MSZP: Beszédes a kormányoldal hallgatása a Klubrádió ügyében
A párt két képviselője közleményben tudatta, hogy a médiaszabályozásban eszközölt változtatásokat újabb jogállamromboló akciónak tekinti, ami ellen az MSZP az összes lehetséges fórumon fel fog lépni.
Lampert Mónika a közleményben emlékeztet arra: az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságán a médiatörvény módosításához a fideszes Menczer Erzsébet által benyújtott javaslattal kapcsolatban kérte ki a kormány álláspontját. Közleménye szerint az ülésen a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumot képviselő helyettes államtitkár a válaszában nem mondott igazat: mindössze kodifikációs és egyértelműségi szempontokra hivatkozott, és meg sem kísérelte, hogy érdemi magyarázatot adjon a javaslatáról.
A képviselő a Steiner Pállal közösen jegyzett közleményében ugyanakkor úgy vélte: a módosító javaslat a Klubrádió frekvenciáját érintő bírósági döntés megkerülését célozza. Annak értelmében a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa nem köteles szerződést kötni a frekvenciapályázatok nyerteseivel. Kifogásolták még, hogy a javaslat nem szab határidőt a médiatanács számára, például a frekvenciapályázati döntésekkel szembeni bírósági felülvizsgálat esetén. "Összességében arról van szó, hogy jogerős bírósági döntések végrehajtását teszik lehetetlenné visszamenőleges hatállyal" – olvasható a közleményükben.
Mint írják, Brüsszelben különösen nagy felháborodást váltott ki, hogy miután a kormány elküldte a médiatörvény-módosítás eredeti tervezetét véleményezésre Strasbourgba, a Fidesz az újonnan benyújtott módosító javaslatokkal az igazságszolgáltatás jogkörét csorbítaná a médiahatóság döntéseivel szemben, s újabb támadást indított a Klubrádió ellen.
"Menczer Erzsébet és fideszes képviselőtársai cinikus hazugsága lelepleződött: a képviselő asszony azt ígérte, hogy kezdeményezik a módosítók házszabályszerűségének vizsgálatát az alkotmányügyi bizottságnál is, és amennyiben az házszabályellenesnek tartja a módosító javaslatokat, visszavonják azokat" – emlékeztet közleményében a két szocialista politikus, hozzáfűzve: ilyen kérés azonban sem a kulturális bizottság, sem Menczer Erzsébet részéről nem érkezett az alkotmányügyi bizottsághoz.
A vitatott módosító javaslatot közben az Országgyűlés megszavazta.