belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
25. péntek

A válság végére spekulálnak a hotelépítők

A gazdasági krízis előnyeit kihasználva közel félszáz szálloda épül Magyarországon. Az áron alul felvásárolt telkeken építkezni is olcsóbban lehet a korábbinál, így komoly versenyelőnyre tehetnek szert a tőkeerős beruházók.

Sándor Tünde| NOL| 2009. november 25. |2 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

Toleranciaterror | 2009. november 25. | 20:08:58

Nem szállodák lesznek azok, hanem lakóparkok.
Készülődnek a telepesek.

Miura | 2009. november 25. | 16:42:21

Egy korábbi cikk címe: "Újabb bankválságra számít az IMF."

Végül is csak idő kérdése...

HIRDETÉS

Optimistának még korántsem nevezhető a turisztikai szakma, de a kutatások szerint az első sokkon már túljutottak a vállalkozások. Az Ecostat tegnap közzétett Turizmusbarométere szerint a szállodaiparban és a vendéglátásban is optimistább a hangulat, mint fél éve, egyedül az utazásszervező- és közvetítő cégek konjunktúra indexe romlott.

A teljes ágazatot szondázó barométer értéke most 35,5 százalékponton áll, ami 2,6 százalékponttal magasabb a hat hónappal korábban mértnél. Érdekesség, hogy új versenytársak megjelenésére a szállodások 67 százaléka számít, a vendéglátósok körében viszont a fél évvel ezelőtt jelzett 33 százalékhoz képest már 57 százalék az új konkurensekkel számolók aránya.

Az utazási irodák körében ugyanakkor nagyot zuhant - 80 százalékról 30-ra - a lehetséges versenytársak megjelenését várók száma, miközben minden harmadik megkérdezett létszámleépítést is valószínűsít. Tény, hogy a lakosság alig több mint egyharmada tervez mostanában utazást, 75 százalékuk belföldön marad. Nagy kérdés, hogy a jelentős számban üdülési csekkel fizetők terveit hogyan írja felül az új adóteher, egyes számítások szerint az adó mértékével, vagyis 20-25 százalékkal eshet vissza a csekkes forgalom jövőre.

HIRDETÉS

Mindeközben a szállodaipari beruházók már a válság végére készülnek, szinte csak hazai színekben, a külföldi fejlesztők mára eltűntek - tudtuk meg Galla Gábortól, a Tourconsult tanácsadó cég vezetőjétől. A tervezett, és elkezdett majdnem félszáz építkezés döntően négycsillagos wellness-szállót takar, ötcsillagos egy sem épül.

A válság a pénzeseknek kedvez, a bankok által elvárt nagyobb tőkeerőt felmutatni képesek most jobb eséllyel tudnak pályázni is, hiszen kevesebb a jelentkező, és a kevés megrendelés miatt 20-40 százalékot tudnak fogni az építőipari árakon. A bankok rizikólistáját egyébként a szállodák vezetik, megelőzve a lakásépítéseket is - mondta Galla.

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    2 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
. .
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS