belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
25. péntek

Az egészséges öregedés titkát kutatja a Nestlé

A Nestlé a hélten nyitotta meg az első, Japánban található kutató egységét a Tokiói Egyetemen.Az együttműködés, amely része a Nestlé svájci központú Science and Research hálózatának, különös hangsúlyt fektet majd az egészséges öregedés és táplálkozás kapcsolatára.

Cz.P.| NOL| 2009. május 22. |nincs komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

HIRDETÉS

A Nestlé és a Tokiói Egyetem együttműködését erősíti a 2009. június 1-én induló ’Ételt az Életért’ (Food for Life) projekt is, amelyet a Tokiói Egyetem elnöke, Junichi Hamada és a Nestlé Science and Research vezetője, Peter van Bladeren jelentettek be. A tervek szerint a vállalat és az egyetem közösen fogja vizsgálni a táplálkozás és az egészség viszonyát a 21. században, valamint egészségmegőrző élelmiszerek fejlesztését célozza meg. Kiemelt téma lesz az egészséges öregedés.

A népesség öregedése nem csupán Japánt érinti, hanem világszintű probléma. Ezért a tapasztalat és a tudás megosztása a termékfejlesztések során minden piacon érezteti majd pozitív hatását.

„A magyar Nestlé a nemzetközi hálózat részeként első kézből értesül a központoktól a legfrissebb kutatási eredményekről, innovációkról, melyeket a szerencsi Érzékszervi Laborban és a budapesti Fejlesztő Konyhában folyamatosan alkalmaz” – mondta Suhajda Krisztina, a Nestlé Hungária kommunikációs vezetője.

A Nestlé az elkövetkezendő három évben 900 000 svájci frankot fektet a programba, többek között egy támogatott tanszék alapítására. Az együttműködés keretében ideiglenesen a lausanne-i Nestlé Research Centre-ből is érkeznek majd kutatók a Japán egységhez. A Nestlé az első élelmiszeripari, egészség és wellness cég Japánban, amely Ázsián kívülről támogatja a Tokiói Egyetem akadémiai programjait.

A Nestlé működteti napjainkban a világ legnagyobb magántulajdonú élelmiszeripari kutatóközpont-hálózatát, melynek vezetője a lausanne-i Nestlé Research Center. A hálózat nem csak a cég termékeinek fejlesztéséhez járul hozzá, hanem aktív szereplője a nemzetközi tudományos életnek is.

Világszerte 27 kutatási, fejlesztési, technológia központtal rendelkezik, ahol hozzávetőlegesen 5000 embert foglalkoztat. A vállalat belső innovatív adottságait más neves cégekkel történő innovációs társulásokkal bővíti ki, emellett 300 külső kutatóegységgel, ezen belül egyetemekkel is, folytat együttműködést.

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    nincs komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
. .
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS