Matolcsy György MNB-elnök családja az utóbbi években több pozíciót is begyűjtött a Balaton környékén. Feleségét 2014-ben Balatonakarattya polgármesterévé választották. Matolcsy Ádám 2015 végén gyártulajdonos lett, kis szériás fodrászati székeket gyártó és forgalmazó cége, a Glamorous Kft. decemberben váratlanul megvásárolta a nála hússzor nagyobb veszprémi Balaton Bútor Kft.-t a Fotextől. A nagy múltú, 1896-ban alapított bútorgyár megvételét a családhoz tartozó Szemerey Tamás pénzintézete, a Növekedési Hitelbank kölcsöne tette lehetővé. Mint később kiderült, a hitel hátterét a Matolcsy György által indított akciós jegybanki hitelprogramja adta.
A félmilliárdos adósság nem sarkallta takarékoskodásra Matolcsy Ádámot. Néhány hónappal a cégvásárlás után megkezdődött a füredi építkezés,
jóllehet a Glamorous Kft. mérlegadatai szerény bevételt mutatnak. Az Opten céginformációs nyilvántartása szerint a 2015-ös évet kevesebb mint nyolcmillió forintos adózott eredménnyel zárta Matolcsy Ádám cége, és ezen még üzlettársával is osztoznia kell.
A Népszabadság megkereste Matolcsy Ádámot, aki kérdésünkre közölte, hogy
az épületet mezőgazdasági melléképületként és pihenésre fogja használni.
Az MNB-elnök fia elárulta, hogy van egy budapesti lakása is, az építési költségekről viszont nem nyilatkozott.
|
Forrás: Raw Development Beruházásszervez? és Mérnöki Szolgáltató Kft. |
A generálkivitelezést és bonyolítást végző cég honlapjáról viszont megtudható, hogy mennyit kell félretennie annak, aki ilyen házat szeretne magának. A balatoni nyaraló 40 millió forintos beruházás – állítja a Raw Development Kft., amely a honlapján a referenciák között közzétette a látványterveket.
A Raw Development Beruházásszervező és Mérnöki Szolgáltató Kft. (RW) több szállal kapcsolódik a nemzeti bankhoz, sőt, a létrejöttét is segíthette, hogy a jegybank alapítványai hatalmas ingatlanberuházásokba kezdtek.
Az RW-t Matolcsy György unokatestvére, Szemerey Tamás egyik érdekeltsége hozta létre alig néhány hónappal az előtt, hogy az egyik MNB-alapítvány, a PADA elkezdte a budai Várban az Ybl–Hatvany-villa, új nevén a Villa Budapest munkálatait.
A PADA az akkor referenciákkal még nem rendelkező RW-t választotta ki az alapítvány képviseletére és a projektmenedzseri feladatok ellátására. A céget később más MNB-alapítványok is bevonták ingatlanfejlesztéseikbe, így az RW megrendelésállománya egy év alatt megközelítette a 100 millió forintot.