Elfogadták Handó Tünde beszámolóját
A legnagyobb szervezeti változás a beszámolási időszakban az volt, hogy 2013. január 1-jén megkezdték működésüket a közigazgatási és munkaügyi bíróságok. A zökkenőmentes induláshoz szükséges infrastrukturális feltételeket az OBH segítségével sikerült biztosítani.
Handó Tünde összefoglalójában kiemelte, hogy a Fővárosi Törvényszéken a korábban többszörös túlterheltségben ítélkező bírák munkaterhe az országos átlag közelébe, bizonyos szervezeti egységeknél az alá csökkent.
A rövid távú kihívások közül kiemelkedik az úgynevezett devizahiteles ügyek rendezése, a középtávú célok közül az igazságügyi szakértők és a bírósági végrehajtók helyzetének rendezése, a bírósági tájékoztatás kodifikációja, valamint a Budapest Környéki Törvényszék átköltözése és méltó elhelyezése - írták.
A hosszú távú tervek között szerepel a bírósági életpályamodell kialakítása, részvétel a büntető- és polgári eljárásjog kodifikációjában, a digitális irattár kialakítása, az e-eljárások bevezetése, valamint a Kúria visszaköltözése eredeti épületébe - olvasható a közleményben.
A beszámoló tartalmazza, hogy a bírósági szervezetben 11 ezer ember dolgozik, közülük 2800 bíró, és mintegy másfél száz bírósági épület van. A bíróságok tavalyi költségvetése 84 milliárd forint volt, az idei 87 milliárd, amely kiegészül 1,5 milliárd forint pályázati forrással.