Elutasította a veszprémi önkormányzatnak a Rajk László építészstúdiója elleni keresetét a Győri Ítélőtábla. A jogerős határozat hátterében egy hányattatott sorsú, 1956-ra emlékező veszprémi emlékmű áll, melyet már le is bontottak.
Rajk László egy 2004-ben kiírt, zártkörű meghívásos pályázaton nyerte el a veszprémi színházkertbe szánt 1956-os emlékmű megtervezését és megvalósítását. 2006 tavaszán vállalkozói szerződés jött létre a polgármesteri hivatal és a művész által ügyvezetőként képviselt Köztigon Építész Stúdió között. A vállalkozói átalánydíj összegét 16 millió 665 ezer forintban (plusz áfa) állapították meg.
Fontos megjegyezni, hogy a pályázat kiírásakor és a szerződés megkötésekor Veszprémet szocialista és szabad demokrata többségű közgyűlés és SZDSZ-es polgármester, Dióssy László irányította. 2006 októberében azonban a jobboldal győzött a helyhatósági választáson. Röviddel ezután le is állították az emlékmű kivitelezésének munkálatait azzal az indokkal, hogy a művész eltért az engedélyezett tervtől.
Az építési hatóság fő kifogása az volt, hogy a művész az emlékművet nem matt, szálcsiszolt, saválló, rozsdamentes krómacélból készítette, hanem felületkezelt, szürke színű szerkezetacélból. Rajk elismerte az eltéréseket, de állította, hogy a változásokról folyamatosan egyeztetett a megrendelővel. A kifogásolt acélszerkezet kivitelezésére kötött szerződését is megküldte az önkormányzatnak, így a szerkezeti acél felhasználásáról a megrendelő tudott, s