Döntött az MVM: indulhat a távközlési cég

A telekommunikációs eszközök apportjával 25 milliárd forintra emelte a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) a leányvállalata, az MVM NET Távközlési Szolgáltató Zrt. jegyzett tőkéjét, amiről a pénteken megtartott közgyűlés döntött – jelentette be az MVM közleményben.

Határoztak arról is, hogy megvizsgálják a Déli Áramlat nemzetközi földgázvezeték magyarországi szakaszának előkészítésében való "szerepvállalás lehetőségét", és a szükséges jogi feltételek teljesülése esetén megvásárolják a Magyar Fejlesztési Banknak a Déli Áramlat Magyarország Zrt.-ben lévő 50 százalékos részesedését.

A közlemény szerint az MVM a közgyűlésen hozott döntéseivel végrehajtja az utolsó lépéseket az Európai Unió harmadik energiacsomagjában előírtak teljesítéséhez. Így a március 3-ai határidőig az MVM csoporthoz tartozó  rendszerirányító Mavir Zrt. megfelel a teljes döntési függetlenség iránti elvárásnak.

Az MVM közleménye szerint az MVM NET az Elektronikus Kormányzati Gerinchálózatot kiváltó Nemzeti Távközlési Gerinchálózat üzemeltetésére és fejlesztésére jött létre. A 25 milliárd forintos tőkeemelés részeként a jelenleg az MVM Zrt. tulajdonában álló telekommunikációs eszközvagyont apportálhatja. Az MVM NET már 2012-ben biztosítja a távközlési hálózatot a kormányzati hírközlési tevékenységek konszolidációs feladataihoz, valamint a további kormányzati hálózatok migrációjához és az elektronikus hírközlési gerinchálózat fejlesztéséhez. Az új társaság egyik alapfeladata a MAVIR számára a rendszerirányítói feladatok ellátásához szükséges távközlési infrastruktúra szolgáltatása.

A Déli Áramlat Magyarország Zrt.-t 2010 márciusában jegyezték be, s jegyzett tőkéje a cégjegyzék szerint 205 millió forint. Zártkörű részvénytáraság lévén a tulajdonosi összetétel a cégjegyzékből nem derül ki,  de a korábbi tájékoztatás szerint a Gazprom az MFB partnere. A cégjegyzékből annyi kiderül, hogy a részvény átruházását az alapító okirat korlátozza, de azt, hogy mi módon, nem közli.

Az MVM közleménye emlékeztet arra, hogy a Déli Áramlat öt országon át több mint háromezer kilométer hosszú vezetéken szállít majd földgázt Oroszországból. Az előkészítésben és esetleg a megépítésben való részvétel beleillik az MVM középtávú stratégiájában, amely szerint a nemzeti energetikai társaságcsoport a gázpiacon is meghatározó szereplő kíván lenni.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.