barnan | 2012. február 6. | 12:10:16
[off]
Most hallgattam meg Dr. Szabó Tamás (MR elnök) tanúvallomását a mariaradio.hu honlapján, mindenkinek tudom ajánlani, politikai hovatartozástól függetlenül. Meglepetéseket tartogat jobboldal irányában és tanulságokat baloldal irányában is.
http://mariaradio.xanga.com/audio/fddd13829143/
Képet kaphatunk az MR rádió születésének körülményeiről, jelenéről, fenntartásáról, további céljairól. Kiderül miként s hogyan került az MR elnöke korábban a politika világába, hogyan látta azt belülről, miért fordított hátat ezen világnak s hogyan talált rá az új útra. Képet kaphatunk arról, ezen úton, hogyan "találkozott" többek között az MR rádióval.
A tanúságtételben szereplő hivatkozások:
1. Személyes vallomások megtérésről, a hit segítő erejéről - az oldal alján a neveken keresztül érhetők el a vallomások:
http://www.mariaradio.hu/musorok/67
2. Cursillo:
http://cursillo.hu
3. Mária Út
http://mariaut.hu
JóIsten legyen mindannyiunkkal, legyen béke ebben az országban s adjon bölcsességet a politikusoknak is ahhoz, hogy felismerjék, a szemellenzős "egyéni célok", a hatalom kérdése, a másik oldal leamortizálása, a kardcsörgetés, akár a kapcsolatok felégetése biztosan nem fogja megoldani országunk problémáit.
Borszívóügynök | 2012. február 5. | 15:36:35
kodiv | 2012. február 3. | 18:18:05
"Már nincs a HM.-ben sem Juhász, sem Szekeres, sem Vadai, így aztán bohóc szakszervezetre sincs szükség."
Ellenben a Máriarádió nagyon kell, mert az Isteni Kegyelemre hamarosan nagy - nagy szükség lesz!
Bamberg | 2012. február 5. | 12:32:06
Kováts Hugó | 2012. február 4. | 23:46:07
Atyám! Nem kaphatnék mégis feloldozást???
barnan | 2012. február 5. | 10:20:57
elsore | 2012. február 4. | 10:57:14
Két dolgot különítsünk el. Az MR nem kapná ezen ingatlant, hanem bérelné. Ez különbség. Ha nem fogja bérelni az MR (ami bevételként jelentkezne az államnál és nem kiadásként, ami nem is szimpla jótékonykodás önmagában - s ez nem keverendő az állami támogatás visszaforgatással sem, mivel alapítvány által kezelt magánadományokból képzett forintokról beszélünk), akkor majd jönni fog egy más felállás, bizonyítva az alaptéziseket: Árok Kornéléknak mindentől függetlenül menniük kell, bármilyen is lesz az ingatlan forgatókönyve a továbbiakban, akkor is ha üresen marad ezen HM rész, bérleti bevétel nélkül is, mert nem ezen két vonal alkot logikailag összetartozó párost (ha csak nem akarunk egyéni logika mellett más láttatni).
Amin vitatkozni lehet az az: Árok Kornéléknak mennyiben kell politikai indokok mentén távozni, de ezen történetben nem Árok Kornélék és az MR alkot ok-okozati viszonyt, hanem Árok Kornélék és a HM.
Egyébiránt én sem tartanám társadalmunk jelenlegi politikai előítéletekkel és bizalmatlansággal átszőtt helyzetében szerencsés lépésnek ezen irányt, remélem, hogy az MR vezetése tekintettel lesz erre s a lehetőségek közül véglegesen nem a HM bérlési opciót fogja választani.
barnan | 2012. február 5. | 10:08:34
weiner | 2012. február 4. | 22:34:42
"a Katolikus Rádiótól eltérően az MR nem egyházi tulajdon"
"Miután igen intenzíven írogatsz a Mária Rádió fényesítése érdekében, biztosan tájékozott vagy, ezért szimpla hazudozásból (vigyázz, főbűn!) szamárságokat állítasz..."
Továbbra is kiállok állításom mellett, az MR nem áll sem egyházi sem állami tulajdonban (egyházi tulajdont a Magyar Katolikus Rádió képez), az MR-t 16 magánszemély által alapított egyesület hozta létre, költségvetése nem állami és nem egyházi irányokból áll össze, hanem magán adományokból, hitéleti anyagok összeállítása viszont természetszerűen egyházi támogatással történik.
"A Mária Rádió Alapítvány ami 1998-ban alakult, fő feladata, hogy adományokat gyűjt a rádió működéséhez. 2010-ben önálló frekvencia jogot is kapott Ajkán. Az Alapítvány a Mária Rádió kiadó kft tulajdonosa. 2008 májusában, 16 alapító taggal alapítottuk meg a szervezetrendszer hiányzó tagját, Mária Rádió Közhasznú Egyesületet, ami jogszerű és teljes körű működését 2009 végén kezdte meg. Minden érintett szervezet ez után az Egyesület tulajdonába került, az Alapítvány viszont folytatja önálló működését az anyagi források előteremtésére.
A Mária Rádió Non Profit Kft - ami az Egyesület 100%-os tulajdonában van a frekvenciajogok birtokosa.
"a MR független jogi, pénzügyi, működési és irányítási szinten, miközben az adása sugarába tartozó egyházmegyék szolgálatában állónak tekinti magát..."
[mariaradio.hu]
Kováts Hugó | 2012. február 4. | 23:46:07
Bamberg | 2012. február 4. | 19:11:04
Mégiscsak történne valóban jó dolgok ma is Magyarországon. nagyon helyeslem a kiköltöztetést
El fogsz kárhoni!
taliga | 2012. február 4. | 23:26:16
amergin | 2012. február 4. | 23:00:55
(Még ébren vagy...?)
Kedves amergin!
"Tehát a hatalom ad jogot :) Amit van hatalmam megtenni, azt jogos is, hogy megtegyem :)"
Neeeem!
A hatalom LEHETÖSÉGET ad, nem jogot és ez óriási különbség.
Hogyan is mondják egy-egy háború után?
- Jaj a legyőzöttnek!
- Igaza csak a győztesnek lehet!
Szóval valahogy így...
(Na jó éjt!)
amergin | 2012. február 4. | 23:00:55
"Noch dazu az előző kormánynak akkor már nem volt elég hatalma ahhoz, hogy ezt végre is hajtsa...!" - Értem, kedves Taliga :) Tehát a hatalom ad jogot :) Amit van hatalmam megtenni, azt jogos is, hogy megtegyem :)
Nos, erről voltak bizonyos viták a középkorban :) (A diplomamunkámat teológiából írtam). Egy bizonyos Johannes Saleburiensis (John of Salisbury) a 12. században erről a kérdésről megírta a maga művét "Policraticus" címen; (avagy a Zsarnokölés jogáról).
weiner | 2012. február 4. | 22:34:42
"a Katolikus Rádiótól eltérően az MR nem egyházi tulajdon"
Miután igen intenzíven írogatsz a Mária Rádió fényesítése érdekében, biztosan tájékozott vagy, ezért szimpla hazudozásból (vigyázz, főbűn!) szamárságokat állítasz. A MR saját magáról világosan elárulja, hogy a Katolikus Egyház felügyeletével (4) végzi tevékenységét, a „pártirányítás” hálás feladatát papok látják el. Az alapító tőkét csak az egyház teheti le, amihez a világiak csatlakozhatnak. Még véletlenül sem fordulhat elő, hogy az adók kicsússzanak az egyház kezéből. Nyilvánvaló, hogy az ilyen terembérlésen keresztül juttatott állami támogatások ellenőrzésre szorulnak.
elsore | 2012. február 4. | 22:32:18
revify | 2012. február 4. | 14:08:50
Nagyon eltalált?
elsore | 2012. február 4. | 12:24:41
taliga | 2012. február 4. | 21:16:12
bubu64 | 2012. február 4. | 20:20:05
Ha már nemzetközi összahasonlítást teszel (Skandinávia nem oszt és nem szoroz Európában legalább is politikailag, Anglia éppen mostanában vizsgálja felül saját Európa politikáját), akkor maradnék a német példánál!
Amit már jó pár évtizede folytatnak az valóban az ellenzék és a mindenkori kormánypártok véres párharca.
A létező legkisebb rezdülésre is lecsapnak kölcsönösen és el nem engedik, amíg csak egy száraz csontváz nem lesz a témából. Ebbe nincs különbség közöttük.
A kapitalizmust és amerikail megszállást élvező Nyugat-Európa előtt nyitva állt az út 1945. után a korrekt, felelős és a lehetőségekhez képest önálló politizálásra.
Err nekünk a Jóisten, a történelem és a szerencsént csak 1990-től adott lehetőséget. (Hogy nem tudtunk vele élni és ezt a lehetőséget igazán kihasználni a mai napig, az már egy más kérdés.)
bubu64 | 2012. február 4. | 20:20:05
Taliga
"3./ A parlamenti ellenzéknek az volt m indíg és most is a dolga emberemlékezet óta, hogy ott ártson a kormánypárt=ok)nak, ahol csak lehet!"
Lehet, hogy nem tudod, de mégis a Führered(szellemi). Orbán és a Jobbik képviselői gondolják azt, amit idéztem tőled. Ha ezt természetesnek veszed, akkor gondolkodás nélkül átvetted a szellemi útmutatásaikat. Normális országban(Anglia, Svédország, Norvégia, stb.) az ellenzéknek a kormányzó erő vadhajtásait kell lemetszenie parlamenti keretek között, ha már nem tudja magát kontrollálni.Egy felelős kormány figyelembe veszi az ellenzék véleményét is. Na ez az, ami itt nincs.
"Ezt teszi most is az összes ellenzéki párt és ezért ezek nem szólhatóak meg."
Nem teszi hiszen esélye sincs rá, egyéni indítványokkal adnak be törvénytervezeteket és lehetősége sincs az ellenzéknek vitatkozni.
Bamberg | 2012. február 4. | 19:11:04
Mégiscsak történne valóban jó dolgok ma is Magyarországon. nagyon helyeslem a kiköltöztetést. A szakszervezet képviselje a dolgozók érdekeit, de ne ártsa bele magát a napi politikába, és ne legyen elkötelezve sehova!Ezek viszont inkább politizálni szeretnek és ezt burkolják az érdekképviselet köntösébe. Pedig lenne egyéb dolguk is, ami fontosabb. Nagyon sok multicégnél nem is létezik szakszervezet. Miért nem? Még nem hallottam soha, hogy itthon egy magáncég ellen rendezett volna valamit a szakszervezet. Mindig csak az állami alkalmazottak érdekeit "védik". A tisztelt szaksz. vezetőknek körül kellene már nézni egy kicsit, és szervezni! Ez lenne a dolguk.
revify | 2012. február 4. | 14:08:50
17.Juni 1953 13 56 11
látom új vagy a Fórumon. Nincs értelme a marxista és ráaadásul rosszindulatú kommentekre reagálni, mert itthonról ítálik meg a nagy egyházakat. S nem fér az agyukba, hogy nincs már rákosista sem kádárista világ az egyházpolitikában sem. A nyugati egyetem történelem tanszékein, ezt a megkésezz/megmaradt "skatulya" látást már az én időmben sem díjazták, amikor kint voltam diák.
Itech | 2012. február 4. | 14:07:52
A katolikus egyháznál ez már rég nem a HITről szól, hanem a pénzről és hatalomról. Az elmúlt években Rómában jártam, ellátogattam Vatikánba is. Meglepve tapasztaltam, hogy a Vatikán jelképével kiadott eurót, két másik euróért árusítják,de forgalomba nem hozzák. Később az EU mindezért Vatikánt elmarasztalta.
17.Juni 1953 | 2012. február 4. | 13:56:11
Lengyel 13 41 00
juj! Ez meg mi? Gyere el németbe, vagy menj át a Lajtán túlra - csekély 200 km Pesttől, aztán majd eligazítanak olyan magyarosan.Röviden. Voltam én is - Általad leírtakkal állapotban - ki is rúgtak a történelem szigorlatról, csak úgy röviden. Igaz, kinti egyetemről beszélek, meg kicsit régebbről.
Lengyel | 2012. február 4. | 13:41:00
Úgy tűnik, hogy az ország a 2. erőszakos térítés korszakába lépett. Régen be kellett volna tiltani a nagy egyházakat, hiszen a nagy csalásokkal, hazugságokkal lehetett nagy vagyonra szert tenni. Egyébként a kereszténység áldozatainak száma igen nagy mind Európában, mind Amerikában. Most is láthatjuk, hogy kíméletlenül terjeszkednek, és telepednek rá minden területre. Régen be kellett volna tiltani a kétes térítő közösségeket.
Működjenek szeretetszolgálatokként, de ne hülyítsék az embereket! És ne élősködjenek mások nyakán. Van elég csalással szerzett, elkobzott, majd visszakapott ingatlanuk, és hatalmas kicsalt vagyonuk. A lehallgatókkal telerakott gyóntatófülkék is jó hasznot hozhattak...
17.Juni 1953 | 2012. február 4. | 13:37:24
csider tibor 11 53 33
az ilyesmi máshol is van. (Minek a miniszternek okosnak - esetleg katonaviseltnek sem - lenni, ha ott vannak a tábornokok). Első példa: Brezsnyevnek mutatta be Hans Apel-t - éppen el volt törve a lába - Schmidt kancellár Bonnban,(anno) mint honvédelmi minisztert ilyen szavakkal, nevetve."Íme, a honv.miniszter, aki még katona sem volt"! Schmidt pártársa volt ráadásul.
elsore | 2012. február 4. | 12:24:41
revify | 2012. február 4. | 11:18:54
elsore 10 57 14
"én is elvetem a megnyilatkozést - akár a pispek Urak részéről, ha az bibliai idézettel kezdődik, - de engem ne moss össze senkivel, ..."
Drága revify, én nem moslak össze senkivel.
Csak hát én egy gonosz ember vagyok, tudod. És az utóbbi két évben sokasodnak az események, amelyből nemhogy az állam és az egyház egyetértésére, de szimbiózisára lehet következtetni. Gondolom, a tények ismertek.
És nemhogy gonosz vagyok, hanem összeesküvés elméleteket is gyártok. Ezért az a véleményem, hogy az egyházban van egy olyan vonulat, hogy a gyalogpapok a demokratikus, populáris elvek mentén nyilvánulnak meg, a klérus teteje pedig ezerrel tolja a a hatalom szekerét a kölcsönös előnyök jegyében. És még azt is megkockáztatom, hogy ez tudatos.
Gonosz ember vagyok na, mondom.
Nezvál Béla | 2012. február 4. | 12:18:38
Az eszem megáll!
Ez valami hülye szoci maradvány : aki ellen fellépek, annál lakom, és az fizet !!!
A tagság tartja el a szakszervezeteket a Lajtán túl, urak !!!
csider tibor | 2012. február 4. | 11:53:33
A honvédség és a Mária rádió tökéletes egységet alkot, a miniszterrel együtt aki már sokat látott és tapasztalt a pályafutása során a politikában . Igaz a honvédelemről halvány fogalma nincs de azért megfelel a politikai multja miatt.
revify | 2012. február 4. | 11:20:45
ciermuli 11 11 06
engem légy szíves kivenni az általánosításodból - már áttárgyaltuk, hogy a magyar egyházak - mindegyik - nem a világ többi egyháza is.Egyébként a marxistáktól tanult összefoglalásod nem állja meg a helyét.
revify | 2012. február 4. | 11:18:54
elsore 10 57 14
én is elvetem a megnyilatkozést - akár a pispek Urak részéről, ha az bibliai idézettel kezdődik, - de engem ne moss össze senkivel, légy szíves. Ha abban az állásban lennék - nem vagyok és szerencsére nem vagyok - semmilyen körülmények között nem kezdenék bibliai szövegeléssel. Az Általad említett pispek Úr megfogalmazása a nyugatról teljesen közérthető.
cirmuli | 2012. február 4. | 11:11:06
Ha a történelmet megnézzük, az egyház sose húzott határt az állam és a vallás között. Minden korszak történelmében ott álltak az épp aktuális uralkodó mögött és a saját akaratukat, hatalmukat érvényesítették. Vallásos vagyok. De csak addig amíg a vallás a hitet, az erkölcsöt és a becsületet jelenti. A hit alatt pedig nem a papokba vetett hitet, hanem az emberekbe vetett hitet értem. Amit ma a papok sokasága képvisel az maga a fertő. Amit az egyház képvisel az korrupció, lobbizás és PÉNZ. Sok-sok pénz.
Gorekaqm | 2012. február 4. | 11:01:52
Moderálási alapelvek- komment törölve -
elsore | 2012. február 4. | 10:57:14
barnan | 2012. február 4. | 10:04:14
"Alapvetően ezen esetben a főprobléma, a történés az, hogy a HM felmondott Árok Kornéléknek. "
Nemnem. Ez a két hír egy pár.
És nagyon jellemző az országra jelenleg. A katolikus egyház meg jobban tenné, ha világos határvonalat húzna az egyház és az állam között, ha már az állam nem akar. mert az embernek kezd az a véleménye lenni, hogy az állam ls az egyház ugyanaz. Ehhez elég lenne csak az alkotmányt elolvasni, de vannak egyéb tények is.
És nem lenne jó, ha az a kényszerképzet támadna, hogy az országnak nemcsak az orbáni nomenklatúra a baja, hanem az egyház jelenlegi politikája is. Gondolok itt Székely pispek úrra és egyéb jelenségekre.
kulákgyerek | 2012. február 4. | 10:37:45
az itt kommentelő kormánybarátok világosan jelzik minden olvasó számára, hogy ez a hatalom a kereszténységet csak bohócsapka bojtjaként képzeli el és fogalmuk nincs a katekizmus alapjairól sem, sajnálom őket és rettentő szánalmasak, nyögve nyelős hozzászólásaikkal pedig szerencsére sikerrel taszítanak el minden jóérzésű embert ettől az embertelen, antiszolidáris, kegyetlen, betegeket, elesetteket kitaszító, elszegényítő, folyamatosan hazudozó, a munkavállalók kizsákmányolását egekig fokozó és csak és kizárólag a mögöttük lévő oligarchák érdekeit kiszolgáló hatalomtól - mert a hatalom pont olyan, mint az ő taligái
barnan | 2012. február 4. | 10:24:53
"ingyenebed | 2012. február 4. | 09:52:23
barnan,
abba lehet hagyni a szokásos keresztény hazudozást. nem kérünk a "szeretetedből"."
Elfogadom így ismeretlenül is ha keresztény hazudozással illet.
A kérdés mindig az, a tények érdeklik az embert vagy az, amit helyette érzései mentén hallani/látni akar. Sokszor megfogalmazódik ez a politikai életben is, akár akkor, amikor kommentelünk jobb és baloldalon, így ezen vonalat mindenki átélhette már.
Viszont úgy érzem, ha olyan információk hangzanak el, amelyek sokszor a tájékozatlanság okán félre csúszott következtetéseket eredményeznek, ha ezen következtetések ártatlanokat is megbélyegeznek ok nélkül és ha ezek tekintetében rendelkezünk pontosabb információkkal, akkor az úgy helyes, hogy megosszunk mindenkivel, az igazság és igazságosság érdekében.
nimand | 2012. február 4. | 10:16:58
Imádkozzunk O. Vendelért .....
taliga | 2012. február 4. | 10:13:03
csaszi84 | 2012. február 4. | 01:44:58
"...egy letunt korszak egyre fogyoban levo tarsadalmi osztalyara jellemzo szohasznalat, mint "noch dazu"? - kerdezem"
Figyelj, te nagyonn sötét csaszi akárhányadik, amergin veled ellentétben tud németül...
Tudom, neked "By the way"-t kellett volna írnom (azon sincs ékezet...!!!)
Egyébként ennyi volt a témához az összes kommented ismételten??
:(((
barnan | 2012. február 4. | 10:04:14
Alapvetően ezen esetben a főprobléma, a történés az, hogy a HM felmondott Árok Kornéléknek.
A fő kommentelési irány viszont az és ez szerintem hozadékot képezhet mindenki irányában, hogy létezhet egy olyan önkéntes elkötelezettekből álló csoport, egy olyan rádió tagsága, amely nem csatlakozik be a napi politikai köpködésekbe az éteren keresztül, nem szolgálja ki semelyik hatalmat, az embert helyezi középpontba, nem a vagyona és hírneve szerint, tükröt képez az emberi önzésnek, pénzközpontúságnak, saját emberi gyarlóságainknak, tükört tart saját magunk felé is.
A jelenlegi társadalomban gyakran fogalmazunk meg kritikát és elvárásokat a morális állapotokkal kapcsolatban, akár a politikai életben, politikusokkal szemben is, tesszük ezt helyesen. Ha ez valahol megvalósul, azt gondolom a következetesség jegyében, a helyes lépés annak támogatása.
ingyenebed | 2012. február 4. | 09:52:23
barnan,
abba lehet hagyni a szokásos keresztény hazudozást. nem kérünk a "szeretetedből".
ingyenebed | 2012. február 4. | 09:48:37
hawaiszigetek!
nem a te házad, hanem a népé.
Jager László | 2012. február 4. | 09:33:20
No és a lengyel Mária Rádió?
Kapcsolat 2s!
Szeretettel
J.L.
barnan | 2012. február 4. | 09:13:38
Azért köszönet minden megnyilvánulásért egy meg nem tűrt "ellenségtől":
"Tisztelt Mária Rádió.
Interneten keresztül hallgatjuk Édesanyámmal esténként a Rózsafüzért és a Szentmisét. Én kerekesszékes vagyok."
"Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén,
Ha szeretet nincs bennem,
Csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom.
Legyen bár prófétáló tehetségem,
Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,
Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,
Ha szeretet nincs bennem,
Mit sem érek.
Osszam el bár egész vagyonom a szegényeknek
S vessem oda testem, hogy elégessenek,
Ha szeretet nincs bennem,
Mit sem használ nekem.
A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,
A szeretet nem féltékeny,
Nem kérkedik, nem gőgösködik,
Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,
Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,
Nem örül a gonoszságnak,
De együtt örül az igazsággal.
Mindent eltűr, mindent elhisz,
Mindent remél, mindent elvisel.
A szeretet soha el nem múlik."
[Pál apostol, Kor. I., 13]
hawaiszigetek | 2012. február 4. | 09:00:15
Házamban ellenséget én sem tűrnék meg! Pláne, ha albérlő a lelkem!
barnan | 2012. február 4. | 08:41:23
S ezen történetben az a jó, hogy a rádió anyagát olyan szerkesztők állítják össze, akik semmilyen szinten nem folynak bele a napi politikába a rádión keresztül s ugyanezen irányt közvetítik azon önkéntesek is az éteren keresztül, akik támogatják a munkálatokat. Nincs megosztás, nincs jobboldal és baloldal, nincs kicsit magyar és nincs nagyon magyar, senkit nem akarnak kitessékelni az országból semmilyen indokkal, nem égetnek zászlót, nem bontják támogatandó rétegekre az országot, viszont észreveszik a rászorultat és segítik őket.
barnan | 2012. február 4. | 08:31:56
krix | 2012. február 4. | 07:20:14
„Az a Szabó Tamás a vezetője, nincs az a jóisten (stílusosan), amelyik elhiteti velem, hogy kizárólag a hívek KÖZVETLEN adományaiból él. Vannak ismereteim a rádiózás terén, tudom, hogy teljesen önkéntesen, kevés alkalmazottal (mert azért azok nélkül nem megy: Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen) mibe kerül a rádiózás.”
Már pedig így van, mivel a rádió egy világi család betagozódása, a megindulásához az előfeltételeket külföldi adományok segítségével valósította meg. Habsburg Mihály kezdeményezte a magyar MR létrehozatalát az olasz egyesületnél 2007-ben. 2008 óta önellátó a rádió köszönhetően a rengeteg önkéntesnek. Hogy pénzügyileg átlátható és nyilvános legyen az alapítvány költségvetési ténykedése, így a minden hónapban ingyenesen terjesztett MR magazin utolsó oldalán kötelezően feltüntetésre kerül a két hónappal korábbi hónap működési költsége (posta/nyomdaköltség, a kis számú alkalmazottaknál a bérköltségek, bérleti díjak, beruházások, …).
A rádió éves mérlege is publikus, mindenki által megtekinthető.
Az alapítvány 2010-es évre vonatkozó beszámolója, mérlege és eredménykimutatása:
http://www.mariaradio.hu/bemutatkozunk/alapitvany
Ilyen is van Mo-on, 2011-ben is.
barnan | 2012. február 4. | 08:30:50
Gondolom minden szervezetre igaz az, hogy kapcsolataik segítségével segítik a szervezet működését. Ebben az MR sem kivétel, sőt ez így ildomos. A gond akkor kezdődne, ha ezt más kárára tennék, de ez most sem így történik. Ha kilakoltatnak valakit (bármely indokból) egy lakóingatlanból, majd utána az előző esethez nem kapcsolódóan a tulajdonos kiadja azt egy új bérlőnek, akkor ezen új bérlőnek a tulajdonoson és ingatlanon kívül milyen más kapcsolódási pontja van az előző történethez? Az olvasható a fejére, hogy kapcsolatai révén az adott tulajdonosnál is érdeklődött, van-e tudomása bérelhető ingatlanról? Sajnálom, hogy sokan azt gondolják csípőből, hogy megint be lehet sározni az egyházat, de talán a NOL sem tájékozott annyira, hogy tudja, a Katolikus Rádiótól eltérően az MR nem egyházi tulajdon. Persze ettől még bele lehet dolgokba magyarázni bármit, mert sokan mások sem tájékozottak dolgokban.
Mondom ezt úgy, hogy az MR mindenki felé, hallgatók, önkéntesek felé is elküldte korábban a kérését, segítsenek új bérelhető ingatlant keresni, ezen keresésben magam is részt vettem.
Csecse Bubum | 2012. február 4. | 08:27:41
Sok magyar ember számára -belföldön és külföldön- a kereszténység igen jelentős összetartó erő. Ők szeretetet, nem pedig gyűlölködő
pártpolitikát hirdetnek.
Jager László | 2012. február 4. | 07:57:50
Irodalom a Gogol utcában
Gondolom naponta olvasták A REVIZOR-t.
Ihletet innen merítettek!!???
J.L.
barnan | 2012. február 4. | 07:51:16
frafilippo | 2012. február 3. | 19:29:24
"az nem létezik, hogy az ön által favorizált egyház (kálvinista lévén a számra nem venném a megnevezését) nem rendelkezik egy olyan ingatlannal, amely helyet adhatna ennek a rádiónak"
A dolog ennél egyszerűbb, a Magyar Katolikus Rádiótól eltérően a Mária Rádiónak nem az egyház a tulajdonosa, hanem egy egyesület. Az MR külföldön indult útjára, nálunk 2008-ban szintén magánszemélyekből alapított egyesület hozta létre a magyar ágat. Így sem szervezetileg, sem költségvetésileg nem tagozódik be a rádió az egyház alá.
Személy szerint pedig örülök annak, hogy van Mo-on egy olyan hely, egy olyan média, ahol nem a pénz motivál, nem a profit a cél, nem a mindenkori hatalom az úr, annak céljai a motiváló elemek, hanem a szeretet továbbadása. Teszi ezért mindennap a dolgát szabadidejében 700 önkéntes, hitelesen, akik meggyőződésből szolgálnak, s ezen önkéntességben különbözik minden más adótól, még a katolikusoktól is, felajánlva akár hétköznapi emberként (családosként, tanulóként, nyugdíjasként, …) néhány órát hetente szabadidejéből, s mindezt teljesen a hallgatók adományaiból felépítve és fenntartva. Példaértékű lehet mindenki számára, Jézusi utakat követ. Mo-on ezen önkéntesség, ezen összefogás és ezen lelkület hiánya az, ami a jelenlegi helyzetet eredményezi a társadalomban és a napi politikában.
barnan | 2012. február 4. | 07:50:52
frafilippo | 2012. február 3. | 19:29:24
"amelyben óvodások énekelnek bőszen arról, hogy milyen jó mártírnak lenni (jelentése: önfeláldozó, VÉRtanú) és krisztusért halni...számomra ez volt maga a dráma/tragédia, hogy ártatlan lelkekenek (hangsúlyzom, óvodásoknak) ilyesfajta maszlagot (lásd még: datura, csattanó maszlag) be tudnak adni kételkedés nélkül... ez nagymértékű pedagógiai felelőtlenség egy psziché fejlesztésében. na ebben áll a maguk nagy titka, meghülyíteni népeket,"
Kérem, a rádió archívummal rendelkezik, jelölje meg az Ön által kifogásolt anyagot. Mivel mind pszichológia és mind pedagógia irányában valamelyest magam is járatos vagyok, így szívesen meghallgatom és véleményezem az Ön által kifogásoltakat.
Sajnálom az indokolatlan megbélyegzéseket, előítéleteket, amelyek gyakran az információk hiányának következményeként a jönnek létre.
krix | 2012. február 4. | 07:20:14
taliga | 2012. február 3. | 23:02:42
Na, legalább egy fél mondatodban van némi igazság. Valóban nem a Mária Rádió miatt rúgják ki a szakszervezetet. Abban ártatlanok. De ne gondold (na, jó, neked megengedem, gondold), hogy a Máriások nem is tudták, hogy "felszabadul" majd egy jó kis hely. Csak úgy bele a vakvilágba írtak egy levelet, hogy "nem-e vóna egy kis rádiózáshoz való hely a Gogol utcában?
Amergin! Talán jársz színházban, ajánlom figyelmedbe Moliere-t amióta ő megírta, már nem nagyon hiszünk Tartuffe-nek. Kissé ájtatosra sikeredett hozzászólásaidban elfelejtettél válaszolni azokra a kérdésekre, hogy miért nem ad a katolikus egyház stúdiót a Máriának. Meg aztán: ha egy rádiónak AZ a Szabó Tamás a vezetője, nincs az a jóisten (stílusosan), amelyik elhiteti velem, hogy kizárólag a hívek KÖZVETLEN adományaiból él. Vannak ismereteim a rádiózás terén, tudom, hogy teljesen önkéntesen, kevés alkalmazottal (mert azért azok nélkül nem megy: Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen) mibe kerül a rádiózás.
Jager László | 2012. február 4. | 06:37:21
Békés haderő
Máriától varja a hitet ,tudatot és a sereg megerősödését a HM?
Merész 1 stratégia az biztos!
J.L.
majus20 | 2012. február 4. | 06:33:23
Bocsánat, álellenzéki alakulat
majus20 | 2012. február 4. | 06:32:33
Nos, csak befejeződik végre a nagy kádári kompromisszum időszak. A Posztkommunista hatalom, azaz a jelenleg regnáló Fidesz addig pofozza/éhezteti/alázza a magyar társadalmat, amíg az kénytelen lesz felébredni. De sem a KISZ-es álellenzéki alakulta, sem a magyar társadalom nem tehet mást, mint amit tesz. Az egyik szívja a vért, a másik meg agonizál.
csaszi84 | 2012. február 4. | 01:44:58
Moderálási alapelvek- komment törölve -
Plüskacsa | 2012. február 4. | 00:53:24
A vatikán Magyarországon jó nagy birkanyájat talált akik felett pásztorkodhatnak.....
taliga | 2012. február 3. | 23:02:42
Egyébként a cím eleve degradáló a "Mária Rádióra" nézve.
Ti. semmi közük ahhoz, hogy Konyáékat kirúgják, vagy sem, nekik is felmondták a bérleti szerződésüket, ergó új helyet keresnek.
Nagyon irányított a két név egybemosása...!
A lényeg: NEM a Máris Rádió MIATT kell Konyáéknak menni...
:((
taliga | 2012. február 3. | 22:34:23
amergin | 2012. február 3. | 21:47:47
"Egyetértünk, kedves Taliga? :)"
Nem, kedves amergin, mert Égerék nem akartak előrehozott választásokat!!!
(Noch dazu az előző kormánynak akkor már nem volt elég hatalma ahhoz, hogy ezt végre is hajtsa...!!)
taliga | 2012. február 3. | 22:31:21
kulákgyerek | 2012. február 3. | 22:13:20
"hívő katolikusként őszintén bocsánatot kérek a szakszervezetisektől..."
Hogy a túróba jön ide édes fiam, hogy te katolikus, kálvinista, vagy dicsérdista vagy...???
A mostani politikai hatalom nem akar extra kedvezményben részeseíteni egy olyan szervezetet, amely kimondva a megbuktatására törekszik...
Gondolj bele, édes kulák fiam, Te mit tennél a helyükben?? Melengetnéd a kígyót továbbra is a kebleden...?
weiner | 2012. február 3. | 22:24:19
kulákgyerek | 2012. február 3. | 22:13:20
A Püspöki Kar sem volt finnyás, amikor beköltözött a Magyar_Szovjet Baráti Társaság székházába. Néhány imával helyrebillentik az ilyen kis anyagias megingásokat.
kulákgyerek | 2012. február 3. | 22:13:20
hívő katolikusként őszintén bocsánatot kérek a szakszervezetisektől és reménykedem, hogy a volt privatizációs miniszterbe mégiscsak szorult annyi jó érzés, annyi hit, hogy nem túrja ki az emberek érdekeit védőket és elvből nem megy be a helyükre - ez az erőszakos terjeszkedés világnézetem nevében visszataszító és egyébként kontraproduktív
amergin | 2012. február 3. | 21:47:47
Kedves Taliga! - 1. Kónyáék nem törnek a kormány "életére". A szakszervezet által képviselt dolgozók érdekeit akarják érvényesíteni. 2. Ugyanezen logika mentén az előző kormány simán megtehette volna, hogy a Magyar Orvosi Kamara és a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (Éger + Gaskó) minden költségvetési forrását elvágja, a költségvetésből biztosított intézményekből kirúgja őket. Mégsem tették.
Egyetértünk, kedves Taliga? :)
betablokk | 2012. február 3. | 21:29:09
Moderálási alapelvek- komment törölve -
weiner | 2012. február 3. | 21:26:19
A FRDÉSZ társadalmi hasznossága és jelentősége megkérdőjelezhetetlen, a jó ízlés okán nem vetem össze a Mária Rádió Egyesülettel, amely egy világhálózat előretolt helyőrsége.
FRDÉSZ önmagáról:
Az FRDÉSZ minden állami hierarchiától függetlenül, párt-semlegesen, a demokratikus elvek betartásával, csak a saját tagságától és tagszervezeteitől függve, az esélyegyenlőség és az általános szolidaritás elveit konzekvensen betartva tevékenykedik. Az FRDÉSZ politikai pártoktól és felekezetektől független, de nyitott minden olyan politikai és társadalmi erővel való együttműködésre, amelyek a szakszervezet tagságának illetve a fegyveres és rendvédelmi szféra munkavállalóinak az érdekeit támogatják. A társadalmi párbeszéd során hatni kívánunk a társadalmi folyamatokra, a jövő alakítására és nemzetközi kapcsolatainkon keresztül az európai biztonság alakítására.
kovy | 2012. február 3. | 21:05:42
vassgereben | 2012. február 3. | 20:46:26
Jelzem Árok úr alkalmatlan szakszervezeti vezetőnek.
És műveletlen is! Mit vársz egy olyan embertől aki odamegy a miniszte4relnökhöz aztán azt mondja neki, mint a kocsmában szokás: Gyere ki az utcára a ház elé! Aztán vérig van sértve, ha lebohócozzák ( virágnyelven mondják: Hülye vagy!)
kovy | 2012. február 3. | 21:00:14
casio | 2012. február 3. | 20:21:55
Azért ne verd magad.
Érvek helyett te kezdtél itt tahózni, mindenkit leszólni ocsmány stílusban, mert érved nincs. Ezen a hozzásólásod stílusa is Téged minősít, és azt igazolja , hogy még disznószaros is a "báli cipőd".
De Sajókám, én vagyok a hülye, hogy szóba állok magával!
vassgereben | 2012. február 3. | 20:46:26
Tegyük hozzá bizonyos szakszervezeteket akar a kormány kivéreztetni.
Főleg olyan szervezeteket, amelyeknek igen erős a kapcsolata az MSZP-vel.
Még rossz néven sem lehet venni.
Jelzem Árok úr alkalmatlan szakszervezeti vezetőnek.
casio | 2012. február 3. | 20:23:34
taliga | 2012. február 3. | 20:13:36
Írhattad volna azt is, hogy elfogytak az érveid. Sokkal hihetőbb.
casio | 2012. február 3. | 20:21:55
kovy | 2012. február 3. | 20:07:34
Az előbb már leírtam, de leírom neked még egyszer hátha eljut a két molekula egyikéhez a fejedben. Tahó beírásra ugyanolyan választ kapsz, mert a másikat nem fogod megérteni.
Most sem arról beszélsz, hogy mi a további meglátásod, hanem itt nyafogsz.
A te hozzászólásaid, kivétel nélkül, tények nélküli ideológia és hangulatkeltő jellegűek, igazi vitára egy sem alkalmas.
tapa | 2012. február 3. | 20:14:34
revify | 2012. február 3. | 19:46:24
Szerintem tévedsz, ez a dr.Szabó Tamás nem dr. Szabó Tamás József volt tábori püspök; ez a "Szabónk" bizony az a Szabó, aki miniszter volt az Antall-kormányban.
Mindkét Szabó a mi szégyenünk...
taliga | 2012. február 3. | 20:13:36
casio | 2012. február 3. | 20:03:40
Attól tartok, hogy mára befejezem vele, mert ilyen stílusban semmi értelme. Még az a kicsi vitatni való lényeg is eltűnik a fröcskölésedben...
kovy | 2012. február 3. | 20:07:34
casio | 2012. február 3. | 19:47:59
Az azért látszik a hozzászólásaidon, hogy gumicsizmában jársz bálba........
casio | 2012. február 3. | 20:03:40
taliga | 2012. február 3. | 19:28:53
1. A führered, mert állandóan megkülönböztetett figyelemmel illeted és fogadod el minden tettét.
A führer szó jelentése: vezér, vezető. Példaképed A.H. neve elé írták nagy kezdőbetűvel, de ha a mostani neve elé is így szeretnéd, hát legyen.
2. Az, hogy ki a senki jelenleg, az nem azt jelenti, hogy ez később is így lesz.És igaz lesz ez fordítva is.
Nagyon helyes lenne, ha formálódna egy olyan hiteles erő, amely végre szakítana a mostani összes párt eddigi gyakorlatával. Miért akadályoznád ezt? Talán félted a biztos kommentátori fizetésedet?
Nem kell féltened, mert ellenzékiként bátran írhatsz bárhová. A demokráciában nem akarnak elhallgattatni senkit.
3. Az ellenzék dolga az ellenzés, de nem az ártás. Ez csak neked természetes, mert a Führered valóban ezt csinálta 8 éven keresztül, profi módon. És tudod kinek ártott a legtöbbet? A nemzetnek. Ennek a viselkedésének issza most a levét, csak az a baj, hogy még mi is.
Továbbá áruld már el, hogy milyen ártó cselekedeteket hajt most végre az ellenzék? Hiszen csak a töredéke a hatalmas fidesz Parlamenti többségének. Szavuk sincs, egységük sincs.
barnan | 2012. február 3. | 19:57:44
[off]
frafilippo | 2012. február 3. | 19:29:24
"és ugyan mutasson már egy AGB felmérést, hogy mekkora is ennek a fake rádióadónak a hallgatottsága! kíváncsian várom az adatokat."
Magam részéről soha nem tartottam fontosnak a számosságot ha segíteni kell. "Ha megmentesz egy életet, számára a világot mented meg". Ezen szemlélet az, amit számomra Krisztus közvetít.
casio | 2012. február 3. | 19:47:59
kodiv | 2012. február 3. | 19:39:09
A buta paraszt megjegyzésedre a megfelelő választ kaptad. Vannak olyanok, akik csak ezt értik. Látom telibe találtam. Tahó!
revify | 2012. február 3. | 19:46:24
tapa 19 39 34
valószínű, hogy politika van a háttérben. Várjunk ki a végét. A "romkéjkátolikusokat", - addig meg - nem illő - semmilyen oldalról lövészárokba kényszeríteni. Tudod, hamar eljár a szájuk, hogy "üldöznek" bennünket. Ezt a látszatot a baloldal meg nyilván nem akarja, emelt fővel ki is maradhat belőle. A szabó Tamás meg nem volt miniszter Antalléknál. Ő a nősült volt tábori püspökünk. Neki is meg kell élni valamiből.
tapa | 2012. február 3. | 19:39:34
Naponta hallgatja Édesanyám -meg én is- interneten keresztül a Mária Rádiót. A rádió maga politikamentes, ami tiszteletreméltó.
Ezt az irodabérlést azonban ilyen körülmények között nem tartom szerencsésnek, mert "mást" is látok a háttérben: a Mária Rádió elnöke, Szabó Tamás az Antall-kormány volt minisztere -a privatizáció felügyeletével megbízott tárca nélküli miniszter- volt. Minősíteni nem akarom, őt minősíti az az aljas "munka", amit minisztersége idején tett.
Egyetértek Árok Kornéllal: emögött is politika van.
kodiv | 2012. február 3. | 19:39:09
casio!
Hogy te milyen finom úriember vagy! Persze baloldali(fosztóképző!) értelemben!
Írhattál volna néhány indokot, hogy miért kellene a HM.-nek támogatni ezeket a bohócokat? Nyilván hatalmas tömegbázisuk van, ezért nem is szorulnak rá. Öntudatos szakszervezeti vezetőként el sem fogadnák az általuk megnevezett ellenségeiktől a segítséget!
PS. Szívesen finanszíroznám egy alapfokú illemtani képzésen a részvételedet.
barnan | 2012. február 3. | 19:37:22
frafilippo | 2012. február 3. | 19:29:24
"A Mária Rádió célja, az ezt szolgáló szervezete és története"
http://www.mariaradio.hu/bemutatkozunk/tortenet
barnan | 2012. február 3. | 19:33:58
[off]
Azzal sem tudok egyetérteni, hogy a keresztény értékek ezen vagy azon politikai oldalhoz tartoznak. A Jézusi értékek olyan értékeket képviselnek, amelyek politikai oldalak által nem kisajátíthatóak, jóval azok fölött áll, olyan értékeket képvisel, amelyekhez max. csatlakozni lehet vagy ellenében tenni. Olyan értékeket képvisel, ahol nem elegendőek a szavak a keresztény hitelességhez, szükséges, hogy a tettek összeegyeztethetőek legyenek azzal. Ez határozza meg meg a hiteles kereszténységet, azt, hogy ki a hiteles keresztény (ki Jézus valódi követője).
frafilippo | 2012. február 3. | 19:29:24
barnan | 2012. február 3. | 18:48:53
ha a gyerekszobám megengedné, én is csak falatka szóhasználatát tudnám átvenni.
az nem létezik, hogy az ön által favorizált egyház (kálvinista lévén a számra nem venném a megnevezését) nem rendelkezik egy olyan ingatlannal, amely helyet adhatna ennek a rádiónak. ahol olyan műsor hangozhat el, amelyben óvodások énekelnek bőszen arról, hogy milyen jó mártírnak lenni (jelentése: önfeláldozó, VÉRtanú) és krisztusért halni...számomra ez volt maga a dráma/tragédia, hogy ártatlan lelkekenek (hangsúlyzom, óvodásoknak) ilyesfajta maszlagot (lásd még: datura, csattanó maszlag) be tudnak adni kételkedés nélkül... ez nagymértékű pedagógiai felelőtlenség egy psziché fejlesztésében. na ebben áll a maguk nagy titka, meghülyíteni népeket, hogy aztán kiterjesszék rájuk az akaratukat és ész és gondolkodás nélküli behódolókat neveljenek ki maguknak.
és ugyan mutasson már egy AGB felmérést, hogy mekkora is ennek a fake rádióadónak a hallgatottsága! kíváncsian várom az adatokat.
taliga | 2012. február 3. | 19:28:53
casio | 2012. február 3. | 19:19:32
taliga | 2012. február 3. | 18:42:37
"Akkor neked is, tökfej!
A füherered 8 évid nyíltan kormányellenes tevékenységet folytatott..."
1./ Nem "Führerem" (ha már németül írsz, nagy kezdöbetü...)
2./ Ha Orbánra gondolsz, ö volt a legnagyobb ellenzéki párt vezetöje, Konya, meg egyelöre egy szakszervezetis senki.
3./ A parlamenti ellenzéknek az volt m indíg és most is a dolga emberemlékezet óta, hogy ott ártson a kormánypárt=ok)nak, ahol csak lehet! Ezt teszi most is az összes ellenzéki párt és ezért ezek nem szólhatóak meg.
Egy semmi, picurka civil szervezödés meg úgy viselkedjen, ahogy egy demokráciában illik...
frafilippo | 2012. február 3. | 19:24:40
barnan | 2012. február 3. | 18:48:53
ha a gyerekszobám megengedné, én is csak falatka szóhasználatát tudnám átvenni.
az nem létezik, hogy az ön által favorizált egyház (kálvinista lévén a számra nem venném a megnevezését) nem rendelkezik egy olyan ingatlannal, amely helyet adhatna ennek a rádiónak. ahol olyan műsor hangozhat el, amelyben óvodások énekelnek bőszen arról, hogy milyen jó mártírnak lenni (jelentése: önfeláldozó, VÉRtanú) és krisztusért halni...számomra ez volt maga a dráma/tragédia, hogy ártatlan lelkekenek (hangsúlyzom, óvodásoknak)
anzsu | 2012. február 3. | 19:22:48
Moderálási alapelvek- komment törölve -
barnan | 2012. február 3. | 19:21:05
Ha Árok Kornél-éket ki akarják tenni, azt nem az MR miatt teszik, gondolom az indokokról nem kell szót ejteni.
Az már egy újabb fejezet, hogy ezen módon megüresedett ingatlant az MR kibérelheti. De mint írtam, a rádió egyháztól függetlenül civil csatornákon keresztül is keresi az új helyét, a legjobban egy végleges kis háznak örülne, akár adományként. Ezen rádió nem kormány közeli privilégium, még akkor sem ha egyházi vonalat képvisel.
casio | 2012. február 3. | 19:19:32
taliga | 2012. február 3. | 18:42:37
Akkor neked is, tökfej!
A füherered 8 évid nyíltan kormányellenes tevékenységet folytatott, emberek ezreit bujtogatta, ráadásul gazdaságilag is kimutatható kárt okozott.
Hányszor akarta a demokratikusan megválasztott kormány elmozdítani és előrehozott választásokat?
Annyira tudom értékelni, amikor elfogulatlan és tárgyilagos vagy.
barnan | 2012. február 3. | 19:15:38
Sine ira et studio | 2012. február 3. | 18:55:41
A rádió mint elmondtam politika mentes, adományokból tartja el magát, hallgatók támogatásából, nem magyar, hanem egy világi missziós hálózat részét képezi(!), így onnan is kap adományokat s adott esetben ez fordítva is igaz lesz, a későbbiekben azokat is támogatni kell, akik újonnan csatlakoznak a missziós hálózathoz.
Az ok-okozati összefüggéseket nélkülöző előítélettel nem tudok mit kezdeni. A puding próbája az evés. El kell menni az MR stúdiójába, bárki megnézheti az ottani viszonyokat, a hétköznapi önkénteseket (akár lehet jelentkezni is), munkájuk hitelességét, megtekintheti az MR havi lebontású költségeit, amit egy minden hónapban ingyenesen terjesztett kiadvány végén pontosan le is közölnek kérés nélkül is és lehet hallgatni magát a rádiót.
Furcsa, hihetetlen ezen világunkban? Igen, ez a misszió lényege.
anzsu | 2012. február 3. | 19:15:09
Moderálási alapelvek- komment törölve -
barnan | 2012. február 3. | 18:59:25
"Sine ira et studio | 2012. február 3. | 18:48:28
Ha olyan eszetlenül keresztény, és vallásos az a rádió, miért nem a Katolikus vagy bármelyik egyház ad nekik lehetőséget, helységet?"
Eddig sem kapta a helyet az egyháztól, bérelte azt az ingatlan tulajdonosától (nem egyházi irányban), adományokból - a bérleti szerződés megszűnik. Ezen esetben sem központi támogatás lehetőségéről beszélünk, hanem bérleti lehetőségről (mint olvasható). Ami eddig képbe került más irányban: olyan irodaház, ami könnyen megközelíthető az önkéntesek miatt, elfér ott a "stúdióanyag" és megfizethető. A végső optimális cél egy önálló kis saját családi ház lenne, ahol mindentől függetlenül tudná szolgálatát végezni a rádió.
Sine ira et studio | 2012. február 3. | 18:55:41
barnan | 2012. február 3. | 18:35:05
Folyt.:
Pénzük pedig még több. (ha nem lenne, nem lett volna, nehéz lett volna az elmúlt években 500 milliót sikkasztani tőlük)
http://nol.hu/belfold/ajandekba_kapta_a_sajat_penzobol_megvett_udulot_a_gyori_egyhazmegye
Miért pont arra a helységre van szükségük, melyben a FRDÉSZ működik?
Tudomásul kellene már venni, hogy ebben az országban sokan vannak olyanok, kik nem hívők, és nem hülyék. És egyre többen lesznek ilyenek.
Gusztustalanul átlátszó, és szégyenteljes ez az eljárás.
Ja és legfőképpen keresztény erkölcsiségű, mert szeretik felebarátaikat.
De legalább is a pozícióikat, lehetőségeiket, és nem utolsó sorban a vagyontárgyaikat.
barnan | 2012. február 3. | 18:48:53
[off]
"Falatka | 2012. február 3. | 18:25:11
Deutsch Tomi stílusában: Ki az a farok, aki Mária rádiót hallgat ma Magyarországon?"
Pl. azok az idős és hozzátartozó nélküli, közöttük beteg emberek, akikről nem vesz tudomást a társadalom, akiknek nagy segítséget és szeretetet nyújtanak azon önkéntesek, akik szolgálnak feléjük, akár csak azzal, hogy betelefonálásukkor beszélgetnek velük, meghallgatják őket vagy imádkoznak értük. Mert a társadalomban a szeretetre és odafigyelésre minden emberkének szüksége van. Azok hallgatják, akik az értékekre, szeretetre, Jézusra is kíváncsiak ebben a hazugságokkal átszőtt, szeretetlen világunkban.
Ők is hallgatják: http://www.mariaradio.hu/postalada
Vagy akár ez a tanúságtevő (hanganyaggal), hiteles keresztényként: http://mariaradio.xanga.com/audio/17adf3219947/
(sokat tanulhatnánk mindannyian Tőle)
Sine ira et studio | 2012. február 3. | 18:48:28
barnan | 2012. február 3. | 18:35:05
Tisztelt uram/hölgyem.
Jó az a duma, amit leírt, csak egy kérdés merül fel.
Ha olyan eszetlenül keresztény, és vallásos az a rádió, miért nem a Katolikus vagy bármelyik egyház ad nekik lehetőséget, helységet?
A katolikus egyháznak annyi ingatlan van a tulajdonában, hogy csak na.
Pénzük pedig
taliga | 2012. február 3. | 18:48:21
barnan | 2012. február 3. | 18:35:05
Istenem...!!!
Ha ezeket az elveket átvennék a Parlamentben is...
Jó ne legyek maximalista, csak a felét...!!!
(Elöbbre tartanánk!!!)
:))
Matyipapa | 2012. február 3. | 18:44:30
Moderálási alapelvek- komment törölve -
taliga | 2012. február 3. | 18:42:37
Mire számítottak Kónyáék egyébként??
Nyiltan kormány és kormánypárt ellenesek, szervezkednek egy demokratikusan megválasztott kormány megdöntésére és elörehozott választásokat akarnak...
Esetleg még ehhez kellene állami támogatás is???
A magánéletemben is, ha megtehetem ellehetetlenítem azt, aki a halálomat akarja és ezért tevölegesen tesz is...
casio | 2012. február 3. | 18:36:44
Moderálási alapelvek- komment törölve -
barnan | 2012. február 3. | 18:35:05
A Mária Rádiót (mariaradio.hu) nem kellene belekeverni a politikába, akár azonosítani azzal. Több hónapja bérelhető ingatlant keres, a hallgatók segítségével is, korábbi helyéről költözni kénytelen. A Magyar Katolikus Rádió mellett valóban katolikus felekezetű, amelyet minden felekezet szívesen hallgat, nem véletlenül. A rádió, annak anyaga teljesen politikamentes, az ott dolgozók többsége önkéntes, akik keresztény elhivatottságból vállalnak szolgálatot szabadidejükben (felolvasás, közvetítések, imádkozás, stúdió munkálatok, weboldal frissítése, ... - bárminemű ellenszolgáltatás nélkül), folyamatosak jönnek s mennek az újabb segítők, fiatalok, idősebbek, egy nagy családként folyik a munka.
Az MR nem profit orientált rádió, az értéket hirdeti, a Mária Rádió Világcsalád részeként. Nincsenek bevételt termelő reklámok, nincs központi támogatás. Irányításának fő szempontja: "az isteni Gondviselésbe vetett bizalom, az önkéntesség érvényesítése, a hallgatók adományaitól való teljes függés, az üzleti megfontolások és szponzorság teljes kizárása, a legnagyobb fokú takarékosság az eszközök (épületek, berendezések, fizetések) használatában, ezzel fejezve ki a tiszteletet a szegények iránt, akik a rádióra bízzák pénzüket, minden munka önkéntessége és díjtalansága, kivéve az alkalmazottakat"
Tisztelet illeti ezen lelkiséget, gondolkodást és önkéntességet azon országban, ahol keresztbe-kasul lövészárkok húzódnak, ahol a pénz és önzés motivál sok mindent.
wizes4 | 2012. február 3. | 18:30:10
Mári néni rádiója az mi?
taxi | 2012. február 3. | 18:25:58
Mária Rádió :)
Nincs több hozzászólásom.
Falatka | 2012. február 3. | 18:25:11
Deutsch Tomi stílusában: Ki az a farok, aki Mária rádiót hallgat ma Magyarországon?
kodiv | 2012. február 3. | 18:18:05
Már nincs a HM.-ben sem Juhász, sem Szekeres, sem Vadai, így aztán bohóc szakszervezetre sincs szükség.
nyugger56 | 2012. február 3. | 18:11:32
Diktatúrában már csak így szokott lenni, nem de kőkeresztény-népnemzeti Fidesznyikek?
74l46 | 2012. február 3. | 18:05:20
Moderálási alapelvek- komment törölve -
74l46 | 2012. február 3. | 18:04:08
Moderálási alapelvek- komment törölve -
ordító egér | 2012. február 3. | 18:02:57
Görcsölhetnek a pökhendi pöcsök ahogy akarnak, idő kérdése és mennek a lecsóba mint az előző kormányok is.
74l46 | 2012. február 3. | 17:57:34
Moderálási alapelvek- komment törölve -
mikipapa45 | 2012. február 3. | 17:55:40
"Mária volt, csak egy szép női név, ez másnak csak ennyit jelenthet" (Zorán)
Nekem meg a nulla százalékosos gengszterek gyülekezetét.
SaintJust | 2012. február 3. | 17:51:04
Hát ez Mária országa és nem a Szolidaritásé. Legalább is így gondolják a fideszes elvtársak.
abrahamg | 2012. február 3. | 17:49:05
És vajon Mária mennyi frekvenciadíjat fizet!
Isten fizesse meg?
casio | 2012. február 3. | 17:48:02
Hát csak csinálják. Előbb utóbb mindenkinek tele lesz velük a zacsi, aztán megnézhetik az eredményt.
A történelem ismétli önmagát. Többszörösen.
kápé | 2012. február 3. | 17:38:18
Ha Orbán velük, ki ellenük?
alumatub1971 | 2012. február 3. | 17:37:26
Mennyire hasonlít ez az 1948-49-es időszakra. Ugye kedves Orbán elvtárs?!
Бездомный | 2012. február 3. | 17:34:54
Moderálási alapelvek- komment törölve -
i'm robot | 2012. február 3. | 17:34:49
agyarország 2012.
aki mást várt, azonnal tépje össze a fidesz párttagkönyvét !!!
marsalfia | 2012. február 3. | 17:27:20
Orbánia. 2012.
|