Csak bolond és hazardőr vásárol Vizoviczkitől

Az ügyben eljáró Központi Nyomozó Főügyészség észlelt ugyan „vagyonkimentésre irányuló próbálkozásokat”, ügyvédje ellenben határozottan állítja: a június eleje óta korrupciós vádakkal előzetesben lévő Vizoviczki László egyetlen érdekeltségén sem adott túl.

A június eleje óta bűnszervezetben elkövetett vesztegetés gyanúsítottjaként előzetesben lévő Vizoviczki László a Blikk szerint likviditási gondjai miatt több klubot is eladott. Védője, Nagy Gábor ügyvéd ezt határozottan cáfolta, és lapunk érdeklődésére közölte: ez is csak egy, a nevezett lap által közölt légből kapott, minden alapot nélkülöző „értesülések” közül.

Az éjszaka császárának is nevezett Vizoviczki csak Budapesten 40 exkluzív szórakozóhelyet tudhatott a magáénak, bár egyik sem volt a tulajdonában. Emellett vidéken is voltak, vannak „érdekeltségei”. Amikor május végén korrupció gyanújával őrizetbe vették, mivel az ügyészség szerint kenőpénzen illegális védelmet vásárolt magának, mintegy 400 millió forint készpénzt találtak nála.

Nagy Gábor leszögezte, hogy semmiféle vagyonértékesítés nem folyik védence érdekeltségi körében, s főleg nem végeznek vagyonkimentést. Ezen állítását bizonyítandó emlékeztetett rá, hogy a nyomozó hatóság hetekkel Vizoviczki letartóztatása után is tudott még készpénzt lefoglalni.

– Ha a vagyona átmentése lenne a célja, elsőként a legkönnyebben mobilizálható vagyonelemeket, köztük a készpénzt tüntette volna el – magyarázta az ügyvéd, aki szerint egyre több aggasztó furcsaság tapasztalható a nyomozásban.

Amikor az ügyészek kihallgatták védence élettársát, ő nem élhetett a mentességével, a jog szerint ugyanis csak a regisztrált élettárs tekinthető közvetlen hozzátartozónak, aki „nem köteles vallomást tenni hozzátartozója ügyében”. Bezzeg, amikor élettársa édesanyját, egy Vizoviczki érdekeltségébe tartozó cég ügyvezetőjét hallgatták ki, ügyészséghez közel álló ügygondnokot neveztek ki mellé, nem engedték meg neki, hogy ügyvédet fogadjon, mivel ő Vizoviczki közvetlen hozzátartozója – mondta némi döbbenettel a hangjában az ügyvéd.

Az ügyben eljáró Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a fentiekre nem kívánt reagálni, és valamivel árnyaltabban, de egyszersmind sejtelmesebben is fogalmazott Vizoviczki vélelmezett vagyonértékesítésével kapcsolatban.

– Észleltünk bizonyos vagyonelemekkel kapcsolatban kimentési kísérleteket, de azokat – mármint amelyeket észleltük – sikerült mind megakadályozni, vagy megelőzni – mondta lapunk megkeresésére Fazekas Géza.

A szóvivő később emlékeztetett rá, a bűnszervezetben elkövetet bűncselekmények esetén nemcsak a gyanúsított nevén lévő vagyontárgyakra rendelhetnek el biztosítási intézkedést. Minden olyan ingóságra és ingatlanra ráteheti a kezét a hatóság, amelyről megalapozottan feltételezhető, hogy a bűnszervezet tevékenységének eredményeként került valakinek a birtokába.

Fazekas elmondta: a vesztegetési ügyben folyó nyomozással párhuzamosan az ügyészség a rendőrség vagyonfelderítő egységével közösen világszerte kutatja Vizoviczki elrejtett vagyonát. Arról a szóvivő nem nyilatkozott, hogy mekkora vagyont keresnek, és eddig mit találtak itthon és mit külföldön.

Emlékeztetőül: egyes források, köztük a budapesti éjszakai élet ismerői több milliárd forintra becsülik Vizoviczki vagyonát. Emellett többen tudni vélik, hogy jelentős összeget bízott rá 1997 és 2003 közti bujkálása idején Portik Tamás, akit jelenleg hét ember felbujtóként elkövetett meggyilkolásával gyanúsítanak, és Vizoviczkihez hasonlóan előzetesben van.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.