A 4G mobilpiac felét tarolta a kínai Huawei
A tavaly őszig a világon elindított 35 kereskedelemi (tehát bárki által előfizethető) LTE – azaz negyedik generációs mobil – szolgáltatásból 18 épült a kínai Huawei infrastruktúrájából – tette közzé a Globális Mobil Szállítók Egyesülete (Global mobile Suppliers Association). A Huawei Technologies SingleRAN LTE nevű megoldását Magyarországon a Vodafone fogja majd használni, illetve használja már ezt a technológiát ma is, annak ellenére, hogy még nem nyújt kereskedelmi LTE szolgáltatást.
A technológia egyik újítása ugyanis, hogy egyetlen készülékben egyesíti az eddig alkalmazott technológiákat, azaz bármilyen mobilhálózatba integrálhatók, s a szolgáltató döntésén múlik, mely funkcióját – 2G, 3G hang, 3G adat, 4G – aktiválja. Ha pedig mind engedélyezett, akkor intelligensen képes vezérelni a saját funkcióit.
– Az ügyfélközpontú innováció, a szellemi tulajdonjogok (IPR) megosztása az ipar szereplőivel és az idevágó nemzetközi szabályok betartása tették a Huawei-t az újgenerációs mobilkommunikáció vezetőjévé – mondta Ying Weimin, a Huawei GSM, UMTS és LTE technológiákért felelős elnöke.
A cégnek 20 innovációs központja működik világszerte, s bevételének 10 százalékát fordítja kutatás-fejlesztési tevékenységre. Eddig közel 8 ezer szabadalmat regisztrált.
Az International Telecommunication Union (ITU) szövetség becsült adatai szerint 2011 végén a világon 5, 981 milliárd mobiltelefon-előfizetés volt, ebből Európában 741 millió, míg a mobilinternet-előfizetők száma globálisan 1,186 milliárd, Európában 336 millió.
A hangalapú szolgáltatásokból származó bevétel a Huawei szerint a 2010-es 663 milliárd dollárról 2015-re 608 milliárdra, azaz 8,4 százalékkal csökken, miközben az adatalapú bevételek a 2010-es 907 milliárd dollárról 10 százalékos emelkedéssel 1000 milliárd dollár fölé emelkednek.