A Magyar Akkreditációs Bizottság nem támogatta a szakindítást, az MTA illetékes bizottsága kifogásolta a kecskeméti gazdaságtudományi kar MNB-pénzből való létrehozását, amelyet csak úgy sikerült megoldani, hogy a Kecskeméti Főiskolát összevonják a Szolnoki Főiskolával.
A kivéreztetett magyar felsőoktatásban Kecskeméten a jegybank alapítványain keresztül több mint tízmilliárd forint közpénzen hoznak létre egy új gazdasági kart, amelyre voltaképpen semmi szükség nincsen. A Magyar Akkreditációs Bizottság (MAB) nem is támogatta, hogy a Kecskeméti Főiskolán gazdálkodási és menedzsment-alapképzési szakot indítsanak. Kifogásolták többek között a tananyag összetételét, az egyes kurzusok ütemezését. A 2015. november 3-án kelt elutasító határozat szerint „több tárgy esetében elavult irodalmak kerültek megnevezésre". A specializációkért felelős oktatók kutatási tevékenységének, publikációinak nincs kapcsolódása a gazdaságtudományi területhez. A 27 tantárgyfelelős közül mindössze négynek van közgazdász vagy közgazdász tanár végzettsége.
A kecskeméti Pallas Athéné Egyetem látványterve, a tervek szerint négy kara lesz, az egyik a gazdaságtudományi |
Az indoklás szerint a rendelkezésre álló oktatói állománynak kevés kapcsolódása van a gazdálkodási és menedzsment-szakterülethez. Az elutasításról a MAB 15:1 arányban hozott döntést. Ennek ellenére az Oktatási Hivatal engedélyezte, hogy a Kecskeméti Főiskolán a 2016–17-es tanévben elinduljon a gazdálkodási és menedzsment-alapképzés. Meg is hirdették, sőt a Pallas Athéné Domus Mentis alapítvány (PADMA) gyakorlatilag a fizetős képzést is ingyenessé teszi a Kecskemétre jelentkező hallgatóknak a teljes hét félévre szóló tanulmányi ösztöndíjprogramjával, amely a támogatást elnyerő hallgatóknak a költségtérítés összegével megegyező pénzügyi támogatást ad.