Hétszázötvenmillió forintot kellett volna kifizetnie Jászberény önkormányzatának, amiért 2008-ban felbontotta a helyi kórház víz- és fűtésszolgáltatójával kötött szerződést. A települést a csőd fenyegette, de Lázár János csütörtökön bejelentette: a kormány kisegíti a várost.
Az, hogy a jászberényi Szent Erzsébet Kórház működése finoman szólva sem volt optimális, már régebben kiderült. Az intézmény évről évre több kiegészítő támogatást kért a várostól, a képviselők pedig – mivel nem akartak a helyiek haragjával szembesülni – rendre megszavazták az extra összegeket. Aztán a jászberényi önkormányzat úgy döntött, jobb, ha magánkézbe adja az intézmény működtetését. Ezt akkor konszenzussal szavazták meg a képviselők. Nem sokkal később azonban az akkor még ellenzékben lévő Fidesz választmányi ülésén az a döntés született, hogy nem támogatják a kórházak privatizációját: 2007-et írtunk, Jászberény városvezetői székében a szocialista Gedei József ült, a testületben viszont kisebbségbe szorult a baloldal.
Felügyelt ügy
– Az akkori alpolgármester, a fideszes Juhász Dániel elővezetett egy javaslatot egy kétpólusú kórházi modellre. Eszerint létre kell hozni egy önkormányzati tulajdonú vagyonkezelői és egy nonprofit szolgáltató céget. Én ezt nem szavaztam meg, kézzel-lábbal tiltakoztam ellene, de lesöpörték az érveimet, a többségi döntést pedig alá kellett írnom – mondja Gedei, aki időközben visszatért eredeti szakmájához, és ügyvédként dolgozik. Szavai szerint a 2008 februárjában született határozatot a képviselők többsége támogatta. Még azt a javaslatát is elutasították, hogy az átalakítást legalább a város könyvvizsgálója véleményezze. Érdekesség, hogy a változtatásokat kezdeményező fideszes alpolgármester, Juhász Dániel a vagyonkezelő felügyelőbizottságának tagja, miközben egyik üzlettársa, Piroska Miklós a cég ügyvezetője lett. A kórházat működtető kft. élére pedig Szabó Tamás akkori főorvost nevezték ki. Ő ma a város polgármestere, korábban a Fidesz országgyűlési képviselője volt.