Kényszervallatás miatt feljelentést tett ifj. Galambos Lajos

Hivatali visszaélés és kényszervallatás miatt tett feljelentést a Nemzeti Védelmi Szolgálat két munkatársa ellen ifjabb Galambos Lajos, ugyanis álláspontja szerint törvénytelen módon akartak tőle információkat kicsikarni az édesapja ellen folyó üggyel összefüggésben, illetve ügyvédváltásra késztetni - közölte a család jogi képviselője.

Feljelentette a védelmi szolgálat munkatársait ifjabb Galambos Lajos Molnár Lajos ügyvéd - aki Galambos Lajost, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatóját védi az úgynevezett kémügyben, továbbá néhány napja az Egymásért alapítvánnyal összefüggő vesztegetés gyanújával indult nyomozásban.

Az ügyvéd szerint néhány nappal azután, hogy ifjabb Galambos Lajos az édesapja ellen kémkedés gyanújával a katonai ügyészségen folyó nyomozásban július 28-án közeli hozzátartozói mivoltára hivatkozva élt mentességi jogával, és megtagadta a tanúvallomást, a Nemzeti Védelmi Szolgálat két munkatársa a Nyugati téri WestEndbe invitálta a fiatalembert egy "baráti beszélgetésre". Ennek keretében egyértelműen megfenyegették, hogy ha nem ad információkat, előzetes letartóztatásban lévő édesapja fogja "elvinni a balhét". Továbbá nyomatékosan felvetették azt is, hogy el kellene gondolkodni azon: édesapja jelenlegi ügyvédje nem ügyfele érdekeit képviseli, ezért ideje új védőt választani. Ezek után tett feljelentést ifjabb Galambos Lajos a Budapesti Nyomozó Ügyészségen hivatali visszaélés és kényszervallatás miatt a Nemzeti Védelmi Szolgálat két munkatársa ellen - mondta az ügyvéd.

Molnár Lajos az esetet megdöbbentőnek és felháborítónak nevezte. Mint mondta, természetes, hogy a különféle rendvédelmi, illetve az állam biztonságáról gondoskodó szerveknek számos lehetőségük van arra, hogy ellássák speciális feladataikat, ezek azonban mindig csak a törvények keretei között történhetnek. Abban az esetben pedig, ha egy ügyben elrendelték a nyomozást - ahogy ez Galambos Lajos ügyében történt -, már csakis a büntetőeljárási törvény betartásával tevékenykedhetnek a hatóságok, ebbe pedig megítélése szerint semmiképpen nem fér bele az, ami ifjabb Galambos Lajos és a Nemzeti Védelmi Szolgálat két munkatársa között történt. "Az eset felháborító, akkor is, ha az ügyfelem, Galambos Lajos és társai ellen a nyomozást folytató Budapesti Katonai Ügyészség tudtával történt, és akkor is, ha esetleg a hátuk mögött" - jegyezte meg Molnár Lajos.

Galambos Lajos mindkét ellene folyó nyomozásban tagadja bűnösségét. Az Egymásért alapítvány ügyében a napokban gyanúsítottként hallgatták ki Gyarmati Györgyöt, az NBH egykori megbízott főosztályvezetőjét is a Budapesti Katonai Ügyészségen.

A volt titkosszolgálati vezetők ügyében a Budapesti Katonai Ügyészség Galambos Lajost bűnsegédként elkövetett kémkedéssel, Szilvásy Györgyöt, a Gyurcsány-kormány 2007 és 2009 közötti titokminiszterét kémkedéssel, Laborc Sándort, az NBH 2007 és 2009 közötti főigazgatóját bűnpártolással gyanúsítja.

A Fővárosi Ítélőtábla július 14-én rendelte el Galambos Lajos előzetes letartóztatását. Szilvásy György és Laborc Sándor esetében helybenhagyták a korábbi döntést, amely velük szemben nem rendelt el kényszerintézkedést.

A Fővárosi Bíróság a napokban három hónappal meghosszabbította Galambos Lajos előzetes letartóztatását, ez ellen a gyanúsított fellebbezett.

A Nemzeti Védelmi Szolgálat a 2010-es kormányváltás után jött létre lényegében a rendvédelmi szervek belső biztonságára ügyelő Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának utódjaként, de bővebb feladatokkal és hatáskörökkel.

A Nemzeti Védelmi Szolgálat nem kívánt nyilatkozni az ügyben.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.