belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
25. péntek

Mészáros Tamás rágalomáriának nevezi a Narancs cikkét

Mészáros Tamás újságíró visszautasítja a magyarnarancs.hu internetes portálon az őt ért „hitelrontó állításokat”. Az újságíró álláspontja szerint a Közszereplők Európai Akadémiája valamennyi vállalt feladatát a szerződésnek megfelelően teljesítette, és ezt a megbízók minden részletében visszaigazolták

NOL| 2012. január 30. |16 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

druzo | 2012. január 31. | 11:25:19

Mészáros Tamást 1971-ben többrendbeli lopásban mondta ki bűnösnek a bíróság. Halmazati büntetésül 6 hónapi szabadságvesztésre ítélték, amit „közkegyelem folytán” nem hajtottak végre. Ahová Mészáros Tamás a Magyar Televízió forgatócsoportjával elment, ott mindig eltűnt valami. Amikor Szász Endre festőművész otthonában forgatott, akkor onnan egy Rákóczi-korabeli *t lopott el. A Mátyás-templomból egy fából faragott angyalkát lopott. A Derkovits-teremből, ahol 1969 januárjában Mészáros a TV-vel előzetesen forgatott három közismert Szász Endre-grafikát lopott. A Bolgár Kultúrotthonban is forgatott Mészáros, onnan egy ónfedelű német kupát lopott. A Fészek Klubból egy korall színű telefonkészüléket lopott, a tévé Szabadság téri székházában egy bronzveretes szivardobozt lopott. A történetnek egy házkutatás vetett véget, ahol minden megkerült. Mészáros azonban azt hazudta, hogy nála meglelt tárgyakat „ajándékba” kapta illetve vásárolta. Mindez az interneten olvasható, a négyoldalas bírósági végzéssel együtt.

Csecse Bubum | 2012. január 31. | 05:46:19

Horribile dictu...

LegisLator | 2012. január 30. | 21:26:30

nem tudom ki mit tud a narancs cikk írójáról. én olvastam a szerző - Somlyódi - könyvét, a Balkán kapuját. afféle oknyomozó a nő, nehezen tudnám párthoz kötni, a hírszerzo.hu egyik (szintén pécsi) munkatársának Stemler Miklósnak közeli ismerőse.
nem tudom mi oka lenne "besározni" Mészáros Tamást, én a nőnek drukkolok, de majd meglátjuk.

Pixy | 2012. január 30. | 16:05:45

Itt a harmadik cikk, az ATV visszaharap:

http://atv.hu/cikk/20120130_az_atv_beperelheti_a_magyar_narancsot_es_a_nepszabadsagot?source=hirkereso

Az ATV az alábbi nyilatkozatot tette közzé a fentiekkel kapcsolatban: Valótlan a Magyarnarancs.hu azon állítása, miszerint az EKF-fel kapcsolatos televíziós megjelenésekre költött 182 millió forint „közel egyharmadát” az ATV „vitte el”. A valóság ezzel szemben az, hogy az ATV egyetlen forintot sem kapott.

A cikk másik állítása szerint az EKF népszerűsítése kapcsán Mészáros Tamás „Ahogy tetszik” címmel 60 részes kulturális sorozatot készített, melyet az ATV sugárzott „péntekenként”.
A valóság ezzel szemben az, hogy az ismétlésekkel együtt az ATV 116 alkalommal sugározta Mészáros Tamás kulturális műsorát. Az adás nem péntekenként, hanem csütörtökön és vasárnap délutánonként került képernyőre. A televízió a kultúra iránti elkötelezettségéből fakadóan a műsor sugárzásáért nem kért pénzt, hanem ingyen sugározta azt, gyártásában pedig nem vett részt, annak részleteiről tudomása sem volt.

bizinol | 2012. január 30. | 13:42:07

Akasztják MT hóhért?

alfától omegáig | 2012. január 30. | 13:17:26

A fagyi visszanyal? Láttam én MT.csapatát fantsy-t kivesézni és alaposan megcsócsálni és köpködni. Mennyivel rosszabb érzés "áldozatnak" lenni, mint vadásznak. Ez pech vagy balszerencse.

druzo | 2012. január 30. | 13:05:06

Moderálási alapelvek- komment törölve -

Borszívóügynök | 2012. január 30. | 12:54:27

Béla222 | 2012. január 30. | 12:24:52

"Életszerű ez, hogy bármilyen műsor leadásáért egy csatorna nem kér pénzt?"

Hajaj! Én már olyasmiről is hallottam szépszámmal, amikor egy csatorna FIZET egy műsor sugárzási jogáért!
Olykor még - sokat is!

Anrew Vajna, az Orbánkormány dédelgetett kedvence, sokat tudna mesélni erről, persze ha akarna...

Béla222 | 2012. január 30. | 12:24:52

Volt-e pályáztatás a munkára? Ki igazolta név szerint a munka elvégzését, miért nem szólal meg az illető? Létezik ilyen, hogy :"a csatorna a produkció gyártásában nem vett részt, sugárzásáért pedig nem kért egyetlen fillért sem." Életszerű ez, hogy bármilyen műsor leadásáért egy csatorna nem kér pénzt? A tiszta közélethez mindenkinek tisztának kell lenni. De ha tiszta a szerződés, akkor meg nincs miért aggódni!

marcotardelli | 2012. január 30. | 12:13:37

Aki a két cikkből objektív véleményt tud alkotni, az ügyes.
Mindenesetre alighanem az jön most, hogy lám a Narancs is beállt sorba, behálózta őt is az iszonyú polip, fidesznyikké lett a liberális újságírás egyik utolsó még álló bástyája, stb., stb.

Gorekaqm | 2012. január 30. | 11:49:02

Moderálási alapelvek- komment törölve -

kovy | 2012. január 30. | 11:48:43

osszian. | 2012. január 30. | 11:13:35

Kitalálhatnád végre mit akarsz mondani, vagy bármelyik ujjadat harapod, most mindegyik fáj?

stravinsky | 2012. január 30. | 11:16:55

Tényleg! Miért nem perli Mészáros és az ATV a Narancsot?!

osszian. | 2012. január 30. | 11:13:35

Moderálási alapelvek- komment törölve -

stravinsky | 2012. január 30. | 11:10:43

M.T. azzal támadja a Narancsot, hogy légbőlkapottak. Az ő bizonyításaiban is csak itt-ott találok számokat, pedig 100 000 000 forintról van szó. És a Narancsban látott videók tartalmukban és technikailag igénytelen tákolmányoknak tűnnek. Persze az is lehet hogy ez szándékos volt. M. T. és csapata ilyen finom eszközökkel akarta illusztrálni a PKF színvonalát. :)

Kispancsa | 2012. január 30. | 10:53:38

Már az előző két cikknél is hiányoltam a megtámadott megkérdezését. Nagyon könnyű rágalmazni, vagy valakit rossz fényben feltüntetni, mert az olvasó nagyrészt nem is igen tudja miről van szó. Nem járt Pécsett, nem látta a munkát, nem tudja mennyi idő volt az elkészítésre, és azt sem tudja, hogy a kifizetett díjnak mekkora része a költség, meg az adó. Ha ez valós tényfeltárás akkor a rossz minőségű munkából kellett volna valamennyit bemutatni, felsorolni stb.

HIRDETÉS

A magyarnarancs.hu azt írta, hogy közel százmillió forintot juttatott az állam az Európa Kulturális Fővárosa eseménysorozat keretében az ­ATV-s Mészáros Tamás cégének. Az összegért cserébe amatőr felvételeket, ­rosszul legépelt interjúkat és „összecsapott dokumentumfilmeket” kapott a megrendelő.

Mészáros Tamás hétfőn, miután lapunk ismertette a magyarnarancs.hu cikkét, a Népszabadsághoz eljuttatta a Magyar Narancsnak írt levelét.

„Meglepett, hogy épp a Magyar Narancs, illetve online kiadása adott teret egy olyan primitív rágalomáriának, amelyet előadója rossz kottából, fals hangon prezentál. A tényfeltárásnak maszkírozott írás egyetlen kétségtelen tényt fedezett fel: azt a korántsem titkos információt, miszerint a Közszereplők Európai Akadémiája (KEA) az Európa Kulturális Fővárosa rendezvénysorozatának kapcsán két magánmegbízást teljesített. A többi egytől-egyig rosszindulatú sejtetésekre, megalapozatlan híresztelésekre, hazug számokra, hamis becslésekre épül – és ha valaki figyelmesen olvassa a szöveget, abban rendre visszaköszönnek a csúsztatott és kétértelmű megfogalmazások.

HIRDETÉS

Mivel a cikk szerzője megjelenése előtt nem kommentáltatta velem állításait, kénytelen vagyok ezt utólag megtenni. Az írás mindenekelőtt azt próbálja sugallni, hogy a szóban forgó megbízásokat illetéktelenül és érdemtelenül kaptam. Nem tesz említést arról, hogy mindkét nagy ügynökség azért szerződött velem, mert több mint negyven éve dolgozom kulturális újságíróként, kritikusként, szerkesztőként, színházi emberként és televíziós kulturális műsorok vezetőjeként. Ez a szakmai háttér volt a garanciája, hogy az EKF különféle műfajú produkcióinak folyamatát átlátom, és mind a több mint egy éven át zajló események dokumentálásához szükséges munkálatokat, mind egy kulturális magazinműsor létrehozását szakszerűen elvégzem.

A Narancs munkatársa azzal vádol, hogy cégem túlszámlázta a projekteket. Nem fedi fel, honnan szerezte az értesüléseit, de azok valótlanok. Az Ahogy tetszik című kulturális magazin elkészítésénél örültünk, hogy egyáltalán sikerült kijönnünk a rendelkezésünkre álló keretből. Egy félórás műsort, három kamerával, HD minőségben, külső forgatásokkal 9OO ezer forintból legyártani nem tartozik a pénzlenyúlás tipikus esetei közé. Az Ahogy tetszik 6O adását kiváló szerkesztők, operatőrök, világosítók, rendező, hangmérnök, vágó és sminkes, vagyis felettébb népes stáb állította elő; a cikkíró súlyosan félrevezető, abszurd kijelentése, hogy ezt a munkát a harmadából is elvégezhettük volna.

Hasonlóképp alaptalanok a cikk többi pejoráló megállapításai. A Narancs fogalmazásmódja például arra enged következtetni, hogy a műsor örvén az ATV is pénzhez jutott. Csakhogy a csatorna a produkció gyártásában nem vett részt, sugárzásáért pedig nem kért egyetlen fillért sem.

A cikk ugyanilyen felelőtlen, légből kapott vádaskodásokat enged meg magának az archiválás egyes munkafázisainak árazását, és más, azokkal összefüggő technikai költségeket illetően is. Holott az archívum létrehozásához majd másfél évre kellett megteremtenünk a technikai és személyi infrastruktúrát. Persze, könnyű úgy vádaskodni, hogy a szerző olyan teljesítéseket kér számon, amelyekre nem szerződtünk; például az archiválásnak megfelelő néma mozgóképsorok nyilvánvalóan nem kerek kisfilmek igényével készültek.

A Narancs írása kétségbe vonja azt is, hogy a fotóarchívum képei megfelelő minőségűek, illetve alkalmasak másfajta felhasználásra, például albumokba, különféle kiadványokba. Az ellenőrizhető igazság viszont az, hogy ez a képanyag egyrészt minden tekintetben kielégíti a dokumentálás igényeit, másrészt olyan felbontásban készült, ami akár plakátméretű nagyítást is megenged. A fotós díjazásáról a cikkíró viszont azt állítja, hogy húszezer forintért készültek azok a képek, amelyekért aztán százezret kértünk. Nos, a hivatkozott munkatárs havonta 85, illetve 116 ezer forintot számlázott.

A cikkírónak azt is illene tudnia, hogy feladatunk egyebek között úgynevezett oral history-beszélgetések felvétele volt, amelyeket nem lehet utólag korrigálni, szerkeszteni, módosítani. A hangfelvételek szó szerinti átíratán ezért nem kérhető számon a csiszoltabb stílus. Hogy pedig az ilyen interjúk mennyibe kerülnek, az természetesen a kérdező felkészültségének, tárgyismeretének és a munkája során felmerülő költségeknek a függvénye; amennyit viszont a cikk irányárként meghatároz, az bizonyosan irreális. Az írás egyébként egészében is a fentiekben leírt módszerekkel operál.

Mindent összevetve: a KEA valamennyi vállalt feladatát a szerződésnek megfelelően teljesítette, és ezt a megbízók minden részletében visszaigazolták. A Magyar Narancs online oldalán megjelent hitelrontó állításokat tehát visszautasítom.”

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    16 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS