Kontrát és a börtönőrök védőszentje
Kontrát Károly - Pintér Sándor belügyminiszter szavait is tolmácsolva - köszönetet mondott a területen dolgozóknak, és arról beszélt, hogy a büntetés-végrehajtás olyan speciális munka, amelynek végzőitől magas szintű erkölcsi felelősséget, érték- és normakövetést várnak el.
Az államtitkár szerint a területen tapasztalható évtizedes lemaradások után alapvető változásokra van szükség a büntetés-végrehajtásban. Hozzátette, az ehhez szükséges jogszabályi és szervezeti feltételeket az elmúlt két évben megteremtették, és már több jelentős fejlesztést, beruházást is indítottak. Ezek között említette az új baracskai péküzemet, a Budapesten átadott faipari gépsort, valamint az eszközvásárlást a balassagyarmati cipőgyárnál.
A kormányzat eddigi fontosabb lépései között említette - az arra alkalmas fogvatartottak számára - a kötelező munkavégzést, ami szavai szerint fontos lépcsőfoka az elítéltek társadalomba való későbbi visszailleszkedésének.
A kitűzött célok között említette a büntetés-végrehajtási intézetek önellátóvá alakítását. Azt hangoztatta, hogy a cél olyan, egységes irányítás alatt álló rendészeti igazgatás kialakítása, amely maximálisan kihasználja a területek együttműködési lehetőségeit a bűnözés visszaszorítása érdekében.
Az államtitkár a börtönőrök védőszentje, Szent Adorján (szeptember 8-ai) ünnepe alkalmából tartott állománygyűlésen miniszteri elismerésben részesített számos bv-dolgozót, és átadta a Pintér Sándor belügyminiszter által adományozott csapatzászlót a rendezvénynek otthont adó X. kerületi Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási Központjának.