|
Két tanulmány is készült az ipari park fejlesztéséről. Feltűnően hasonlók |
Janzsó egyébként a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártjának elnökhelyettese. E testület elnöke Szatmáry Kristóf fideszes országgyűlési képviselő, aki korábban az NGM gazdaságszabályozásért felelős államtitkára volt, jelenleg a Miniszterelnökségen miniszteri biztosként dolgozik.
Tóth Gábor ekkor már biztosan tudni szerette volna, hogy megérkezett-e egyáltalán a pályázat a szakminisztériumba. Idén a kőszegi képviselő-testület két bizottságában is kijelentette Zalán Gábor jegyző, hogy a pályázat beadásáról nincs tudomása. Később a jegyző le is írta, hogy a pályázati dokumentáció megvan, ám azt a hivatalban nem iktatták. Így aztán azt sem lehet tudni, mikor érkezett pontosan.
Tóth Gábor és Plechl Tibor ezt követően idén júniusban ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen, mert szerintük akár hűtlen kezelés vagy költségvetési csalás is történhetett. A rendőrség elrendelte a nyomozást. Az önkormányzat fideszes tagjai több fórumon is állították, hogy semmiféle bűncselekmény nem történt az ügyben. A Vas Népe című megyei napilap pedig idézte Nagy Ádám minisztériumi főosztályvezető-helyettes levelét, melyben azt írja: a dokumentáció 2014 februárjában érkezett be a főosztályukra.
Tóth Gábor közérdekűadat-kérést is benyújtott a tárcához. A napokban megérkezett válaszában a minisztérium ügyfélkapcsolati információs irodája a korábbiakkal szemben azt állítja: „A pályázat megfelelő módon történő benyújtására mind a mai napig nem került sor, ezért a Nemzetgazdasági Minisztérium kezelésében nincs olyan okirat, amely a kőszegi ipari park címszerzési kérelmét tartalmazná, és a pályázati felhívásban rögzített eljárási díj megfizetésének igazolása sem került benyújtásra. A fentiek okán a pályázat tartalmát illetően az adatszolgáltatási kérésnek nem tudunk eleget tenni.”
A Nyugat.hu szombathelyi honlap birtokába jutott viszont egy 2008-as pályázati dokumentáció, melyet annak idején hasonló célból a Zöld Erőmű Kft. készített. A Zöld Erőmű volt ügyvezetője, Racker Béla érdeklődésünkre megerősítette: az ő pályázatuk digitális formában a polgármesteri hivatalban és a minisztériumban volt fellelhető. Ez azért fontos, mert a Nyugat.hu megszerezte és összevetette a két anyagot. Állításuk szerint a két szöveg között kísérteties a hasonlóság, esetenként még a gépelési hibák is ugyanazok.
– Megdöbbenve tapasztaltam, hogy gyakorlatilag ellopták az anyagomat, a neveket és a dátumok egy részét cserélték csak ki benne, de még az időpontokat sem mindenütt – mondta Racker Béla. A volt ügyvezető ezért feljelentést tett a kőszegi kapitányságon.
Huber László polgármester vizsgálatot rendelt el, s a rendőrség is nyomoz. Természetesen szerettünk volna közvetlen információkhoz jutni a polgármestertől (aki eddig más orgánumnak sem szólalt meg), a jegyzőtől (jelenleg szabadságát tölti), a szakminisztériumtól, a zrt. vezérigazgatójától, ám csak az aljegyzőtől kaptunk választ. Nagy Edina utalt arra, hogy a szerződés értelmében a vállalkozó feladata volt a pályázat benyújtása a minisztériumba.
Az aljegyző idézte a tárcának a vállalkozóhoz írt, s a Vas Népében megjelent nyilatkozatát, mely szerint februárban beérkezett osztályukra a dokumentáció. (Ezt követően cáfolta a Tóth képviselőnek küldött levelében önmagát a tárca. – A szerk.) A minisztérium az önkormányzatot külön nem értesítette arról, hogy megkapta-e a pályázatot, válaszolta kérdéseinkre az aljegyző.