Facebook-fotó leplezte le az MTVA újabb manipulációját

Fénykép bizonyítja, hogy az MTVA szóvivője valótlanul állította vasárnap az Országos Sajtószolgálat útján kiadott közleményében, hogy a rendőrség a szombati akcióban nem lépett kapcsolatba az MTV gyártóbázisa előtt éhségsztrájkolókkal. Közleményéből ugyanakkor kiderült, hogy az MTVA jogellenesnek tekinti a demonstrációt. A rendőrség eddigi lépéseiből pedig az derült ki, hogy ők viszont nem.

Cserháti Ágnes, az MTVA szóvivője vasárnap este az Országos Sajtószolgálat útján kiadott közleményben hazugsággal vádolta meg lapunk internetes kiadását a köztévé Kunigunda utcai épületénél szombaton történt rendőri intézkedéssel összefüggésben. Közleménye bevezetőjében azt írta: „A Népszabadság internetes oldalán (nol.hu) a szombati napon olyan hír jelent meg, mely szerint az MTVA rendőri intézkedést kért a közmédia Kunigunda utcai gyártóbázisa előtt jogellenesen demonstrálók ellen”.

Rendőrök MTVA tüntetés
Rendőrök MTVA tüntetés

Nos, csak a rend kedvéért, a kifogásolt cikk hivatkozott első mondata helyesen, azaz Cserháti Ágnes MTVA szóvivő manipulációja nélkül, így szól: „Az MTVA biztonsági szolgálata szombaton rendőröket hívott az épület előtt napok óta a „tisztességes közmédiáért” éhségsztrájkolókra, miután vezetőjük interjút adott az ARD német közszolgálati televíziónak.”

Lapunk sem most, sem korábbi írásaiban nem minősítette jogellenesnek a demonstrációt, miként azt a Cserháti által jegyzett közlemény állítja. Már csak azért sem, mert a demonstrálók a „tisztességes közmédiáért” éhségsztrájkolnak, amit Cserháti közleménye előtt még senki nem minősített jogellenesnek.

Valószínűleg nem is az, de ezt nem a mi tisztünk eldönteni. Viszont semmi okunk feltételezni, hogy a közmédia jogászai szó nélkül hagynának, a Magyar Köztársaság Rendőrsége pedig napokig eltűrne egy jogellenes demonstrációt a köztévé gyártóbázisa előtt. Mindenesetre azért szögezzük le: Cserháti állításával ellentétben nem mi, hanem ő, azaz az MTVA minősítette jogellenesnek az épület előtt zajló demonstrációt.

A rendőrség szombati közlése szerint az épület előtt nem történt olyan jogsértés, ami rendőri intézkedést indokolt volna. Márpedig a jogellenes demonstráció, ahogy Cserháti minősítette az éhségsztrájkolók megmozdulását, mindenképpen indokolta volna a rendőrség fellépését. Következtetés: a rendőrség nem osztja ez ügyben Cserháti és munkaadói véleményét.

Amúgy a szóvivő arra nem tért ki, hogy ki és mikor minősítette jogellenesnek a demonstrációt, mint ahogy arra sem, hogy milyen lépéseket készülnek tenni a területükön fennálló – ezek szerint – jogellenes állapot megszüntetésére.

Közleményében Cserháti azt írja:

„Az igazság – az internetes kiadásunkban közöltekkel szemben – az alábbi. A gyártóbázis előtt jogellenesen demonstrálókkal készített riportot a német ARD televízió. A közmédia Kunigunda utcai gyártóbázisa üzemeltetőjének biztonsági cége megkérte a televíziócsoport operatőrét, hogy az épület belsejéről ne készítsen felvételeket.

Erre az operatőr nem volt hajlandó, sőt azt mondta, hogy hívjanak rendőrt. A biztonsági szolgálat ezt megtette, de a kiérkező rendőrök végül intézkedés nélkül távoztak, mert addigra a forgatócsoport – nagy bátran – már nem volt ott.

A jogellenesen demonstrálókkal a rendőrség kapcsolatba sem lépett”.

A fentiekről mi ezt írtuk:

„Az MTVA biztonsági szolgálata szombaton rendőröket hívott az épület előtt napok óta a „tisztességes közmédiáért” éhségsztrájkolókra, miután vezetőjük interjút adott az ARD német közszolgálati televíziónak. Nagy Navarro Balázs, az éhségsztrájkot kezdeményező szakszervezeti vezető tájékoztatása szerint az ARD televízió munkatársai éppen befejezték a forgatást, amikor a biztonsági szolgálat közölte, magánterületen nem forgathattak volna, és távozásra szólították fel a televíziósokat, akik elképedtek az – mint fogalmaztak – Európai Unióban szokatlan intézkedés miatt.”

De Cserhátit azon állítását, miszerint „A jogellenesen demonstrálókkal a rendőrség kapcsolatba sem lépett”, lapunk nyomtatott kiadásának nyilatkozva cáfolta Nagy Navarro Balázs, az éhségsztrájk kezdeményezője, akivel – állítása szerint – mintegy húsz percen keresztül beszélgettek a rendőrök, egyebek között arról, hogy a magánterületen zajló demonstráción csak azok vegyenek részt, akiknek van érvényes belépőjük a tévé gyártóbázisára.

Persze egy jogellenes demonstráló akár valótlanságokat is állíthat. Na, de itt a kép, amelyen rendőrnek látszó emberek a tisztességes közmédiáért demonstrálóknak tűnő emberekkel beszélgetnek.

Persze ettől még lehetséges, hogy nem léptek kapcsolatba...

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.