|
Pilz Olivér |
Ezt erősítette meg Pilz Olivér, a mozgalom másik képviselője, a miskolci Herman Ottó Gimnázium közalkalmazotti tanácsának elnöke. – Most a szakmának pontról pontra meg kell fogalmaznia az elvárásait. Igyekszünk minél hamarabb a kormány elé tárni a szakértők által alátámasztott változtatási javaslatokat.
– Dolgozunk tovább – mondta lapunknak Sándor Mária, a fekete ruhás nővér, a Magyarország a Magyar Egészségügyért egyesület létrehozója. A PDSZ-szel és az Autonóm Területi Szakszervezetekkel alapított akciószövetségükhöz sorra csatlakoznak az érdekképviseleti szervezetek.
|
Sándor Mária |
– Nem fogadhatunk el olyan válaszokat, mint amilyet Orbán Viktor adott a Klikkel kapcsolatban, vagyis, hogy 2108-ig szó sem lehet a megszüntetéséről. A válasz nem elfogadható, mert égetőek a problémák. Nem mondom, hogy minden héten tüntetni fogunk, de nem hátrálunk, amíg el nem érjük a céljainkat – tette hozzá.
– Meg kell változtatni a köznevelési törvényt. Új cél: merőben új közoktatási törvényt is akarunk. Már csak a módszer a kérdés, hogy e célt hogyan érjük el. Ezt alaposan át kell gondolni – mondta tegnap lapunknak Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete elnöke.
|
Mendrey László |
Szerinte eredményt elérni csak tárgyalással lehet. A kormány vagy önszántából kész erre, érezve például a szombati tüntetés, az összefogás erejét, vagy rá kell kényszeríteni. Az úgynevezett Köznevelési Kerekasztal legitimációja ingatag, a pedagógus-sztrájkbizottság egyébként szakmailag alaposan alátámasztott 25 pontja pedig túlságosan sok, ezzel esélyt ad a kormánynak az időhúzásra, ezért a tárgyaláshoz új keretet is létre lehet hozni – mondta Mendrey László.
A Pedagógus Szakszervezet (PSZ) vezetői hétfőn értékelik a tüntetést. A pedagógus-sztrájkbizottságnak a pénteki tárgyalás után az Emmi azt ígérte, javaslatot tesz a felvetések megoldására. A szakszervezet erre vár, erre tud majd reagálni – tájékoztatta lapunkat a PSZ.
A tüntetésről szóló anyagaink