Kávéfőzőre már nem futotta a mentőknek az EU-támogatásból
A minap átadott bátaszéki mentőállomás berendezéséhez is hozzájárult a helyi önkormányzat Mártonfai Dénes / Népszabadság |
A lapunk birtokába került dokumentumok szerint viszont ez sem volt problémamentes. Ide a kormány 2006 óta ígérte a mentőt, így nagyon örültek, amikor tavaly kora ősszel már föl is vonult a helyhatóság által biztosított telken a kivitelező. Előbb az döbbentette meg a falu elöljáróit, hogy az amúgy is mély fekvésű terület terepszintjét még mélyebbre ásták az OMSZ által megbízott építők. Hiába figyelmeztették a kivitelezőket, hogy erre a területre óriási mennyiségű csapadék gyűlhet össze a környező területekről, és ezért egy kiadósabb eső elzárhatja a mentőállomást a külvilágtól, a munkások ragaszkodtak hozzá, hogy a mélyített területre alapozzanak. Végül az a kompromisszum született, hogy az önkormányzat a saját költségén vízelvezető árkot épített a tervezett mentőállomás köré.
A második meglepetés akkor érte a képviselő-testületet, amikor a mentőszolgálat mintegy negyven berendezési tárgy beszerzéséhez kért nettó egymillió forintos segítséget, egyebek mellett hatszemélyes étkészletre, egymásba csúsztatható üvegpoharakra, kávéfőzőre, ágyra, lepedőre, asztalra, lombseprűre, falvédőre.
Lapunknak Bozsolik Róbert polgármester azt mondta: ennyi pénzük nem volt, de kétszázezer forinttal hozzájárultak a mentőállomás berendezéséhez. Az összeget nem címkézték meg, a mentőszolgálatra bízták, hogy milyen tárgyakat, eszközöket vásárolnak belőle. Mint mondta: biztosan lehetne még otthonosabbá tenni vagy csinosítani a mentőállomást, de a működtetés alapvető feltételeit a meglévő berendezés már biztosíthatja.
Megkérdeztük az Országos Mentőszolgálatot, vajon a további 21 megépítendő mentőállomásnál is az érintett önkormányzatoknak kell „induló, első készletet" biztosítaniuk, úgy mint Bátaszéken, továbbá azt is, hogy pontosan mekkora a forráshiánya a projektnek – ám lapzártánkig nem kaptunk választ.