Hiánypótlást kért a Quaestor-ügy vádiratában a bíróság
A vádirat hiányosan tartalmazza a bizonyítási eszközök megjelölését, valamint azt, hogy azok mely cselekmény bizonyítására szolgálnak – olvasható a törvényszék közleményében. A törvényszék tudatta azt is, hogy a hiánypótlásra hatvan napot adott a főügyészségnek. A bíróság csak a vádirat hiányosságainak pótlását követően tudja kitűzni a tárgyalást, megkezdeni a bizonyítási eljárást és meghatározni annak menetét.
A nem nyilvános előkészítő ülés nem elsősorban az adott ügy érdemi kérdéseit vizsgálja, hanem például a tárgyalhatóságával kapcsolatos technikai kérdéseket. A törvény szerint előkészítő ülésnek van helye többek között akkor, ha – az ügy különös bonyolultságára figyelemmel – a bizonyítás keretének, terjedelmének, a bizonyítás sorrendjének meghatározása érdekében az ügyész, a vádlott és a védő meghallgatása látszik szükségesnek.
A Quaestor-ügy vádirata február 5-én érkezett a Fővárosi Törvényszékre. A kiemelt jelentőségű büntetőügyet soron kívül tárgyalják. A bíróság márciusban határozott az első- és harmadrendű vádlott előzetes letartóztatásának, valamint a másodrendű vádlott házi őrizetének fenntartásáról, ám ezek a döntések még nem jogerősek.
Egy hónapja a törvényszék azt közölte, hogy várhatóan májusban kezdődik a Quaestor-ügy büntetőpere. A törvényszék akkor adott tájékoztatást az ügy terjedelméről, melyre jellemző, hogy 132 ezer oldalt tesz ki a nyomozati anyag, amelynek része még 104 CD/DVD-lemez és egy öt terabyte kapacitású külső winchester is.
A több mint másfélezer oldalas vádirat ismertetése önmagában is több tárgyalási napot vehet majd igénybe. Azután következhet Tarsoly Csabának, a cégcsoport vezetőjének és tíz vádlott-társának meghallgatása, majd a bizonyítás, amelyben eddig csak az ügyészség 605 tanú meghallgatását indítványozta.
A vádirat szerint az elkövetési érték mintegy 77 milliárd forint. A vádirat öt vádpontban 5458 rendbeli csalást és sikkasztást ró a vádlottak terhére. A Tarsoly Csabát érintő cselekmények száma 753. Az ügyészség az ötvenmillió forintnál nagyobb kárt szenvedett 232 befektető sérelmére emelt vádat csalás miatt, az ügy sértettjeinek száma összesen csaknem 32 ezer.