Az underground egyik ikonját jelöli médiakurátornak az LMP

Az LMP a médiatanácsba Elek Istvánt, a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriumába pedig a Vova becenéven ismertté vált Németh Vladimirt jelöli - mondta el csütörtökön a párt frakcióvezető-helyettese.

Karácsony Gergely azzal indokolta választásukat, hogy habár jelöltjeik más kulturális miliőből érkeznek, de mindketten nagyon markánsan képviselnek olyan közösségelvű kulturális irányzatokat, amelyeket az LMP felvállal és megpróbál megjeleníteni. A párt a médiairányításban éppen az állampolgári közösséget szeretné képviselni.

Németh Vladimirt a politikus a magyar underground egyik ikonjának nevezte, akinek kiemelkedő szerepe volt a magyar ellenkultúra és a nonprofit civil média megalapításában. Elek István a nyolcvanas években vezetőségi tagja volt a Fiatal Írók József Attila Körének, illetve a József Attila Körnek. Politikusként az MDF egyik alapítója, az 1990-es választásokon nyert mandátumával a párt országgyűlési képviselője.

Az MDF nemzeti liberálisként ismertté vált irányzatának egyik hangadójaként számon tartott képviselőt a Csurka István által vezetett radikális jobboldali csoporttal folytatott viták után 1993-ban kizárták a parlamenti frakcióból, ő pedig kilépett a pártból. Ez után csatlakozott a Fidesz képviselőcsoportjához. 1993 őszétől Orbán Viktor tanácsadója volt, indulásától, 1995-től 2009-ig tagja a Polgári Együttműködés Egyesület Elnökségének. Alapításától, 2003-tól 2008-ig tagja a Prima Primissima Alapítvány Tanácsadó Testületének. A Heti Válasz és a gondola.hu nevű internetes portál, a Válasz Könyvkiadó, valamint a szellemi környezetvédelem célját szolgáló Kölcsey Intézet nevű kutatóintézet alapítója; 2002-2004 között a Heti Válasz főszerkesztője, 2004-2006 között szerkesztőbizottságának elnöke, illetve tagja. 2009-ben ő az egyik alapítója a Lehet Más a Politika nevű pártnak.

Németh Vladimir 1989-ben barátaival közösen alapította a később kultikussá vált underground szórakozóhelyet, a Tilos az Á-t. 1991-ben holland házfoglaló barátai segítségével indították el a Tilos Rádiót. 1996-ban Bíró András felkérésére került a Rádió C-hez, amelyik hamarosan budapesti frekvenciát is kapott. Itt dolgozott együtt Kerényi Györggyel. Utóbbi felkérésére 2006-ban került a Kossuth Rádióhoz, hogy részt vegyen a nemzeti főadó új műsorstruktúrájának kidolgozásában. A Rádió C-nek jelenleg is 1/6 részben tulajdonosa, de előzetesen jelezte, hogy ettől a tulajdonrésztől megválik, ha őt jelölik a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriumába. Az LMP-nek a párt alapítása óta tagja, az önkormányzati választásokon a XI. kerületben indult.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.