A Magyar Pumi Klub, a református zsinati iroda vagy például egy terézvárosi dalkör is felbukkan a kormánypárti Civil Összefogás Fórum támogatóinak sorában. Nem csupán mi lepődtünk meg, hanem az említett szervezetek képviselői is. Nekik fogalmuk sem volt arról, hogy támogatnák a CÖF-öt.
Hol békemenetet, hol szellemi honvédő mozgalmat szervez a Civil Összefogás Fórum, máskor lejárató kampányt indít baloldali politikusok ellen, ha pedig a történelmi idők megkövetelik, felhívásokkal és közleményekkel áll ki a Fidesz mellett. A Csizmadia László vezetésével működő szervezet közéleti aktivitása sosem lankad, elvégre a kormánynak mindig jól jön az önzetlen segítség. A CÖF a minap a vörösiszap-perben hozott ítélet miatt érezte úgy, hogy – fideszes politikusokhoz hasonlóan – feltétlenül hangot kell adnia felháborodásának.
Ugyanakkor effajta őszinte lelkesedés nem tükröződik a Csizmadia-csapat pénzügyi átláthatóság iránti elkötelezettségében. A 2015-ös közhasznúsági jelentés még nem került fel a „civil összefogás" honlapjára, de a korábbi beszámolók arról tanúskodnak, hogy három év leforgása alatt közel 620 millió forint landolt a CÖF-nél.
Annak ellenére, hogy a CÖF az „ország egyik legnagyobb civil szervezetének" titulálja magát, feltűnően kevesen ajánlották fel számára adójuk egy százalékát. Tavaly a CÖF alapítványa 270 adófizetőtől mindössze 1,3 millió forintot gyűjtött össze, az egyszázalékos forrásból befolyó összeg tehát alig észrevehető aprópénz az évi százmilliókhoz képest. A CÖF nem titkolta, hogy a Fidesz pártalapítványától is kapott tízmilliókat, ám azt állítja: bevételeinek túlnyomó részét egyéb adományok teszik ki.