereplőgárdája. A Századvég (fő tevékenysége a politikai elemzés) kedden, egy lapunkban megjelent kutatását sérelmezve azzal vádolta meg a Szonda Ipsost, hogy mérései a kormány érdekeit szolgálják. A két társaság valóban merőben más eredménnyel faggatta a lakosságot Orbán Viktor 7 pontos népszavazási kezdeményezéséről.
Munkatársunktól
2006. november 02.
Archívum
Fidesz
Megosztja a lakosságot a Fidesz-népszavazás
Az Orbán Viktor által a Fidesz október 23-i, az Astoriánál tartott nagygyűlésén bejelentett népszavazási kezdeményezéseivel a megkérdezettek 55 százaléka nem ért egyet, 39 százalék viszont támogatja azokat - derül ki a Szonda Ipsos október 26. és 29. között 1000 fő megkérdezésével készült országos, telefonos, reprezentatív adatfelvételéből.
Munkatársunktól
2006. október 31.
Archívum
6
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól