Röviden

Nem akarja átadni a főváros a HÉV-et a MÁV-Startnak

Nem támogatja a főváros vezetése, hogy a BKV HÉV-vonalait a lapunk által körvonalazott módon átadják a MÁV-Startnak. Elképzelhetőnek tartják azonban, hogy a budapesti tömegközlekedési társaság önálló vállalkozásba szervezze helyi érdekű vasútjait, és ebben a cégben résztulajdonossá váljon az állam is. A HÉV átadását az ellenzék és a civil közlekedési egyesület is ellenzi. Az állami támogatásra viszont igényt tartanak. A főváros azt a megoldást pártolja, hogy az ez évre ígért plusz 10 milliárd forint épüljön be az állami normatív támogatásba. A további 30 milliárdos állami támogatásról, amit a kormányfő helyezett kilátásba, még hoszszas egyeztetésekre van szükség. (MTI)

Hatvan fő elbocsátására készül a Lindab Nyíregyházán

Minden negyedik-ötödik dolgozójától megválik a Lindab Astron Nyíregyházán - jelentette be Pringle Gordon. A 250 főt foglalkoztató, acélszerkezeteket gyártó cég operatív igazgatója szerint a hatvanfős leépítés része annak a költségcsökkentő programnak, amit a változó piaci helyzetre való felkészülés érdekében vezetnek be. A svéd cég Európa-szerte ezer munkavállalót foglalkoztat, a más országokban tervezett leépítésekről azonban nincs hír. (MTI)

A Sanoma teljesen bekebelezte a Nemzeti Tankönyvkiadót

Az eddigi többségi tulajdonos, az NTK-Perfekt vette meg a Nemzeti Tankönyvkiadó (NTK) még állami tulajdonban lévő 25 százalékát - tájékoztatott tegnap a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT). A vételárat nem közölték. Az eddig Láng Holdingnak hívott többségi tulajdonos 2004 végén, még Erdős Ákos üzletember irányítása alatt privatizálta az NTK-t, egy politikai felhangoktól sem mentes folyamat végén. A cég háromnegyedéért akkor 3,2 milliárd forintot fizettek. 2007-ben az NTK-t és az oktatással foglalkozó Perfektet is magába foglaló csoportot a jelentős egyéb hazai médiaérdekeltségekkel bíró finn Sanoma vette meg, amely mostantól egyedüli tulajdonosa lesz az NTK-nak. (M. I.)

Zakatol a román gazdaság, Ukrajnában a fékre léptek

Miközben számos európai gazdaság recesszióval küszködik, a román gazdaság zakatol: a vártnál gyorsabb ütemben, 9,1 százalékos bővülést ért el a harmadik negyedévben, felülmúlja a szakértői várakozásokban szereplő 8,85 százalékot. A román gazdaság a második negyedévben 9,3 százalékkal bővült. A GDP a tavalyi harmadik negyedben 5,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A szomszédos Ukrajnában a gazdasági minisztérium közel a felére szállította le az idei évre vonatkozó növekedési előrejelzését. E szerint a minisztérium 3,5-4 százalékos bruttó hazaitermék-növekedést vár a korábbi prognózisában szereplő 6,8 százalékos növekedéssel szemben. Tavaly az ukrán gazdaság 7,6 százalékkal bővült. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.