Fővárosi közgyűlés: Plakátok, ételosztás és a szemceruza
Tartózkodjanak az ízléstelenségtől - háborodott fel Tarlós István főpolgármester a Fővárosi Közgyűlés mai ülésén, amikor észlelte, hogy a szocialista képviselők kamerával rögzítik az ülésen történeteket. Maj hozzátette, inkább azt kellene felvenni, amikor Horváth Csaba szemceruzával húzza ki a szemöldökét a vécében. S ez így ment napirendről napirendre. Közben pedig szavaztak is a képviselők erről-arról.
Így például módosították az életvitelszerű közterületi tartózkodást tiltó rendeletet. Így a 4-es metró átadása után a Kelenföld vasútállomásnál lévő (Etele téri) aluljáró is tiltott zóna lesz. A többi tiltott területről már novemberben döntött a közgyűlés. Tarlós István főpolgármester javaslatára a közgyűlés felkérte a közterület-használati bizottságot, hogy február 15-ig döntsön a közterületi ételosztások végleges helyszíneiről, valamint a főváros felkéri a kerületeket, hogy saját területükön is alakítsanak ki hasonló ellátópontokat.
Egyhangúlag döntött a közgyűlés arról, hogy 40-ről 15%-ra csökkenti a fővárosi gazdasági társaságok vezetőinek prémiumát.
Az állam által átvett feladatokkal összefüggésben átszervezte a Főpolgármesteri Hivatal ügyosztályait a Fővárosi Közgyűlés. A határozat értelmében megszűnik önálló főosztályként az egészségügyi és szociálpolitikai, valamint a köznevelési és ifjúsági feladatokat koordináló főosztály. Feladataikat az eddigi kulturális, turisztikai és sport főosztály veszi át, amely a kulturális, sport, köznevelési, egészségügyi és szociálpolitikai főosztály nevet veszi fel. Az ellenzéki képviselők ehhez kapcsolódva ismét utaltak a jelentős állami feladatelvonásokra.
Környezetvédelmi és műemlékvédelmi okokból a budapesti Duna-hidakra, aluljárókra, valamint szobrokra, emlékművekre és fákra is kiterjesztette a választásiplakát-elhelyezési tilalmat a közgyűlés. A főpolgármester ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: attól, hogy választási kampány kezdődik, ez még az ország fővárosa marad, „ahol kell lennie egy minimális rendnek”. Az ellenzék a választások szabadáságát is megkérdőjelezte és utalt arra, hogy gyakorlatilag mindenhonnan kitiltották a plakátjaikat, így sérül a véleményformálás szabadsága.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) kezelésébe kerül a KöKi Terminálon megépült P+R parkoló. A háromszintes parkoló térítésmentesen kerül az önkormányzat tulajdonába. A parkoló üzemeltetésének éves becsült költsége 43 millió forint, míg a tervezett bevétel a kihasználtság mértékétől függően 18-33 millió forint között alakulhat.
Elfogadta a fővárosi és a kerületi önkormányzatokat együttesen illető források megosztását a Fővárosi Közgyűlés. A főváros a bevételek 51 százalékára, a 23 kerület azok 49 százalékára jogosult. Ennek értelmében a kerületi önkormányzatok összesen 95,55 milliárd, a fővárosi önkormányzat pedig 99,45 milliárd forintra jogosult. A főváros a keretből 7,82 milliárdot köteles a budapesti közösségi közlekedésre fordítani.
Jóváhagyta az állami adósságkonszolidációt a Fővárosi Közgyűlés. Az állam február 28-áig 100,7 milliárd forint adósságot vállal át a fővárostól, ez nyolc hitelszerződést érint. Az adósságkonszolidáció első körében, 2013. június 28-áig az állam a főváros adósságának 60 százalékát, 104 milliárd forintot vett át.