Rendfenntartási hatáskört kapna a fővárosi közterület-felügyelet
Az előterjesztés szerint a cég tevékenységi köre a "közterület rendjének fenntartásával" bővülne, ugyanakkor kikerül a szakfeladatok közül a személybiztonsági tevékenység.
A változtatás célja feltehetőleg az, hogy megteremtsék a jogi alapját a leendő rendészeti igazgatóság működéséhez.
Tarlós István még a kampány idején beszélt arról, hogy megválasztása esetén önkormányzati rendészeti igazgatóságot hozna létre a fővárosban, és azt a "jelenlegi közterület-felügyelet alapjain építenék fel". A politikus akkor közölte azt is, hogy a szükséges törvénymódosító javaslatot már elkészítették, és az majd a belügyminiszter "gondozásában" kerül a parlament elé.
A "jogosítványaiban is megújított" és a rendőrséggel együttműködő szervezet munkatársai például szabálysértéseknél azonnal bírságolhatnának. Tarlós István azonban akkor azt is hangoztatta: az igazgatóság elsődleges célja nem a büntetés, hanem a megelőzés.
Szólt arról is, hogy a városi rendészet "alszervezeteként" kiépítenék a városi biztosi rendszert. A mintegy száz főből álló szervezet minden egyes tagja felelős lenne a rábízott néhány négyzetkilométeres területért, és ha ott veszélyhelyzetet, például nyitott fedelű villanyoszlopot, sérült utcabútort, vagy más közterületi problémát észlel, azonnal értesíti a felelős szervezetet vagy hatóságot.
Tarlós István elképzelése szerint a városi biztosok a munkájukban a polgárőrséggel és a társasházi közösségek képviselőivel is szorosan együttműködnek majd.