belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
26. szombat

Csak jövő héttől fokozódhat a gázhelyzet

M. I.| NOL| 2009. január 14. |2 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

immortal | 2009. január 14. | 18:56:35

Jöjj hideg, jöjj! Jöjjetek mínuszok, jöjjetek -10-20-30 fokok! Kristályosodjon ki e velejéig rothadt rendszer igazi globális szépsége!

sicc2 | 2009. január 14. | 17:27:43

Molnár Csaba a szerződéseinkre hivatkozva garantálta az orosz gázszállítást másfél hete. Ez nem teljesült, a szerződés nem ad semmiféle garanciát.
Molnár Csaba mondjon le!

HIRDETÉS

Ha az elkövetkező napokban az előre jelzettnél hidegebb lenne és továbbra sem érkezne Ukrajna felől orosz gáz Magyarországra, akkor a jövő hét közepétől újra kellene elemezni a belföldi ellátás feltételeit - közölte Molnár Csaba energiaminiszter a kormányülést követő szóvivői tájékoztatón. Ennek tükrében január végén-február elején már szóba kerülhet a stratégiai tartalékok esetleges igénybevétele. A "legrosszabb esetben" pedig újra érvénybe léptethetik a korlátozási sorrend II. fokozatát. (Ez az 500-2500 köbméter/órás céges fogyasztók számára jelentene gázkorlátozásokat. Múlt hét szerda-csütörtökön egy napig már élt ez a korlátozás.)

A kormány mai ülésén áttekintette a miniszternek az orosz-ukrán gázválság elhúzódása esetére kidolgozott tervezetét. Ennek elkészítésére a múlt héten kérte fel Molnár Csabát a miniszterelnök. Habár tegnap az unióban már sokan azt hitték, hogy megindulhatnak a szállítások, arra az esetre is készen vannak a tervek, ha ne adj Isten még hetekig vagy hónapokig nem állnának helyre az Ukrajnán keresztüli, Európába irányuló orosz gázszállítások - fogalmazott. Az unióban páratlan magyar gáztároló-rendszernek köszönhetően az anyag nem veti fel a lakossági korlátozásnak még csak az esélyét sem - tudatta.

Tegnap az országos gázfogyasztás 64 millió köbméterre rúgott. Ma az enyhébb időjárásnak köszönhetően ez az érték 60-62 millió köbméter lehet. A belföldi gázforrások - a tárolók, a kitermelés és a 4 millió köbméteres nyugati import - továbbra is rendelkezésre állnak. Így az elmúlt napok csúcsrajáratása után most először adódik lehetőség arra, hogy a tárolók szelepeit egy kicsit visszacsavarják, a műszaki hiba esélyét csökkentendő. Megemlítette, hogy most a belföldön felhalmozott kereskedelmi gázkészletek mértéke 2,7 milliárd köbméter.

HIRDETÉS

Szerbia számára továbbra is szállítunk napi 2 millió köbmétert a Mol hazai kitermeléséből, további 2,7 millió pedig a nyugat-európai betáplálási vonalon keresztül érkezik déli szomszédunk számára. Ezt, illetve az onnan Bosznia-Hercegovina számára küldött 1,5 milliót szintén zavarmentesen továbbítjuk déli irányba.

Habár a hazai rendszer alkalmas lenne az Ukrajnából érkező gáz fogadására, ez ma a kormány szerint nem valószínű. Arra a kérdésünkre, hogy a magyar kormány az elmúlt napok "diplomáciai offenzívájának" tükrében milyen további diplomáciai lépéseket kíván tenni a gázszállítások megindulása érdekében, leszögezte: a kormány sikerként értékeli, hogy az elmúlt napokban felráztuk az uniót "Csipkerózsika-álmából", az EU nyomást kezdett gyakorolni a vitázó felekre, aminek hatására megállapodások is születtek és Ukrajna beengedte az uniós megfigyelőket a területére. Idézve az unió elöljáróit, leszögezte: Brüsszelnek tegnap azzal kellett szembesülnie, hogy a felek még a néhány órája aláírt szerződéseket sem tartják be. Ezért Molnár Csaba szerint az elkövetkező időkben az uniónak folytania kell az érintett felek irányába kifejtett nyomásgyakorlását.

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    2 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
. .
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS