Orbán Viktor a Villeroy and Boch sikeréről és a királykisasszonyról
A miniszterelnök előterjesztésére Schmitt Pál köztársasági elnök a magyarországi kerámiaipar és Hódmezővásárhely fejlődésének elősegítése, valamint a munkahelyteremtés érdekében végzett több éves tevékenysége elismeréseként adományozta a kitüntetést Wendelin von Boch-Galhau-nak.
Orbán Viktor ezt követően arról beszélt, hogy a Villeroy and Boch sikereit az egész világon ismerik, hiszen ez egy valódi globális sikertörténet. "Mi magyarok úgy gondoljuk, hogy a sikerhez csak három próbatételt ki kiállni, és ha sikerül, megkapjuk a királykisasszonyt és a fele királyságot is. A németeknek azért nehezebb sors jutott, nekik háromnál több próbatételt kell kiállni, ha jól olvasom az önök családtörténetét; számtalan nehézséget kellett legyőzniük, és a semmiből kétszer is újra kellett alapítani gyáraikat, hogy mára azt mondhassák: a világ több mint száz országában jelen vannak és cégnevük fogalom világszerte."
- Büszkék vagyunk arra, hogy önök képesek voltak becsületes munkával és hozzáértéssel egy példaértékű magyarországi céget létrehozni - mondta a miniszterelnök, hozzátéve: az elmúlt években nehéz szelek fújtak a magyar gazdaságban, de a Villeroy and Boch ezt jól állta.
Lázár: "Nemcsak gyarapodik, de gyarapít is"
A kitüntetettet méltató Lázár János, Hódmezővásárhely polgármestere úgy fogalmazott: e magas kitüntetéssel jelképesen egész Magyarország fejet hajt Wendelin von Boch-Galhau és az általa képviselt hagyomány előtt. "S ez a hagyomány közös európai örökségünk". A cég több ezer család számára biztosít közvetlen vagy közvetett megélhetést Hódmezővásárhelyen. "Nemcsak gyarapodik, gyarapít is. Nemcsak érdekeltsége van nálunk, hanem otthon is van nálunk".
Wendelin von Boch-Galhau beszédében hangsúlyozta, nem bánták meg, hogy Magyarországra jöttek, és továbbra is "hűségesek maradnak", új munkahelyeket teremtenek. Emellett szólt a duális típusú német képzési rendszerről is, amely gyakorlatorientált szemléletű. (A második akcióterv ismertetésekor Orbán Viktor is a német típusú, duális szakképzési rendszer bevezetéséről beszélt.)
A Villeroy and Boch AG 1992-ben vásárolta meg az Állami Vagyonügynökségtől az Alföldi Porcelángyár részvényeinek többségét. A Villeroy and Boch AG egyike a legrégebbi európai kerámiagyártóknak, 1998-ban ünnepelte alapításának 250. évfordulóját.