MSZP: kevesebben dolgoznak, mint a válság előtt
Erről Gúr Nándor, az MSZP alelnöke, az Országgyűlés foglakoztatási és munkaügyi bizottságának elnöke beszélt vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.
A politikus szerint a közfoglalkoztatottak bérének egyharmadát elvette a jelenlegi kormány, a minimálbér vásárlóereje pedig 5-6 ezer forinttal kevesebb, mint 2010-ben volt.
A tervezett harmadik rezsicsökkentéssel kapcsolatban elmondta: az MSZP minden olyan lépést támogat, ami pénzt ad az embereknek, ám tiltakoznak az ellen, hogy a tehetősek többet kapjanak, mint a legjobban rászorultak.
Fidesz: nem igaz
A Fidesz szerint Gúr Nándor állításaival ellentétben jelenleg 235 ezerrel dolgoznak többen, mint a kormányváltáskor. A kormánypárt vasárnap közleményben reagált az ellenzéki politikus sajtótájékoztatóján elhangzottakra. Gúr Nándor arról beszélt, hogy jelenleg Magyarországon nagyságrendekkel kevesebben dolgoznak, mint a pénzügyi-gazdasági világválság kirobbanását megelőzően. Az Országgyűlés foglakoztatási és munkaügyi bizottságának elnöke szerint a közfoglalkoztatottak bérének egyharmadát elvette a jelenlegi kormány, a minimálbér vásárlóereje pedig 5-6 ezer forinttal kevesebb, mint 2010-ben volt.
A Fidesz ezzel szemben leszögezi: a szocialisták kormányzása alatt megduplázódott, jelenleg viszont csökken a munkanélküliség, a foglalkoztatás pedig 21 éves csúcson van. Míg az előző kormányok emelték a rezsit, valamint az adókat, addig jelenleg minden családban csökken a rezsi egyforma arányban és csökkennek az adók is.
Úgy fogalmaztak: az alacsony képzettségűeknek "ma nem az életen át tartó segélyen tengődést kínálja a kormány - ahogy azt a szocialisták tették", hanem segíti őket abban, hogy egyről a kettőre jussanak. A közfoglalkoztatás munkát kínál vagy lehetőséget ad számukra, hogy elvégezzék az általános iskolát és szakmát szerezzenek, a közfoglalkoztatási program pedig a 22 ezer forintos segély helyett a szakképzett álláskeresőknek 96 800 forintos, a szakképzetleneknek 75 500 forintos fizetést biztosít.