Még a külügyi tárca sem tudja, hogyan fogja kiválasztani azt az öt-tíz egészségügyi önkéntest, akik az ebolajárvány által sújtott nyugat-afrikai országokba küldendő orvoscsoport tagjai lehetnek.
Jelentkező lesz bőven, az Emberi Erőforrások Minisztériumának előzetes gyorsfelmérése szerint 100-200 szakember – köztük orvosok, sürgősségi ellátók, ápolók, műszakiak – is szívesen indulna Afrikába a járvány sújtotta vidékekre dolgozni.
Még ki sem írták a pályázatot, de már száznál több magyar szakember jelezte, részt venne a nyugat-afrikai terepmunkán Baz Ratner / Reuters |
Forrásunk szerint az érintettek döntésében a humanitárius elkötelezettség mellett sokat nyomhatott a latban, hogy úgy vélték, jóval nagyobb fizetséget kaphatnak, mint amennyit a hazai ellátórendszerben kereshetnek.
Mikola István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkára tavaly novemberben közölte, hogy Magyarország is részt vesz az ebola sújtotta országoknak segítséget nyújtó nemzetközi koalícióban, és öt-tíz orvost, egészségügyi dolgozót keresnek, akik vállalják, hogy abban a régióban szolgálnak. Néhány napja az erről szóló kormánydöntés is megjelent a Magyar Közlönyben.