A 2010-es adásvétel nem ment simán, a Fidesz feljelentése nyomán nyomozás is indult az ügyben. Miután a Wallis cégcsoporthoz tartozó vevő 4 milliárd forintot fizetett az irodaépületért, az akkor még országgyűlési képviselő Balsai István különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt tett feljelentést. Ő akkor kevesellte az árat, és rossz cserének tartotta, hogy a házból kitelepített postás dolgozókat bérelt irodákba költöztették.
A Posta akkor arra hivatkozott, hogy az elég rossz karban lévő épületet az Állami Számvevőszék is felbecsülte, és sokkal kisebb árat lőtt be, mint amennyiért később eladták. Az ÁSZ 2007-ben, még az ingatlanválság előtt 2,810-3,385 milliárd forint között határozta meg a Postapalota értékét.
A Magyar Posta Zrt. a 2010-es fideszes támadások idején azzal védekezett, hogy a cég mérlegében 2,5 milliárd forint volt a bérleti joggal és haszonélvezettel terhelt ingatlan könyv szerinti érteke. Ehhez képest a vevő 4,02 milliárd forintért vásárolta meg az ingatlant, tehát a Posta csaknem 1,5 milliárdos nyereséget könyvelhetett el.
A Postapalota állapota a 2007-es ÁSZ-értékbecslés óta csak romlott, az elmúlt években jelentős felújítás nem volt az épületen, így feltűnő, hogy az MNB alapítványai mintegy 3 milliárdot tettek rá a Veres Tibor érdekeltségébe tartozó tulajdonos korábbi vételárára, és készek voltak az ÁSZ becslésében szereplő összeget megduplázni.