Csányi megint milliárdokért adott el OTP-t

Újabb 2,8 milliárd forint értékű OTP-részvényt értékesített Csányi Sándor. A bank elnök-vezérigazgatója két nap alatt eladta papírjai négyötödét.

A Csányi Sándor, a bank elnök-vezérigazgatójának érdekeltségébe tartozó Bonitás 2002 Zrt. múlt pénteken újabb OTP-részvényeket értékesített összesen mintegy 2,8 milliárd forint értékben – derült ki a pénzintézet mai közleményéből. A Unicredit Bankon keresztül 316.124 OTP törzsrészvényt 4519 forintos átlagáron, míg a Takarékbank igénybevételével 333.876 papírt 4227 forintos átlagáron adott el. Ezzel a Bonitás tulajdonában lévő OTP-részvények száma 500 ezerre (ez 0,18 százalékos részesedést jelent) csökkent. Emellett Csányi Sándor közvetlen tulajdonában van még további tízezer részvény.

Mint arról beszámoltunk, Csányi Sándor egy nappal korábban, múlt csütörtökön már értékesítette a közvetlen és közvetett tulajdonában lévő OTP-részvények nagyobb részét, mintegy 60 százalékát. Az OTP-vezér majdnem minden olyan részvényt értékesített a pénzintézetből, amely a saját tulajdonában volt, jelképesen csak tízezer darabot tartott meg. Az értékesítés összesen 1,6 milliárd forintos bevételt jelentett a számára. A Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Bonitás 2002 a nála lévő OTP-részvények több mint felét adta el, összesen 6,2 milliárd forintért.

A bejelentés hatására pénteken több mint tíz százalékot esett az OTP-részvények értéke a tőzsdén. A bank közleménye szerint Csányi Sándor és vállalkozásai hazai, elsősorban agrár- és élelmiszer-ipari beruházások finanszírozására csoportosítják át a vagyont. A Magyar Nemzet Online vasárnap délután arról írt, hogy Csányi Sándor a visszavonulását készíti elő, ezért értékesíti részvényeit, ezt azonban az OTP még aznap cáfolta.

Mint arról a Népszabadság beszámolt, a tőke most el is kel. Korábbi hírek szerint ugyanis komoly fejlesztési munkák folynak a Csányihoz tartozó Bonafarm-csoporton belül. Úgy tudjuk, a portfólió egyik meghatározó egységénél, a Bóly Zrt.-nél az öntözési rendszer jelentős fejlesztése folyik, emellett a csoporton belül állattenyésztési teleprekonstrukciókat is végeznek. Ismereteink szerint ezek mindegyike nagy falat, mindkét program milliárdos nagyságrendű.

Amennyiben a most értékesített részvényekből származó pénzeket valóban beruházásra fordítják, akkor mégis az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy a Bonafarm egy már régóta dédelgetett elképzelése lesz a középpontban. A cég már jó ideje tervezi, hogy felépíti az ország legnagyobb vágóhídját a déli országrészben.

Ismereteink szerint ezzel kapcsolatban tavaly év végén el is dőlt, hogy a beruházásért folyó versenyben Mohács városa lett a befutó. Az önkormányzattal a Bonafarm és a Pick Szeged alá is írta az erről szóló szerződést. A projekt költségeit mintegy tízmilliárd forintra becsülik. A most értékesített részvénycsomag méretéből arra lehet következtetni, hogy a forrás nagyobb része erre az üzemre kell.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.