Jogalkotás elmulasztása miatt perelte be a Fővárosi Közgyűlést az egyik fuvarszervező taxitársaság volt vezetője. Bár a Fővárosi Törvényszék első fokon nem adott igazat Dióslaki Gábornak, ám szerinte a döntés teljesen ellentétes az uniós joggal, s a város vezetésének igenis, van felelőssége a tarifák elmaradó módosítása miatt, ezért biztosan nemzetközi fórumokhoz fordul majd.
Furcsa per folyik a főváros ellen, amelyben első fokon nemrég döntött a bíróság – tudta meg a Népszabadság. A Fővárosi Közgyűlést egy taxis-fuvarszervező cég volt tulajdonosa, Dióslaki Gábor citálta a bíróság elé, mert az nem változtatott időben a taxis díjakon. A történet 2011-ig nyúlik vissza, akkoriban szinte egymást érték a taxismegmozdulások, a pesti sofőrök a piac rendezését, a tarifák módosítását követelték, mert nem tudtak megélni a viteldíjakból.
Az akkor még a Budapest Taxi vállalatot vezető Dióslaki Gábor 2011 októberében kérelemmel fordult Tarlós István főpolgármesterhez azért, hogy módosítsák az akkor még maximális árakat elrendelő taxirendeletet. Szerinte elfogyott az eredményes működést lehetővé tevő nyereségtartalom a díjakból, hiszen azokat több mint egy évtizeddel korábban, 2000-ben határozták meg. Azóta az összesen 90 százalékos inflációt és a drasztikusan megemelkedő üzemanyagárakat sem tudták érvényesíteni a tarifákban.
Hogy a problémával miért a Fővárosi Közgyűléshez fordult, azt lapunknak azzal indokolta, hogy az ártörvény ebben az esetben a közgyűlést nevezi meg árhatóságként, vagyis olyan szervezetként, amely a díjakról dönteni hivatott. A volt cégvezető szerint az árak megállapításáról szóló törvény arról is szól, hogy a kérelmére 30 napon belül válaszolni kell, hiszen egy érintett (azaz egy erre felhatalmazott) terjesztette elő.