Elkezdték kirúgni az embereket a közmédiából
Az eddigi elbocsátások jelentős részét inkább tisztogatásnak lehetett nevezni, mint racionális leépítésnek, mert sok szakmailag felkészült, a közönség által ismert és kedvelt műsorkészítőt távolítottak el. Most még nem lehet tudni, kiket rúgnak ki, mert az MTVA csak a számot adta meg a munkaügyi központnak, az érintettekkel hamarosan közlik, hogy nem tartanak igényt a munkájukra.
A mostani leépítéssel 1800 főre csökken az MTVA létszáma, de ennyi munkatárssal szinte lehetetlen előállítani az összes tévés, rádiós és MTI-s tartalmat. Különösen úgy, hogy az állami média vezetői a napokban jelentették be, március 15-től az M1-et hírcsatornává alakítják át, az M2 esti műsorsávjában szintén márciusban létrehozzák a Petőfi TV-t a 16–35 közötti korosztálynak, nyártól pedig indul az M4 Sport csatorna.
Információink szerint a vezérigazgató arra készül, hogy a tartalom-előállítás egy részét kiszervezik külső gyártásba. A szórakoztató műsorok közül több is – például a Magyarország szeretlek!, a Maradj talpon!, a Gasztroangyal vagy a Fábry – jelenleg is külső gyártásban készül, de úgy tudjuk, most több magazinműsort is ki akarnak szervezni. A közmédián belüli hírek szerint például az állami hírcsatornán több mint egy tucat új magazinműsor elindítását tervezik, ezeknek egy részét külső beszállítóktól fogják megrendelni.
További 80-100 dolgozót küldenek el amiatt, hogy egy cégbe vonják össze a négy közszolgálati csontvázintézményt, az MTV, a Duna TV, a Magyar Rádió és az MTI Zrt.-ket. A négy cégnél most még 150-en dolgoznak kiemelt fizetésekkel, de többségüket szélnek eresztik. Az összesen 260-280 fő elbocsátásával éves szinten hozzávetőleg 1,5 milliárd forint bérköltséget takaríthatnak meg, amit az MTVA költhet el.