belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
25. péntek

Havas: csődött mondott a városvezetés

A fővárosi kórházak közös holdingba szervezését sürgeti Havas Szófia (MSZP). A politikus szerint a Fideszes városvezetés csődöt mondott az egészségügyben és a szociálpolitikában is.

NOL| 2011. április 29. |6 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

diesirae | 2011. április 29. | 18:13:31

Havas: csődött mondott a városvezetés. Nem kérem szépen, nem; ez a kúrva ország mondott csődöt. Igaz, már nem először és nem is utoljára.

wagabond53 | 2011. április 29. | 17:43:08

revify | 2011. április 29. | 17:05:27
Kicsit többen , mint neked!

revify | 2011. április 29. | 17:05:27

... a hölgynek ki osztott "lapot" már tisztelettel?

fradi44 | 2011. április 29. | 16:32:51

Moderálási alapelvek- komment törölve -

HIRDETÉS

A Fidesz immár egy éve nem mond semmit a betegeknek és az egészségügyben dolgozóknak, pusztán államosítást lebegtet - mondta az újságíróknak Havas Szófia, az ellenzéki párt fővárosi frakciójának a tagja. A politikus szerint itt az ideje tisztázni, hogy mi lehet az oka annak, hogy Budapest vezetése az egészségügyének milliárdos vagyontól kíván megszabadulni? 

A kormányzat által jelzett államosítással a városvezetés lemondana mintegy 100 milliárd forint OEP-támogatásról, és közel 150 milliárd forint értékű ingatlant adna át - ingyen. Ez biztos, hogy nem szolgálja sem a betegek, sem a dolgozók érdekeit. Egyértelműen bebizonyosodott, hogy az állam közel sem olyan jó gazdája kórházainak, mint az önkormányzatok. Számos országos intézet, mint például a Semmelweis Egyetem meglehetősen eladósodott ellentétben a fővárosi intézményekkel, amelyek lényegében a sürgősségi ellátást biztosítják Budapesten. Ez érthető is, hiszen az állam kevesebb pénzből nem tud jobb minőségű gyógyítást biztosítani - állítja a politikus.

Havas Szófia, mint mondta: arra szólítja fel Budapest városvezetését, hogy végre ne akadályozza annak a modellnek a megvalósulósítását, amely fővárosban megoldhatja az ágazat problémáit. 

HIRDETÉS

Az MSZP Fővárosi Frakciója kész együttműködni az integráció, vagyis a Budapesti Egészségügyi Modell megvalósításában. "Elviselhetetlen káosz uralkodik nemcsak a városvezetésen belül, hanem kormányzatban is. Eddig semmi mást nem tettek, mint plusz terheket róttak a betegekre és a kórházakra, hiszen a gyógyszerkassza 120 milliárdos elvonása nem csak a betegeket fogja sújtani, hanem lehetetlen helyzetbe hozza a kórházakat is."

 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    6 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS