A politika magasba repítheti a kiszolgáló embert, de még a családját is – ez derül ki a szombathelyi Ágh Péternek, a Fidelitas elnökének a karrierjéből. A politikus már nyolcévesen szórólapozott a kampányban. A demokratikus ellenzéki pártok szerint az Ágh család több tagja is komoly befolyásra tett szert a politikában, a közéletben, a közigazgatásban, sőt, a pályázati pénzek elosztásában is.
Ezzel a famíliával illik jóban lennie annak, aki valamit el akar érni a vasi megyeszékhelyen, mondja egy helyi vállalkozó. Ágh Péter – azon kívül, hogy a Fidelitas elnöke – országgyűlési képviselő, s még október 12-ig városatya is. Utána már nem töltheti be a két funkciót egyszerre, ő inkább az országos ügyek intézését, a törvényhozást tartotta magához méltónak. A szombathelyi 12-es számú választókörzetben más indul helyette: nevezetesen az édesapja.
Orbán Viktor 2012 júliusában Ágh Péter vendégeként a Fidelitasnál. A miniszterelnök akkor úgy nyilatkozott, a Fidelitasnak nincs versenytársa a pályán Kurucz Árpád / Népszabadság |
Ő Ágh Ernő, Hende Csaba honvédelmi miniszter és vasi országgyűlési képviselő barátja, a Szent Kvirin Szalézi Plébánia egyházközségi vezetője. Ez az az egyház, mely az általuk működtetett Don Bosco Oratórium nevű ifjúsági szervezetből kirúgta Horváth Bencét, akinek az volt a bűne, hogy felismerte a helyi ellenzék rendezvényein fel-felbukkanó szombathelyi bohócot. A békemenetesek által kitalált és használt jelmezbe bújó fiatalember, H. László ugyancsak a szalézi szervezet tagja volt, s bohócként provokálta az ellenzéki megmozdulások közönségét, szereplőit. Sokan találgatták, kit rejt a jelmez. Horváth Bence a Nyugat.hu portálnak megírta, ő tudja, hogy ki valójában a bohóc. A szalézi plébános nem bocsátotta meg az „árulást”, s azonnal kitiltotta Horváth Bencét az egyházi szervezetből.