Boross Péteraz "aktív beavatkozásról"
Az MDF elnökválasztását szerinte természetesen befolyásolta, hogy fellépett egy fiatalember, Almássy Kornél, és "különös kísérőjelenségek vették körül". - Mindez nagy kavarodást idézett elő, mivel mindenki elkezdett kombinálni, hogy mi vagy ki lehet e mögött a "fiatalember" mögött. Munkatársunk felvetésére, miszerint Dávid Ibolya a demokrata fórumot "bedarálni akaró" kis gömböccel vélhetően Orbán Viktorra utal, Csapody Miklós pedig egyértelműen "külső-Fidesz" háttérről beszél, Boross Péter azt válaszolta: "Én a magam részéről óvatosabb vagyok. Annál is inkább, mert akkor sem mondhatom ki a Fidesz nevét, ha ebben a bizonyos adatgyűjtési ügyben a Fidesz egyik tagja valami furcsa szerepet kezdett betölteni, felhívta a rendőrfőkapitányt, olyan információ birtokában, mely nem lehetett az ő információja". Arra, hogy Demeter Ervinről beszél-e, Boross Péter igennel válaszolt. Szerinte azzal, hogy "itt már lehet mondani egy olyan személy nevét, aki tagja egy pártnak, és egy frakciónak is, még nem jelenti azt, hogy a Fidesz egésze egy ilyen konspiráció részese lenne".
A volt miniszterelnök - aki a rendszerváltáskor a titkosszolgálatokat is felügyelte - határozottan úgy véli: az "aktív közbelépés" nem megengedhető nyomozati ügyekben. Ilyenekbe külhoni országokban miniszterek szoktak belebukni - Boross Péter "súlyos, nagy hibának" nevezte, hogy Demeter Ervin felhívta a rendőrfőkapitányt az MDF-es adatgyűjtési ügyben.
Boross Péter mindamellett arra a kérdésére, hogy "okos dolog volt-e Dávid Ibolyától a CD-vel a nyilvánosság elé állni, és nem az ügyészségre sietni", azt mondta: "Ez a legemberibb dolog volt a részéről. 1998-ban a Fidesz is nyilvánosságra hozta a megfigyelési ügyet. Ezt emberileg megértem, s akkor meg kell érteni Dávid Ibolyát is. A nyilvánosság az ilyen ügyekben védettséget is jelent".