Dióhéjban

Újbuda női szemmel

Az Újbuda női szemmel a 2002-től a kisgyermekes nők munkaerőpiaci esélyegyenlőségét elősegíteni törekvő Jól-Lét Közhasznú Alapítvány legújabb, társadalmunk szemléletformálását célzó kezdeményezése. Az alapítvány a Három Hét Galéria együttműködésével fotópályázatot hirdetett, hogy bátorítsa a nőket kulturális és közösségi igényeik felvállalására, tudatosítsa bennük: alkotóként, fogyasztóként maguk is gazdagíthatják, befolyásolhatják a városrész életét. Felhívásukra 45 pályamű érkezett.

A Good CSR új programja

Kívül-belül megújult a felelős vállalatok közössége, a Good CSR program. Az átalakításnak köszönhetően megjelenő sokszínű és tartalmas programelemek mellett újdonság az is, hogy a tagvállalatok közösen támogatják a WWF Duna-védelmi programját. A 2012-től bevezetett változások reagálnak azokra az észrevételekre és javaslatokra, amelyek a vállalatok fenntarthatóságért felelős munkatársainak körében végzett felmérés során megfogalmazódtak. A tervek szerint többek között önkéntességi akcióval, a vállalati jó gyakorlatok megismerését célzó „learning expedition” kezdeményezéssel és egy TEDx-Good CSR konferenciával is kiegészül a programkínálat, amelyet intenzív közösségi és sajtókommunikáció kísér majd.

Húszéves az Ökotárs Alapítvány

Rendhagyó módon ünnepelte megalapításának 20. évfordulóját a környezetvédő szervezetek és a civil társadalom támogatása mellett elkötelezett alapítvány: nem kapott, hanem adott ajándékot. Az ünnepség alkalmából jelent meg A zöld 35 színe című interjúkötet, amely a hazai zöldmozgalom eddig még megíratlan történetének csírája, kiindulópontja lehet. A zöldmozgalom 35 szereplőjével készített életútinterjúkból nemcsak az egyes emberek története, tevékenysége rajzolódik ki, de összeáll a sokszínűségében is valamiféle egységet mutató mozgalom keresztmetszete.

Bővült a Nyúl-unk a munkáért program

A Nyúl-unk a munkáért országos faluközösségi program 2012. márciusban újabb résztvevőkkel bővült. 2011 szeptembere óta összesen 13 faluközösség vett részt a programban. A további támogatásoknak köszönhetően most öt település 55 családja csatlakozhatott a nyúltenyésztők köréhez. A program bővítésére támogatók jóvoltából nyílik lehetőség. Az oktató-nevelő program sikerességét látva Börzsöny Belenyúl (Diósjenő, Nógrád, Berkenye), Makkoshotyka, valamint Monostorpályi közössége számára teremtik meg a lehetőséget, hogy csatlakozhassanak a kedvezményezett közösségekhez. A támogatók köréhez a TolnAgro Állatgyógyászati K . is csatlakozott. Állatgyógyászati készítmények forgalmazásával segíti a környék településeinek gazdáit az állattartásban és állattenyésztésben.

Az álmok valóra válnak

Egymillió forinttal támogatja a súlyosan beteg gyermekek álmait megvalósító Csodalámpa Alapítványt a Tchibo. A felajánlott összegből laptopokat, kerti játszótereket, a tanulást segítő egyéb tárgyakat és különleges élményeket adományoz a vállalat, ezzel könnyítve a gyerekek megterhelő kezelésekkel teli és kórházban töltött hétköznapjait. A 2003-ban létrejött Csodalámpa Alapítvány 3 és 18 év közötti, életet veszélyeztető betegségben szenvedő gyerekek kívánságait váltja valóra, megtörve a kórházi kezelések keserű rutinját. Az alapítvány nyolcéves működése során már több mint 1700 kívánságot teljesített, elsősorban cégek és magánszemélyek adományainak köszönhetően. A Tchibo nem először működik együtt az alapítvánnyal. A munkatársak tavaly házon belül szerveztek gyűjtést azért, hogy egy tiszavasvári kislány álmát teljesítsék, és egy hófehér szobabútort ajándékoztak neki.

KözJóTett-akciók a Corvinus Egyetemen

A KözJóTett a Corvinus Egyetem életének szerves részévé vált, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a HaKöSZ (Hallgatók a Közösség Szolgálatában) immár ötödik alkalommal rendezi meg nagyszabású önkéntes programsorozatát, mely hallgatók százait mozgatja meg évről évre. A KözJóTett-akciók lényege: a hallgatók ne csak jelképesen álljanak egy jó ügy mellé, hanem lehetőségük legyen cselekedni is egy társadalmi probléma enyhítése érdekében. Ezt hivatott kifejezni a tavaszi KözJóTett szlogenje: Ne csak sláger legyen, tett is! Idén április 14–26. között várják az önkéntes fiatalokat.

Az ötödik KözJóTetten szerepet kapnak a korábbi években már bejáratott népszerű programok, de sok az új projekt is. A HaKöSz Gyermekotthon Csoportja öt különféle rendezvénnyel készül, melyek között lesz egy nagyszabású kézműveskedés, egész napos biciklis program, vadasparki kirándulás és kincskeresés is. A Hajléktalanügyi Csoport egy hajléktalanokkal való közös tropicariumi látogatásba szeretné bevonni a diákokat. Az Idősügyi Csoport egy különleges látogatásra készül az Alma utcai idősek otthonába.

Ezúttal falfestéssel szeretnének kellemesebb körülményeket teremteni az otthonban. Érdekesnek ígérkezik a Láss Egyesülettel való közös program, melynek keretében az önkéntesek megismerkedhetnek Magyarország egyetlen vak focicsapatával, segédkezhetnek meccsük lebonyolításában, és akár ki is hívhatják őket egy mérkőzésre.

A Fenntartható Egyetem Csoport pedig egy minden eddiginél nagyobb szabású Föld napja programmal készül. A környezettudatosság kapcsán többek között az egyetem belső udvarának kizöldítése szerepel a programban, ami így később kiváló közösségi térként szolgálhat. A környezetépítés üzenetét itt a PET-palackokból épített pillekő bútorok is közvetítik majd, melyek közül többet a hallgatók maguk festhetnek le saját elképzelésük szerint.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.