MSZP: 'kifelejtették az oktatást a Fidesz-programból'
Az MSZP szerint a húszéves demokrácia szégyene, hogy olyan semmitmondó választási programmal lehet pályázni a kormányzásra Magyarországon, mint amilyen a Fideszé; erre példaként az oktatási területet hozta fel Tatai-Tóth András budapesti sajtótájékoztatóján. Az MSZP oktatási munkacsoportjának vezetője szerint kifelejtették az oktatást a Fidesz-programból, abban erre vonatkozóan csak általánosságok szerepelnek. Mint mondta, mivel a program címe a Nemzeti ügyek politikája, ebből arra lehet következtetni, hogy a Fidesz számára az oktatás nem nemzeti ügy, hiszen a dokumentumban nincs ilyen fejezet.
Tatai-Tóth András felidézte: Orbán Viktor a bevezetőben megfogalmaz ugyan egy mondatot, miszerint minden egyes embernek joga van olyan oktatási rendszerhez, amely megfelel a magas nyugati normáknak és a gazdaság elvárásainak, de ennek érvényesítési módjáról semmi nem derül ki. Véleménye szerint nemcsak a közoktatásban, a felsőoktatásban és a szakképzésben dolgozókat nézi le a Fidesz, hanem az egész magyar társadalmat. Úgy fogalmazott, a Fidesz lebecsüli a választókat, hiszen az oktatás ügye mindenkit érint, és ennek kellene lennie az egyik legfontosabb ügynek.
Emlékeztetett arra, hogy a Fidesz programjának gazdasági, illetve szociális fejezetében van ugyan szó az oktatásról, de utóbbi is megmarad a helyesnek mondható célkitűzések szintjén. Ezzel összefüggésben a "be kell vezetni a mindennapos testnevelést" elvet emelte ki, de szerinte arról már nem esik szó, ehhez hogyan biztosítanák a feltételeket. Tatai-Tóth András kitért arra, természetesen olvasta Pokorni Zoltán, az Orbán-kormány volt oktatási minisztere kedden megjelent interjúját, ahogyan korábban Sió László, Pósán László vagy Hoffmann Rózsa oktatási szakpolitikusok elgondolásait is, de azt szerinte nem lehet tudni, hogy "Pósán László agresszív, Hoffmann Rózsa kissé elavult, markáns konzervatív vagy Pokorni Zoltán európaibb elképzelései" érvényesülnek-e, ha a Fidesz alakíthat kormányt.