Röviden
Gyurcsány mától
csúcstartó
Rekordot állított fel Gyurcsány Ferenc, aki négy éve, 2004. szeptember 29-én tette le először miniszterelnöki esküjét. (A ciklus felénél váltotta Medgyessy Pétert). Gyurcsány a rendszerváltás után a leghosszabb ideig hivatalban lévő kormányfő, hiszen két éve ismét esküt tehetett a parlament előtt. (Munkatársunktól)
Eredménykampányt kezd az MSZP
Országos kampányba kezd az MSZP az elmúlt két év gazdasági eredményeinek megismertetéséért. Nyakó István, a párt szóvivője tegnapi tájékoztatása szerint a kampány célja, hogy a szocialista párt beszámoljon az eredményekről. Nem állítják, hogy "eljött a Kánaán", de rá akarnak mutatni, nem igaz, hogy tönkrement az ország - tette hozzá. Az MTI úgy tudja, a kampány néhány tízmillió forintba kerül. Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője szerint a hazugság akkor is hazugság marad, ha "eredménykampánynak" hívják, és újabb százmilliókat költenek rá. (MTI)
Gárda: az egyesület és
a mozgalom egyezsége
Együttműködési megállapodást kötött a hét végén a Magyar Gárda Egyesület és a Magyar Gárda Mozgalom. Az egyezség megfogalmazza, hogy a két szervezet egymástól független, de összeköti őket a közös eredet, a közös cél és a közös szellemiség. Kimondja azt is, hogy az egyesület megszűnése esetén az alapítói által megjelölt szervezettel hajlandó felülvizsgálni a megállapodásban foglaltakat. (Hírösszefoglalónk)
Távozna a Csongrád megyei főjegyző
Közös megegyezéssel távozni kíván posztjáról Csonkáné Balda Ilona Csongrád megyei főjegyző azt követően, hogy tájékoztatja a közgyűlést, mi történt a szerdán közte és Magyar Anna fideszes elnök között kialakult vita során. A főjegyző a Délmagyarország című lapnak úgy fogalmazott: a magyar közigazgatás, a magyar köztisztviselők elleni támadásnak tartja, ami a hivatalában történt. A részletekről anynyit mondott: fizikai erőszak történt közöttük, s nem az ő részéről. (MTI)
Új zsinagógát avattak Békéscsabán
A hitélet gyakorlása mellett a zsidó hagyomány megismertetését nevezte egyik legfontosabb feladatnak a szegedi rabbi, amikor tegnap felavatta a békéscsabai új zsinagógát. Feldmájer Péter, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke emlékeztetett: a második világháború előtt a békéscsabai zsidóság lélekszáma megközelítette a négyezret, kilencven százalékuk áldozatul esett a holokausztnak. Mint mondta, a háború után a túlélők újraindították a hitéletet és az iskolákat, ám az új hatalom betiltotta tevékenységüket. A békéscsabai zsidók közül ezért az 1940-es évek végén 142-en kértek egyszerre és kaptak kivándorlási engedélyt. (MTI)