A beruházó az utca Andrássy út és Király utca közötti szakaszának 5600 négyzetméteres részére kért építési engedélyt. A kérelmet a Hassay Zsófia fideszes polgármester vezetése alatt álló terézvárosi önkormányzat – vélhetően az érintettség okán – továbbpasszolta az V. kerületi kormányhivatalnak, amely júliusban már szét is küldte az érintetteknek az úgynevezett függő hatályú határozatát a beruházás engedélyezéséről, amely – ha minden jól megy – szeptember első napjaiban emelkedhet jogerőre. Onnantól szabaddá válik az út az építkezés megkezdése előtt.
A beruházás híre azért meglepte a lakókat, mert a Nagymező utcában egyszer már zajlott egy mélygarázsprojekt, a beruházás azonban – nem utolsósorban a Fidesz aknamunkájának köszönhetően – csúfosan megbukott még mielőtt a tényleges munkák megkezdődhettek volna. Az is furcsa, hogy közel tíz év után ugyanaz a cég, a WK Ingatlanforgalmazó, Karl-Friedrich Weber és Harold Krell vállalkozása – bt.-ből kft. formára váltva – próbálkozhat újra az építéssel.
Az első építési engedélyből több éven át tartó hercehurca lett, a beruházást ugyanis 2006-2007-ben több civilszervezet is megtámadta, és végül sikeresen rákényszerítették az önkormányzatot, hogy vegye vissza a területet, sőt azt is megpróbálták elérni, hogy fizetessen kötbért a céggel, amiért a forgalom elől elzárva tartotta az utcát.
A tiltakozás elsősorban a Nagymező utca védett platánsora miatt indult el, a szervezetek számos demonstrációt tartottak az építési területnél és az akkoriban még MSZP-s többségű önkormányzat előtt is. A tiltakozó akciókra a Fidesz is rákapcsolódott. Illés Zoltán, a kerület akkori országgyűlési képviselője több demonstrációban is részt vett, a sajtóban pedig törvénytelenséggel is megvádolta a építő céget. Illés akkori álláspontja szerint a fák egyértelműen a beruházás útjában álltak, ezért a növényzet megóvásáért egész napos sétálást szervezett az építkezés bejáratánál.
2007 áprilisában, amikor a vállalkozó végül levonult az építési területről, a Nagymező utca úgy nézett ki, mint egy csatatér, a fák nagy része azonban megmenekült a kivágástól.
A Népszabadság Online megkereste a Hassay Zsófiát, Terézváros polgármesterét, aki azt mondta, az önkormányzat álláspontja szerint mélygarázs építése a Nagymező utcában nem indokolt, amit bizonyít az is, hogy a környéken számos parkolóház van, amelyek azonban kihasználatlanok. Az építkezés pedig minden bizonnyal több kárral járna, mint haszonnal.
Ugyanakkor, ha a beruházó mégis az építés folytatása mellett döntene, tárgyalásokat kell vele folytatni. Erre a hatályos szabályozás szerint egyébként is szükség lenne, hiszen ilyen ügyekben a beruházást meg kellene előznie egy településrendezési szerződésnek, amelyben az önkormányzat érvényesíteni tudná az érdekeit.