XXI. századi pályázat

Egy megpályázandó állásnál igazi kihívást jelentő feladat, hogy jól és érthetően mutasd be szakértelmed, képességed és rátermettséged. Ebben adnak támogatást az Európai Parlament által bevezetett, Európában egységes Europass dokumentumok.

Nemzetközi önéletrajz

A könnyen áttekinthető önéletrajz minden felvételiztető munkáltató jogos elvárása. A tanulmányok, tapasztalatok, készségek átlátható keretbe foglalása, a hasznos információk kiválogatása sokaknak okoz fejtörést. Ebben segít a 26 nyelvű Europass önéletrajz-varázsló. Az ezzel készült önéletrajz követi a vázlatos CV hagyományát, ám azt további információk megadásának lehetőségével egészíti ki.

A magyar önéletrajz-varázsló kiegészült a képességek és kompetenciák európai szótárával, amely a magyar mellett három nyelven – angolul, franciául és németül – tartalmazza az önéletrajzíráshoz legszükségesebb kifejezéseket, legyenek azok személyes képességek, jogosítványok vagy munkához szükséges anyagok, eszközök.

Nyelvtudás bemutatása

Ha a nyelvtudásnak kiemelt szerepe van a megpályázandó állásnál, nyelvtudásodat bemutathatod az Europass nyelvi útlevéllel.

Ebben az önértékelési dokumentumban a megszokottnál sokkal részletesebben szemléltethető az iskolában és az iskolán kívül szerzett nyelvtudás. A megszerzett nyelvvizsgák is feltüntethetők benne, ám kitöltése nem vizsgához kötött, így az aktuális nyelvtudásodnak megfelelően bármikor frissítheted.

A nyelvi útlevél lehetőséget ad arra, hogy nyelvtudásodat egy az unióban egységes szintrendszer (A1-A2, B1-B2, C1-C2) alapján írd le. A nyomtatványhoz 26 nyelven, ingyenesen lehet hozzájutni, valamint egyes nyelviskolák tanfolyamaik végeztével kibocsátják az Europass nyelvi útlevelet.

A diploma, szakképesítés, OKJ-s végzettség

Diplomás végzettség pontos leírásában az Europass oklevélmelléklet segít, míg az OKJ-s szakképesítés bemutatására az Europass bizonyítványkiegészítő használható. Ezekkel a dokumentumokkal a munkaadók könnyebben fogadhatják el a külföldön megszerzett vagy az általuk kevésbé ismert hazai képesítéseket, képző intézményeket. Magyarországon mindkét dokumentumot a vizsgáztató intézmények adják/adhatják ki.

Szakmai gyakorlat, tanulmányi csereprogram külföldön Az EU- vagy EFTA-országokban lezajlott mobilitási programok során megszerzett munkatapasztalatok és elsajátított készségek vagy az elvégzett kurzusok és megszerzett érdemjegyek igazolására szolgáló dokumentum. Az igazolvány kiállítása a küldő intézmény feladata, elsősorban az Európai Bizottság oktatási és képzési programjainak (Leonardo da Vinci, Erasmus és Comenius, illetve a korábbi Ifjúság 2000–2006) keretében megvalósuló kiutazások esetében.

Hol és hogyan?

Az Europass dokumentumokról további információkat a Nemzeti Europass Központ megújult honlapján, a www.europass.hu oldalon találsz. Ugyanitt elérhető az önéletrajz, valamint a nyelvi útlevél kitöltéséhez szükséges nyomtatványok és „varázslók”. Rövid teszt segít eldönteni, melyik Europass dokumentumra van szükséged. Találhatók hasznos információk, linkek külföldi vagy hazai álláskereséshez, tanulmányokhoz is. A látogatók élménybeszámolókat olvashatnak más európai országokat megjárt tanulóktól és munkavállalóktól.

Információt az 1 477-3150-es telefonszámon vagy e-mailen (info@europass.hu) kérhetsz.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.