Videóálom Sukoróról: nézze meg, mi lett volna a King's City!
Sem kaszinóvárosnak, sem pedig a sokat elhangzott vigalmi negyednek nem nevezhetők a King's City tervei, legalábbis egy, a hozzánk névtelenül eljutott videóanyag szerint. A kisfilm minden bizonnyal a befektetők üzleti prezentációjaként készült, hiszen az abban szereplő "arc" eredetileg angolul beszél. Valószínűleg a magyarországi kommunikációban is használták volna, ha elindul a beruházás, más magyarázata nincs annak, hogy elkészült az alámondásos, magyar feliratokat tartalmazó verziója is.
E szerint a hetven helyszínen elhelyezkedő turisztikai komplexum három komoly szálloda-egységből áll. A családbarát Nyári Palota egységben az Erzsébet Királyné hotelből, amelyet azon vendégeknek terveztek, akik a területen épülő csúszdapark és strand látogatói. Ebben a részben kapott volna helyet a film által Európa legnagyobb tengeri akváriumának nevezett létesítmény, s egy múzeum is, amely a magyar történelmet, s a térség nagy hódítóinak történetét ismertette volna meg a vendégekkel.
A Teli Palota részben a Mátyás Király Hotel lett volna a kaszinó-látogatók szálláshelye, ám - noha üzleti értelemben a kaszinó nagy bevételt jelent minden hasonló komplexumban - erre egy-két mondat utalás hangzik el. A film egésze alapján a szórakoztató- és szállodakomplexumnak csak egy kisebb része a kaszinó, legalábbis területre. Hogy az üzleti tervekben milyen szerepet tulajdonítottak a szerencsejátéknak, az nem derül ki. E részben helyezték volna el a termálfürdőt is.
A film bemutat még egy luxus-lakásokból álló szállodarészt, az exkluzív környezet kedvelőinek, valamint egy bevásárló-központot, illetve egy konfenercia- és rendezvényközpontot is. A komplexumban három- és ötcsillagos szálláshelyek között minden kategóriát említ a film, azaz elvileg nemcsak a leggazdagabbakra lőttek volna az amerikai-izraeli befektetők. Valószínűleg a helyiek szerették volna a korcsolyapályát és a botanikus kertet is, amelyet a tervek szerint szintén megépítettek volna az egymilliárd eurós beruházás keretében.
Az alig két és fél perc hosszú, néhány helyen vágottnak tűnő kisfilm tömören foglalja össze a nagy vihart kavart beruházás lényegét, amelyet hazánkban valószínűleg nagyon kevesen ismernek, hiszen a befektetők soha nem beszéltek a konkrét terveikről. Ugyanakkor, a film tartalma sok tekintetben egybecseng azzal, amit tavaly nyáron Joav Blum a lapunknak adott interjújában mondott a beruházás részleteiről.
Mindez azonban már csak a múlt terveinek tekinthetők: a befektetők hivatalosan is jelezték már, hogy Sukoró helyett más helyszínt keresnek a beruházásnak, legutóbb Bábolnával hozták őket hírbe, de azon a pályázaton el sem indultak. Az új helyszín pedig új terveket is jelent, így ez a komplexum már nemigen valósul meg.