Ellenőrzik a Duna-stratégiát

Felméri a Duna-stratégia eredményeit az Európai Unió. A magyar kormánynak is el kell számolnia.

Egy évvel a nyolc európai uniós tagállamot, köztük Magyarországot és hat szomszédos országot érintő Duna-stratégia elindítását követően, a regionális politikáért felelős EU-biztos, Johannes Hahn a régióba látogat, hogy találkozzon azokkal, akik a stratégiához fűződő terveket megvalósítják.

Az Európai Bizottság kedden Brüsszelben kiadott közleménye szerint a látogatás egyben kitűnő alkalom arra, hogy a biztos személyesen is meggyőződjön arról, "milyen eredményeket értek el a makrorégiók közti együttműködés révén", illetve "felhívja a közvélemény figyelmét a stratégia hozzáadott értékére". 

A Duna-stratégiát magyar EU-elnökség alatt, tavaly fogadták el az uniós tagállamok. Regionális, kutatási, közlekedési és környezetvédelmi programokat foglal magában, de "a biztonságpolitika, az idegenforgalom és a növekedés is lényeges részét képezik annak érdekében, hogy a régió vonzóbb legyen mind az itt lakók, mind az itt dolgozók számára".

Hahn előzetesen úgy nyilatkozott: "A tizennégy Duna menti országban már jelenleg is érezhetőek a stratégia következtében létrejött fokozott együttműködés előnyös hatásai. Amióta a stratégia életbe lépett, gyakorlatilag hetente egy-egy új projekt merül fel, és többek között az üzleti szférában, az innováció és a biztonságpolitika terén új hálózatok kelnek életre. Személyesen szeretnék meggyőződni arról, hogy miként haladnak azok a csoportok, melyek ezt az úttörő kezdeményezést vezetik."

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.