Idén is akadtak gondok a tankönyvkiszállítással. A Történelemtanárok Egylete szerint több iskola más történelmi atlaszt kapott, mint amit kért. Ennek ellenkezőjét állítja az oktatási tárca, igaz, pár évvel ezelőtt is sikertörténetnek állították be a tankönyvellátás államosítását, miközben 38 ezer könyv nem érkezett ki időben. Egyébként hiába tiltakoznak a pedagógusok, az érettségi újraszabályozásával a kormány rákényszeríti az iskolákat az állami tankönyvek használatára.
Megérkezett a történelmi atlasz az iskolákba, de egyes helyekre nem az, amit megrendeltek – bírálta a tankönyvellátást a Történelemtanárok Egylete (TTE) egy október elején kiadott állásfoglalásában. A TTE kifogásolja, hogy a taneszköz nehezen használható a kis méretű, esetenként túlzsúfolt térképek és a tárgymutató hiánya miatt. Ezt az állami fejlesztésű történelmi atlaszt több iskola egy másik, bevált, évek óta használatban levő másik mű helyett kapta a KELLO Könyvtárellátó Nonprofit Kft.-től.
Az ügy elérte a politika ingerküszöbét is. A Jobbik képviselője, Szávay István írásbeli kérdéssel fordult a parlamentben az emberi erőforrások miniszteréhez, hangsúlyozva: az eljárás „komoly aggályokat vet fel, hiszen súlyosan sérti a tanszabadság és a szabad taneszköz-választás alapelvét”. Hétfőn Balog Zoltán nevében Rétvári Bence államtitkár válaszolt lényegében ellentmondva a pedagógusoknak. Rétvári szerint a KELLO minden esetben azt az atlaszt szállította ki, melyet az adott iskola megrendelt. Az államtitkár közölte: 1574 iskola 58,6 ezer nem állami fejlesztésű atlaszt rendelt, és ők ezeket a könyveket határidőre meg is kapták.
„Nekünk ezzel ellentétesek a tapasztalataink”