Klinghammer lesz a felsőoktatási államtitkár
Az internetes hírportál tette közzé elsőként ma reggel, hogy Balog Zoltán humánminiszter ketté kívánja választani az oktatásért felelős államtitkárságot.
A döntés értelmében a jövőben külön felsőoktatási és külön köznevelési államtitkára is lenne a minisztériumnak. Az utóbbit – amennyiben elvállalja – továbbra is Hoffmann Rózsa felügyelné – írja az Origo.
A felsőoktatási helyettes államtitkár továbbra is a szeptemberben kinevezett Maruzsa Zoltán, a közoktatási pedig Gloviczki Zoltán maradna. Igaz, ő tavaly októberben egyszer már lemondott, de akkor abban állapodott meg az erőforrás-miniszterrel, hogy 2013 tavaszáig bizonyosan a helyén marad, és az Origo szerint van esély rá, hogy ha Hoffmann továbbviszi a közoktatást, akkor Gloviczki is marad vele a kormányzati ciklus végéig.
Értesüléseink szerint Klinghammer Istvánt kérik föl a felsőoktatási államtitkári posztra. Őt 2000-ben az ELTE rektorává választották, tisztségét 2006-ig töltötte be. 2005-ben megválasztották a Magyar Rektori Konferencia elnöki posztjára is. Ő volt az, aki hétfőn a köztelevízió Híradójának úgy nyilatkozott, hogy – idézzük – „mindig vannak olyan forrófejűek, akik úgy érzik, ez egy jó hecc. Nem bántó szándékkal, de megjegyezhetném, hogy talán kicsit éretlenek is ahhoz, hogy értelmiségi pályára készüljenek, és egyetemre járjanak”.
Délután az oktatási államtitkárság közleményben erősítette meg a hírt: Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkárként folytatja munkáját. "Hoffmann Rózsa a posztján maradva a jövőben elsősorban a köznevelési rendszer kérdéseivel foglalkozik. A felsőoktatás átszervezését - Hoffmann Rózsa javaslatára - az új felsőoktatásért felelős államtitkár, Klinghammer István kinevezésével oldja meg az emberi erőforrások minisztere" - olvasható a közleményben.
"Az oktatási rendszerek átalakítása rendkívül sok feladatot rótt és ró az oktatási államtitkárságra" - érvelt az oktatási államtitkárság. Kitértek arra is, hogy a felsőoktatás minőségi megújításának fontos dokumentumai elkészültek. "A látható és várt eredmények eléréséhez azonban mindenekelőtt az általános és középiskolák sikerén keresztül vezet az út" - írták, hozzátéve, a gyerekekre való nagyobb odafigyelés, a pedagógusok helyzetének javítása és megszilárdítása, az új tartalmi szabályozás, a pedagógus életpálya, a minősítési rendszer, a tanfelügyelet minél jobb előkészítése olyan nagy horderejű és mennyiségű feladat, amelynek irányítása egész embert kíván.
A tárcával összefüggő valamennyi személyi változásról Balog Zoltán miniszter pénteken Lovasberényben tart sajtótájékoztatót.