Az állami brókercégnek dolgozik a Buda-Cash-csoporthoz tartozó, becsődölt Dél-dunántúli Takarékbank könyvvizsgálója.
Miközben Rogán Antal „brókerbotrányozik” és az alkuszcégek ellenőrzését követeli, sem ő, sem más nem hozta szóba, hogy létezik egy állami brókercég is. Pedig van ilyen: ez a Magyar Posta Befektetési Zrt. A társaságot 2012-ben alapította a Magyar Posta, 2013 óta pedig, amikor stratégiai szövetségre lépett az állami postacég és az FHB, egy speciális tranzakció során felerészben az FHB-csoporthoz tartozó Díjbeszedő Üzemeltetési és Szolgáltatási Kft. lett a tulajdonosa, amelyet ma már FHB Invest Kft.-nek hívnak. Több mint félmilliárd forint veszteséget termelt, hamarosan tőkét is kell emelni. Könyvvizsgálója pedig ugyanaz a Nagy József, aki a Buda-Cash-csoporthoz tartozó, csődbe ment kisbanké, a Dél-dunántúli Takarékbanké is.
A cégen keresztül zajlik a Magyar Posta teljes értékpapír-forgalmazása, így a postahivatalokban jegyzett Kincstári Takarékjegy Pluszé, a Bónusz Magyar Államkötvényé és a Prémium Magyar Államkötvényé is. A cég az FHB és a posta közös irányítása alatt áll, ami abból a szempontból mindenképpen érdekes, hogy a postánál állampapírokat és befektetési jegyeket jegyző ügyfelek nem feltétlenül tudják, hogy az értékpapír-forgalmazó cég nem teljes egészében postatulajdon.
A Magyar Posta Befektetési Zrt. a nyilvános dokumentumok szerint 2013-ban 188 millió, míg 2014-ben további 558 millió forint mérleg szerinti veszteségről számolt be. Részben ennek is köszönhető, hogy a brókercég két tulajdonosa egy hónapja 300 millió forintos tőkeemelésről döntött, melyet zárt körben hajtanak végre. Az azonban nem ismert, hogy mikor, és milyen arányban. Így elképzelhető, hogy a cégben az FHB, vagy éppen a posta javára eltolódnak a tulajdonosi arányok, és egyikük irányító részesedést szerez a cégben.