Hét év fegyházat kapott Viktor, a hamis viagrás fideszes
A gyógyszereket a csoport tagjai által Szegeden, Hódmezővásárhelyen, Gyulán, Székkutason, Békésen, Sarkadon és egyéb településeken bérelt postafiókokba kézbesítették. A sok postafiók használatával az volt a céljuk, hogy ne keltsenek feltűnést. A csomagokért a vádlottak mentek el, és azokat egy Békéscsaba belvárosában lévő bérelt lakásba szállították. Ott raktározták és átcsomagolták a készítményeket, amelyeket aztán az interneten kínálták eladásra.
A hamis gyógyszerek olyan jellegzetes csomagolással és elnevezéssel rendelkeztek, amelyről a versenytárs, illetve annak áruja, így például a Viagra volt ismerhető. A vevők a vételárat Lengyelországban és Cipruson létrehozott bankszámlákra utalták át, onnan fizették ki az indiai és kínai beszállítókat is. Ezzel a bűncselekményből származó pénz eredetét szerették volna leplezni – állapította meg a Gyulai Törvényszék. A vádlottak a külföldről beszerzett gyógyszerkészítményeket Magyarországon és több mint hetven más országban forgalmazták engedély nélkül.
Az ügyészség szerint a vádlottak több mint 1,2 millió darab hamis és illegális gyógyszerkészítményt szereztek be, amelynek a belföldi forgalmi értéke megközelítette az 1,6 milliárd forintot. Ennek nagy részét értékesítették. Több gyógyszergyár, köztük a Pfizer és a Bayer Hungária összességében közel 700 millió forintos polgárjogi igényt támaszt a vádlottakkal szemben – derült ki a perben.
Az első fokon hétéves fegyházbüntetésre és 165 millió forint vagyonelkobzásra ítélt V. Viktort, valamint a 6 éves börtönbüntetésre és 57 milliós vagyonelkobzásra ítélt feleségét a pénteki gyulai bírósági tárgyalás után – a szökés és elrejtőzés veszélyére figyelemmel – a büntetés-végrehajtás munkatársai bilincsben vittek el a bíróságról. A két vádlott a büntetőeljárás folyamán már közel 1 évet volt előzetes letartóztatásban.
A vádlottak és védőik bűncselekmény és bizonyítottság hiányára hivatkozva felmentésért fellebbeztek. Az ítélet nem jogerős.