Kétszáz új mentőautó, új mentőállomások
Az ország hat régióját érintő, 18 megyében megvalósuló programnak köszönhetően az Országos Mentőszolgálat 200 darab korszerű mentőautót szerez be. Az új állomásokhoz szükséges 44 autón felül 134 szabvány szerinti B és C típusú mentőjárművet vásárolnak, és szolgálatba áll 22 teljesen felszerelt mentőorvosi gépjármű is.
A szakmai ellátási lehetőség és színvonal javítása érdekében felszerelik az újonnan rendszerbe állítandó mentőjárműveket, és a meglévő, de amortizálódott eszközpark egy részét lecserélik, korszerűsítik. Ezen felül valamennyi meglévő „B” típusú mentőkocsiban félautomata defibrillátor és őrzőmonitor beszerelésére nyílik lehetőség.
Az ország területén meglévő 231 mentőállomás mellé a projekt során 22 helyszínen a 15 percen belüli kiérkezés szempontjából „fehér foltnak” számító térségben létesül új mentőállomás. A tervezett 22 állomás működésével a lakosság 97,8%-a válik a riasztástól számított 15 percen belül elérhetővé. A támogatásból 60 már meglévő mentőállomás felújítására is sor kerülhet, amivel nemcsak a kivonulás gyorsasága nő, hanem az üzemeltetési költségek is csökkenek. Ezeken az állomásokon kicserélik a gépkocsikapukat és egyéb nyílászárókat, hőszigetelik az épületeket és korszerűsítik a fűtési rendszert.
Az egyetemi székhelyek közelében (Szeged, Debrecen, Pécs) és Székesfehérváron összesen 4 szimulációs központot alakítanak ki, ahol a mentőegységek (mentőorvosok, mentőtisztek, mentőápolók és gépjárművezetők) különböző kórállapotok komplex ellátását gyakorolhatják majd szimulációs eszközökön. A gyakorlati tudás fejlesztése érdekében valamennyi megyeszékhelyen az alapfogások, készségek elsajátítását, begyakorlását biztosító úgynevezett „skill-laborokat” alakítanak ki. Ezek mellett létrehoznak egy mobil szimulációs központot is, mely különböző helyszínekre kitelepülve, élethű körülmények között teszi lehetővé a gyakorlást, felkészülést.